Węgiel aktywny w kubełku Eheim

Sposoby na filtrację akwarium.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
michal78
Zapaleniec
Posty: 214
Rejestracja: czw sty 26, 2017 8:40 pm
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Węgiel aktywny w kubełku Eheim

#1

Post autor: michal78 »

Witam, ostatnio zmieniłem nieco wystrój mojego 200L, pozbyłem się nadmiaru skał które mocno zatwardzały wodę a w ich miejsce umieściłem dwa bardzo duże korzenie, oczywiście woda stała się mocno herbaciana (czego się spodziewałem pomimo traktowania korzeni wrzątkiem, ale może nie do tego stopnia), zdecydowałem się spróbować umieścić w moim kubełku Eheim 250 węgiel aktywny (pałeczki aquael), problem w tym że nie miałem z węglem nigdy do czynienia. W filtrze mam od zawsze następujące wkłady zgodnie z zaleceniem producenta - tak jak na załączonej grafice kolejno od góry białą włókninę jako filtr mechaniczny umieszczoną luzem nad koszykami, substrat bio ("białe kamyczki") w pierwszym koszyku oraz trzy niebieskie wkłady gąbkowe w dolnym koszyku. Pytanie gdzie umieścić węgiel ? Usunąć jeden z trzech wkładów z gąbki z dolnego koszyka i w to miejsce wsypać węgiel ? Jeśli tak to który z tych trzech wkładów, górny, dolny ? Innego miejsca w zasadzie nie widzę jeśli wkład biologiczny ma pozostać. Większe kubełki mają niekiedy wygospodarowane miejsce na węgiel ale tutaj w instrukcji nie ma o nim słowa.

Obrazek
Ostatnio zmieniony wt gru 29, 2020 3:21 pm przez michal78, łącznie zmieniany 2 razy.
Ryby, moje ryby
Coście mi zrobiły
Hej ryby malowane
Cynicznie roześmiane...
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Węgiel aktywny w kubełku Eheim

#2

Post autor: Lech-u »

Ja bym umieścił węgiel w dolnym koszu na wierzchu. Więc jedna niebieska gąbka do zabrania.


Tylko po co Ci ten węgiel? Jaki jest cel tego manewru?
Awatar użytkownika

Autor
michal78
Zapaleniec
Posty: 214
Rejestracja: czw sty 26, 2017 8:40 pm
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Węgiel aktywny w kubełku Eheim

#3

Post autor: michal78 »

Lech-u pisze: wt gru 29, 2020 7:35 pm Tylko po co Ci ten węgiel? Jaki jest cel tego manewru?
Zakładam ze korzenie nie będą barwić wody po wsze czasy, chodzi zatem o powrót do wody bez herbacianego zafarbu.
Ryby, moje ryby
Coście mi zrobiły
Hej ryby malowane
Cynicznie roześmiane...
Awatar użytkownika

JJP2
Noble
Posty: 642
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 12:56 am
Lokalizacja: Ciupagi
Na imię mam: Piotr

Węgiel aktywny w kubełku Eheim

#4

Post autor: JJP2 »

Każdy korzeń gnije w wodzie.
Jak gnije to zabarwia wodę.
Węgiel aktywny to ostatnie z medii w filtrze.
Węgiel, w tej ilości, nie rozwiąże sprawy barwienia wody więc albo wyjmij korzenie, albo przyzwyczaj się do zabarwionej wody.
ODPOWIEDZ