Eheim 2211 Classic - problem

Sposoby na filtrację akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
Lidka
Uczestnik
Posty: 27
Rejestracja: pn lut 22, 2016 1:39 pm
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Lidia

Eheim 2211 Classic - problem

#1

Post autor: Lidka »

Witam, po kilku latach przerwy od akwarystyki, na prośbę syna postawiliśmy nowe akwarium 63l, dojrzewa sobie właśnie. Chciałam uruchomić w nim mój stary kubełek Eheim 2211, niestety coś z nim jest nie tak, nie ciągnie wody.
Zalewałam go wielokrotnie na różne sposoby: z wkładami, bez wkładów, z/bez zaworów, woda nalewana bezpośrednio i do kubła, i do węża i zasysana przez wąż wylotowy, filtr potrząsany, kładziony na boki. Słychać, że wirnik pracuje, ale filtr albo w ogóle nie pompuje wody, albo pompuje bardzo słabo. Gdy wąż wylotowy jest na wysokości filtra, wtedy woda leci, ale im wąż wyżej, tym leci słabiej albo przestaje. Sama głowica zanurzona w wiaderku z wodą również nie pompuje, więc to chyba nie wina uszczelki. Wirnik i uszczelka wyglądają ok. Jest jeszcze dla niego jakaś nadzieja? Wszelkie pomysły mile widziane :)
Awatar użytkownika

JJP2
Noble
Posty: 642
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 12:56 am
Lokalizacja: Ciupagi
Na imię mam: Piotr

Eheim 2211 Classic - problem

#2

Post autor: JJP2 »

E2211 nówka sztuka podnosi słup wody na 130 cm.
Zapakowany towarem, kilkuletni pewnie ma spadek wydajności na poziomie 50% albo więcej.
Ja bym popytał może ktoś ma pożyczyć na chwilę sprawdzony, działający wirnik. Twój mógł się delikatnie rozmagnesować i spadła jego wydajność. Kupowanie w ciemno nowego wirnika gdy nie wiadomo czy to na 100% to jest wina magnesu może się okazać stratą kasy.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Eheim 2211 Classic - problem

#3

Post autor: Lech-u »

Lidka pisze: pt kwie 23, 2021 10:58 pm Sama głowica zanurzona w wiaderku z wodą również nie pompuje,
To pokazuje, że to sprawka wirnika i/lub ośki.
Ja bym kupił nowy wirnik.

Jeśli to nie pomoże to cała głowica jest do śmieci.

Oczywiście zakładam, że wszystkie elementy składasz poprawnie i masz wszystkie części na swoim miejscu. W tym także gumki na końcu ośki i małą zaślepkę (klapkę) wirnika.
Obrazek

Sprawdź, czy masz wirnik (głowicę) dla odpowiedniej częstotliwości (Hz) prądu lub zrób zdjęcie tabliczki znamionowej głowicy i pokaż.

Autor
Lidka
Uczestnik
Posty: 27
Rejestracja: pn lut 22, 2016 1:39 pm
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Lidia

Eheim 2211 Classic - problem

#4

Post autor: Lidka »

Lech-u pisze: sob kwie 24, 2021 7:24 am Sprawdź, czy masz wirnik (głowicę) dla odpowiedniej częstotliwości (Hz) prądu lub zrób zdjęcie tabliczki znamionowej głowicy i pokaż.
Obrazek

Lech-u, chyba wszystko jest ok?
JJP2 pisze: pt kwie 23, 2021 11:44 pm Ja bym popytał może ktoś ma pożyczyć na chwilę sprawdzony, działający wirnik. Twój mógł się delikatnie rozmagnesować i spadła jego wydajność. Kupowanie w ciemno nowego wirnika gdy nie wiadomo czy to na 100% to jest wina magnesu może się okazać stratą kasy.
tym bardziej, że wirnik tani nie jest :(
Awatar użytkownika

K-bomba
Zapaleniec
Posty: 227
Rejestracja: czw mar 18, 2021 8:53 am
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Eheim 2211 Classic - problem

#5

Post autor: K-bomba »

Lidka
A jak podłączysz wodę z węża, to nie nie ma spadku ciśnienia?
Może coś zapchało wlot/wylot?
ODPOWIEDZ