Jaki rower dla 9-latka

W tym dziale możesz poruszać różne sprawy, niekoniecznie związane z akwarystyką. Pisz o wszystkim i o niczym.
ODPOWIEDZ

Autor
Psyho

Jaki rower dla 9-latka

#1

Post autor: Psyho »

Cześć. Jako że na forum jest kilka osób pedałujących postanowiłem zasięgnąć waszej rady jakie marki rowerów możecie polecić dla 9-letniego chłopaka. Młody wyrósł mi z poprzedniego dziecięcego i coś poważniejszego chcę mu kupić. Wykluczyłem marketowe bo to nic nie warte ale dalej nie mam pojęcia. Nie znam się na tym w ogóle . Oczywiście wykluczam też takie powyżej 2000 bo jak na pierwszy dorosły rower to dla mnie zwyczajnie za dużo.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Jaki rower dla 9-latka

#2

Post autor: Miro »


Autor
Psyho

Jaki rower dla 9-latka

#3

Post autor: Psyho »

Miro myślałem o czymś takim ale stwierdziłem że za tani i obciach na dzielni będzie miał. Powiedzą że dziad i na całe życie mu zostanie taka łatka.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Jaki rower dla 9-latka

#4

Post autor: Miro »

sorry :sad:

Autor
Boro1

Jaki rower dla 9-latka

#5

Post autor: Boro1 »

Przede wszystkim z dziewięciolatkiem musisz pogadać jaki rower chce. W tej grupie wiekowej popularne są np. dirty.

Karolus
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 09, 2018 7:55 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

Jaki rower dla 9-latka

#6

Post autor: Karolus »

Ja bym się tak bardzo nie uprzedzał do marketowych (oczywiście nie mówię o takich z auchan czy carrefour), całkiem udane rowery mają w decathlonie i go-sport. W ubiegłym roku kupiłem swojemu właśnie w tym drugim i nie narzekam.
Ogólne 102L: 3x Gupik, 2x Molinezja, 5x Danio, 3x Platka, Otosek, 3x Bojownik, 5x Zbrojnik, 4x Amano, Ampularia, 3x Tylomelania Gold
Malawi 240L: 9x mphanga, 10x careuleus, 1x afra jalo, 6x Koningsi, 6x Hongi Red, 6x Redred

Autor
Psyho

Jaki rower dla 9-latka

#7

Post autor: Psyho »

Nad decathlonem się zastanawiam. Będę jutro to się zobaczy. Zachęca mnie przede wszystkim dostępność ewentualnego serwisu.Oczywiście nie z myślą że zaraz się coś zepsuje
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Jaki rower dla 9-latka

#8

Post autor: Miro »

to nie musi sie rozchodzić o zepsucie ale oni wszystko wyregulują a to duży plus
Awatar użytkownika

JJP2
Noble
Posty: 642
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 12:56 am
Lokalizacja: Ciupagi
Na imię mam: Piotr

Jaki rower dla 9-latka

#9

Post autor: JJP2 »

Z tym serwisem to nie tak słodko. Możesz trafić na młodego bez doświadczenia lub zblazowanego serwisanta i dupa A nie serwis.
Kup mu najprostszy rower. Bez wodotryskow. Na ten wiek to rower na chwilę. Góra dwa sezony obstawiam. Jak kupisz za duży (na dłużej niby) to nie będzie jeździł teraz tylko za dwa lata na nim.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Jaki rower dla 9-latka

#10

Post autor: Miro »

JJP2 pisze: pt maja 25, 2018 2:04 pmMożesz trafić na młodego bez doświadczenia lub zblazowanego serwisanta i dupa
w serwisie TV też tak może być. To TV mam nie kupować ?

Autor
Psyho

Jaki rower dla 9-latka

#11

Post autor: Psyho »

JJP2 pisze: pt maja 25, 2018 2:04 pmJak kupisz za duży (na dłużej niby) to nie będzie jeździł teraz tylko za dwa lata na nim.
Rower dopasuję ( przynajmniej mam taki zamiar) do jego wieku , wzrostu żeby faktycznie z niego mógł korzystać więc tu nie ma obaw
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Jaki rower dla 9-latka

#12

Post autor: Lech-u »

Psyho, swego czasu Giant Polska miał taki program "Rośnij z Giantem".
To było tak, że kupowałeś rower z kołami np. 16" a za dwa lata wymieniałeś go na 20" a potem na 26" i 28"

Jak posiadacz trzech córek uważam, że tego typu programy są dość dobre i sprawdzają się.
To trochę jak łyżwy lub rolki, które maja regulację rozmiaru buta.

Sprawdź może taki program dla 9-cio latka.
Awatar użytkownika

JJP2
Noble
Posty: 642
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 12:56 am
Lokalizacja: Ciupagi
Na imię mam: Piotr

Jaki rower dla 9-latka

#13

Post autor: JJP2 »

miro pisze: pt maja 25, 2018 2:08 pmTo TV mam nie kupować ?
Ale telewizora minimum co sezon nie regulujesz/czyścisz. :capu:
Awatar użytkownika

JJP2
Noble
Posty: 642
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 12:56 am
Lokalizacja: Ciupagi
Na imię mam: Piotr

Jaki rower dla 9-latka

#14

Post autor: JJP2 »

Rower KROSS Level Replica 2018 ca 1250 PLN


a może inaczej:

https://www.centrumrowerowe.pl/rowery/d ... e/kola-24/


sklep, jako sklep polecam
Ostatnio zmieniony pt maja 25, 2018 3:23 pm przez JJP2, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
Boro1

Jaki rower dla 9-latka

#15

Post autor: Boro1 »

JJP2 pisze: pt maja 25, 2018 3:21 pmsklep, jako sklep polecam
tylko pamiętaj, że rower będzie do regulacji, jak w necie kupisz. Czyli dokręcenie szprych, kierownicy, pedałów, regulacja hamulców i przerzutek.
Jeśli sam tego nie zrobisz to dochodzi dodatkowy koszt.
Wg. lepiej kupić w sklepie stacjonarnym - przeważnie zrobią to gratis ( w cenie roweru).
Na początek rower z decathlon moim zdaniem będzie ok z uwagi na cenę przede wszystkim. A jak złapie bakcyla to następny kupisz lepszy, z lepszym osprzętem. Moim zdaniem granica 1000zł to max dla dziewięciolatka.
Awatar użytkownika

JJP2
Noble
Posty: 642
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 12:56 am
Lokalizacja: Ciupagi
Na imię mam: Piotr

Jaki rower dla 9-latka

#16

Post autor: JJP2 »

Borek1 pisze: pt maja 25, 2018 4:09 pmylko pamiętaj, że rower będzie do regulacji, jak w necie kupisz. Czyli dokręcenie szprych, kierownicy, pedałów, regulacja hamulców i przerzutek.
Jeśli sam tego nie zrobisz to dochodzi dodatkowy koszt.
:capu:
Robią to przed wysyłką.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy "Nie na temat"”