Filtr kubełkowy Hagen Fluval 207

Sposoby na filtrację akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
djsiny
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: śr sty 06, 2021 8:07 pm
Lokalizacja: Radom
Na imię mam: Lukas
Płeć:

Filtr kubełkowy Hagen Fluval 207

#1

Post autor: djsiny »

witam przymierzam się do kupna Filtr kubełkowy Hagen Fluval 207 do mojego zbiornika 112l
ktoś miał z nim styczność ?.

Boro1

Filtr kubełkowy Hagen Fluval 207

#2

Post autor: Boro1 »

Ja swego czasu miałem na testach.
Po pierwsze ma karbowane węże i jak dla mnie trochę dziwne wylewki. Dodatkowo jak dla mnie za głośny był.
A swoją drogą chyba za mały na 112l

Autor
djsiny
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: śr sty 06, 2021 8:07 pm
Lokalizacja: Radom
Na imię mam: Lukas
Płeć:

Filtr kubełkowy Hagen Fluval 207

#3

Post autor: djsiny »

Dlaczego za mały ?? przepływ 700l/h
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Filtr kubełkowy Hagen Fluval 207

#4

Post autor: Tygrys »

Jako biolog Oki jest, a węże możesz sobie dać zwykle węże otej same średnicy, co oryginalne fluwal.
zawieszony profil

Boro1

Filtr kubełkowy Hagen Fluval 207

#5

Post autor: Boro1 »

Ja mam eheima experience 150 w kostce 35x35x35 i nie uważam, że jest przesadzony a ma 500l/h. Jakby model wyższy był tak cichy jak 150 zdecydowałbym się na niego .

150 w nazwie teoretycznie oznacza, że do akwarium 150l...

Autor
djsiny
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: śr sty 06, 2021 8:07 pm
Lokalizacja: Radom
Na imię mam: Lukas
Płeć:

Filtr kubełkowy Hagen Fluval 207

#6

Post autor: djsiny »

A to węże karbowane w czym przeszkadzają?

Boro1

Filtr kubełkowy Hagen Fluval 207

#7

Post autor: Boro1 »

Tylko fluval je stosuje. Mi osobiście idea karbowanych węży się nie podoba. Karbowane to mogą być chrupki ;)

Autor
djsiny
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: śr sty 06, 2021 8:07 pm
Lokalizacja: Radom
Na imię mam: Lukas
Płeć:

Filtr kubełkowy Hagen Fluval 207

#8

Post autor: djsiny »

A czy w sposób techniczny to przeszkadza? Czy tylko forma wizerunkowa?.

Boro1

Filtr kubełkowy Hagen Fluval 207

#9

Post autor: Boro1 »

djsiny
Nie wiem, ale zauważ, że na wężach osadza się syf. Prościej zapewne go wyczyścić w zwykłym niż karbowanym. Zastanawiam się też nad zawirowaniami wody w karbowanym, czy nie przeszkadzają.
Pytanie ciekawe bowiem tylko Fluval tylko takie stosuje.

Autor
djsiny
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: śr sty 06, 2021 8:07 pm
Lokalizacja: Radom
Na imię mam: Lukas
Płeć:

Filtr kubełkowy Hagen Fluval 207

#10

Post autor: djsiny »

byłem dziś w sklepie jeszcze wpadł mi w oko
Aquael Ultramax 1000
Aquael Ultra 1200
ktoś coś miał doczynienie z nimi?
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Filtr kubełkowy Hagen Fluval 207

#11

Post autor: Tygrys »

To syf daj se znim spokuj.
zawieszony profil

Boro1

Filtr kubełkowy Hagen Fluval 207

#12

Post autor: Boro1 »

djsiny
Pierwsze ultramaxy miały wadę fabryczną, która z czasem poprawili. Ogólnie filtry ok, jedyne to ceramika raczej do wywalenia ta z kompletu bonwplywa na twardość wody. Rurki takie trochę siermiężne.
Popatrz może na ofertę Eheima. Proste, nieprzekombinowane a trwałe
Awatar użytkownika

Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Filtr kubełkowy Hagen Fluval 207

#13

Post autor: Kenross »

Boro1 pisze: sob mar 13, 2021 1:21 pm Nie wiem, ale zauważ, że na wężach osadza się syf. Prościej zapewne go wyczyścić w zwykłym niż karbowanym. Zastanawiam się też nad zawirowaniami wody w karbowanym, czy nie przeszkadzają.
Pytanie ciekawe bowiem tylko Fluval tylko takie stosuje.
Te przewody są karbowane po to żeby się nie "łamały" na zagięciach. Nie wiem czy w środku też są karbowane... ale są to malutkie "przerwy" więc o zawirowanie wody bym się nie martwił. Co do czyszczenia... No to na pewno bardziej się zabrudzi ale gładkie też się syfią :) Ja raczej jak mi się rury za bardzo zasyfią to wymieniam na nowe. Nie bawię się w czyszczenie. Jak do tej pory raz mi się to zdarzyło.

Boro1

Filtr kubełkowy Hagen Fluval 207

#14

Post autor: Boro1 »

Kenross pisze: sob mar 13, 2021 10:27 pm Nie wiem czy w środku też są karbowane..
też są.
Kenross pisze: sob mar 13, 2021 10:27 pm Te przewody są karbowane po to żeby się nie "łamały" na zagięciach
brzmi logicznie , niemniej dobre węże nie łamią się z uwagi na sztywność. Pomijamy oczywiście tanie chińczyki typu sunsun czy ikola

Autor
djsiny
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: śr sty 06, 2021 8:07 pm
Lokalizacja: Radom
Na imię mam: Lukas
Płeć:

Filtr kubełkowy Hagen Fluval 207

#15

Post autor: djsiny »

opinie w sieci Aquael Ultramax 1000
Aquael Ultra 1200 mają dobre wiadomo kazdy bedzie miał inna opinie

Boro1

Filtr kubełkowy Hagen Fluval 207

#16

Post autor: Boro1 »

Opinie opiniami. Niemniej niech wypowiedzą się użytkownicy,l tego forum mający te filtry

Autor
djsiny
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: śr sty 06, 2021 8:07 pm
Lokalizacja: Radom
Na imię mam: Lukas
Płeć:

Filtr kubełkowy Hagen Fluval 207

#17

Post autor: djsiny »

właśnie na takich czekam bo dziś chciałem zamówić filtr.
Awatar użytkownika

Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Filtr kubełkowy Hagen Fluval 207

#18

Post autor: Kenross »

Boro1 pisze: ndz mar 14, 2021 11:43 am niemniej dobre węże nie łamią się z uwagi na sztywność
Chyba zależy od kąta zagięcia i czasu. U mnie np. węże Eheima po 15 latach troszkę się spłaszczyły na zagięciach. Wiadomo czas robi swoje... nie było to jakieś wielkie spłaszczenie które by zmniejszało jakoś drastycznie przepływ ale było.
Boro1 pisze: ndz mar 14, 2021 12:34 pm Opinie opiniami. Niemniej niech wypowiedzą się użytkownicy,l tego forum mający te filtry
Posiadam poprzednika Unimax 250. Jestem mega zadowolony z niego. Bezgłośny i służy mi już od 15 lat. Bez awarii. Wymieniałem jedynie uszczelki. Kolejny plus nadal są dostępne do niego części zamienne.
Tak tylko wspomniałem o poprzedniku bo nie wiem jak to się ma do nowych wersji. Czy wszystko popsuli... czy coś poprawili.

Boro1

Filtr kubełkowy Hagen Fluval 207

#19

Post autor: Boro1 »

Kenross pisze: ndz mar 14, 2021 1:02 pm Posiadam poprzednika Unimax 250. Jestem mega zadowolony z niego. Bezgłośny i służy mi już od 15 lat. Bez awari
miałem też rewelacja.

Autor
djsiny
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: śr sty 06, 2021 8:07 pm
Lokalizacja: Radom
Na imię mam: Lukas
Płeć:

Filtr kubełkowy Hagen Fluval 207

#20

Post autor: djsiny »

Przy jakim litrażu macie tego ultramax?
Awatar użytkownika

Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Filtr kubełkowy Hagen Fluval 207

#21

Post autor: Kenross »

djsiny pisze: ndz mar 14, 2021 1:19 pm Przy jakim litrażu macie tego ultramax?
Nie ULTRAmaxa tylko poprzednika UNImaxa a mogli coś pozmieniać i popsuć w nowej wersji... W każdym razie ja mojego unimaxa 250 mam podłączonego do zbiornika o litrażu 200 litrów. Służy głownie jako biolog i chemik. dodatkowo mam "gąbkę" w akwie jako mechanika.
Dodano do tego postu po 2 minutach 7 sekundach
aaaaa.... coś słyszałem że w unimaxach trzeba wybrać nowszą wersję. Bo poprzednia miała jakieś problemy. Rozpoznać ją można po pudełku. Na nowszej wersji są inne wkłady narysowane w przekroju filtra.

Lidka
Uczestnik
Posty: 27
Rejestracja: pn lut 22, 2016 1:39 pm
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Lidia

Filtr kubełkowy Hagen Fluval 207

#22

Post autor: Lidka »

djsiny pisze: pt mar 12, 2021 8:06 pm witam przymierzam się do kupna Filtr kubełkowy Hagen Fluval 207 do mojego zbiornika 112l
ktoś miał z nim styczność ?.
djsiny, i jak, kupiłeś tego Fluvala?

r10
Uzależniony
Posty: 674
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Filtr kubełkowy Hagen Fluval 207

#23

Post autor: r10 »

Boro1 pisze: ndz mar 14, 2021 11:43 amchińczyki typu sunsun
Węże 20/26 mm w moim Sunsun nie łamią się. Natomiast wolałbym białe (przezroczyste) niż oryginalne zielone (w tle biała ściana), więc chętnie bym podmienił - czy możecie polecić jakieś transparentne w tym rozmiarze (ścianka 3 mm - na popularnym portalu aukcyjnym jest pełno węży igelitowych, lecz o ściance 2 mm)?
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).

Jzu
Gość
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 16, 2021 11:40 am
Lokalizacja: MST
Płeć:

Filtr kubełkowy Hagen Fluval 207

#24

Post autor: Jzu »

Witam.
Mam Fluvala 207 od dwóch tygodni i powiem Wam, że jestem średnio zadowolony, żeby nie powiedzieć, że zawiedziony. Na początku był zapowietrzony i odpowietrzyć go nie szło. Buczał, warczał i co 15minut robił mi wodę gazowaną w zbiorniku. Później udało mi się pozbyć problemu "wody gazowanej", przez odłączenie zaworu wody i bujanie kubłem. Niestety wirnik dalej buczał. Gdzieniegdzie pisali, że to cichnie z czasem, ale nie potwierdzam. Napisałem do sprzedawcy, on do serwisu. Dostałem nowy wirnik, ale nie widzę żadnej różnicy. Chrobocze niemiłosiernie i nie wiem czy czasem nie zostanę z tym już na zawsze, bo nie stać mnie na wydawanie kolejnych setek złotych na kolejne filtry, aż trafię na taki w miarę cichy.

Lidka
Uczestnik
Posty: 27
Rejestracja: pn lut 22, 2016 1:39 pm
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Lidia

Filtr kubełkowy Hagen Fluval 207

#25

Post autor: Lidka »

Jzu pisze: czw wrz 16, 2021 11:48 am Witam.
Mam Fluvala 207 od dwóch tygodni i powiem Wam, że jestem średnio zadowolony, żeby nie powiedzieć, że zawiedziony. Na początku był zapowietrzony i odpowietrzyć go nie szło. Buczał, warczał i co 15minut robił mi wodę gazowaną w zbiorniku. Później udało mi się pozbyć problemu "wody gazowanej", przez odłączenie zaworu wody i bujanie kubłem. Niestety wirnik dalej buczał. Gdzieniegdzie pisali, że to cichnie z czasem, ale nie potwierdzam. Napisałem do sprzedawcy, on do serwisu. Dostałem nowy wirnik, ale nie widzę żadnej różnicy. Chrobocze niemiłosiernie i nie wiem czy czasem nie zostanę z tym już na zawsze, bo nie stać mnie na wydawanie kolejnych setek złotych na kolejne filtry, aż trafię na taki w miarę cichy.
A próbowałeś ponownie reklamować ten nowy wirnik? Gdzieś czytałam, że Fluval wymienia je do skutku. Też bardzo chciałam kupić ten filtr, ale te historie z warczeniem mnie wciąż odstraszają..

Jzu
Gość
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 16, 2021 11:40 am
Lokalizacja: MST
Płeć:

Filtr kubełkowy Hagen Fluval 207

#26

Post autor: Jzu »

Lidka
Śmiało możesz kupować. Drugi wirnik dał radę. Nie mam filtra w żadnej szafce, a prawię go już nie słyszę. Troszkę czasu minęło, ale jestem na te chwilę zadowolony. Zobaczymy po pierwszym czyszczeniu.

Lidka
Uczestnik
Posty: 27
Rejestracja: pn lut 22, 2016 1:39 pm
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Lidia

Filtr kubełkowy Hagen Fluval 207

#27

Post autor: Lidka »

Jzu pisze: ndz lis 21, 2021 1:24 pm Lidka
Śmiało możesz kupować. Drugi wirnik dał radę. Nie mam filtra w żadnej szafce, a prawię go już nie słyszę. Troszkę czasu minęło, ale jestem na te chwilę zadowolony. Zobaczymy po pierwszym czyszczeniu.
Już kupiłam, kilka tygodni temu :D z początku też byłam załamana warczeniem, ale teraz jest super, stoi obok szafki i prawie go nie słychać. Widać ogromną różnicę w klarowności wody między nim, a wewnętrznym aquaelem, którego miałam poprzednio. Też jeszcze nie czyściłam ;-)

karol olech
Gość
Posty: 1
Rejestracja: sob lis 27, 2021 8:47 pm
Lokalizacja: Pułtusk
Płeć:

Filtr kubełkowy Hagen Fluval 207

#28

Post autor: karol olech »

Witam. Mam fluvala 207 od marca. Wszystko było ok aż około trzech tygodni temu zaczął sypać paprochami. Wyczyściłem całość łącznie z wężami i nie pomogło. To co zaciąga z akwarium jakimś cudem zbiera się na górze i wirnik pcha ten brud w wylot:(
Awatar użytkownika

igor255
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 12:22 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Igor
Płeć:

Filtr kubełkowy Hagen Fluval 207

#29

Post autor: igor255 »

Jakimś doraźnym rozwiązaniem może być założenie prefiltra - choćby gąbki na wlot. Ale wypadałoby znaleźć przyczynę, bo może przepływ w samym filtrze jest skopany?
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Filtr kubełkowy Hagen Fluval 207

#30

Post autor: Lech-u »

karol olech pisze: sob lis 27, 2021 8:55 pm To co zaciąga z akwarium jakimś cudem zbiera się na górze i wirnik pcha ten brud w wylot:
Musi być błąd w montażu filtra.
Jest przeciek wody wewnątrz filtra i brudna woda leci do wirnika i potem do akwarium.

Rozebrać - sprawdzić - złożyć.
ODPOWIEDZ