Filtr Ikola 150

Sposoby na filtrację akwarium.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Filtr Ikola 150

#1

Post autor: Samotny77 »

Udało mi się zakupić używany filtr Ikola 150. Kupiłem, bo miał być sprawny, a po za tym kosztował raptem 40 zł, więc pomyślałem przyda się, a ewentualnie zamienię mojego MiniKani 80 bo jakoś go nie ogarniam.
Do środka filtra wrzuciłem bioceramikę na dno kubełka, a do jedynego kosza gąbkę, zalałem filtr, podpiąłem rurki, sprawdziłem szczelność, włączyłem wtyczkę do kontaktu i co? Wielkie rozczarowanie, bo nic nie drgnęło. Po kilku minutach udało się doprowadzić, że filtr zasysa wodę i tyle :(. Jak przytykam rękę do góry filtra to wyczuwam, że silnik pracuje, ale nie ma żadnego efektu. Co robię nie tak? Jedyne co mi przychodzi do głowy że odległość około 150 cm jest za duża i ten filtr nie da rady, ale może się mylę? Proszę o jakieś porady :)
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Filtr Ikola 150

#2

Post autor: mariom222 »

Wojtekxxx by się tu przydał, miał chyba najwięcej do czynienia z ikolami

ja mogę doradzić tylko sztuczne oddychanie
czyli odłączasz pompkę od minikani, przytykasz obojętnie czy do wlotu czy wylotu ikoli
czyli jeśli masz np deszczownicę to ją na chwile odłącz i przytknij pompkę ( nie musi to być szczelne połączenie ale ważne żeby było pod wodą)

pompką przelewasz całą ikolę aż skończą się bąbelki i wtedy dopiero załączasz ikolę do prądu
musi się udać :)

ps: odległość 1.5 metra dla takiego filterka może być faktycznie zbyt duża, możesz go na początek postawić na jakimś krześle bo dobrze byłoby sprawdzić czy on w ogóle chodzi
Ostatnio zmieniony sob sty 04, 2020 7:00 pm przez mariom222, łącznie zmieniany 1 raz.

Boro1

Filtr Ikola 150

#3

Post autor: Boro1 »

150 nie jest za dużo. Tak jak radził mariom222, zassaj przez wylot wodę i dopiero włącz filtr. Miałem ten model i był bezproblemowy.
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Filtr Ikola 150

#4

Post autor: mariom222 »

kiedyś miałem podobny problem z eheimem, nie chciał odpalić
taka sama pompką jaką masz po prostu przelałem wodę przez filtr i ruszył

filmik poglądowo-instruktażowy :)


krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Filtr Ikola 150

#5

Post autor: krasnal »

Samotny77 pisze: sob sty 04, 2020 4:55 pm Wielkie rozczarowanie, bo nic nie drgnęło.
"Test filtra IKOLA 150 - Lubuskie Forum Akwarystyczne"
Na 2 -ej stronie masz odpowiedź

Wojtekxxx9
Fanatyk
Posty: 1927
Rejestracja: pn sty 29, 2018 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Na imię mam: Wojtekxxx9
Płeć:

Filtr Ikola 150

#6

Post autor: Wojtekxxx9 »

Ikole trzeba zalać. Masz tam duży pierdolnik z lewym gwintem. Jak już masz zalany to odkręcić tego siuwaksa, wlaj tam wodę i poleci
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Filtr Ikola 150

#7

Post autor: Samotny77 »

Dziękuję wszystkim za rady i sugestie. Póki co filtr działa jako tako. Sprawdziłem go w kuble i śmigał aż miło. Przeniosłem do akwarium i ledwo ciurka, ale działa i filtruje wodę i na razie niech tak będzie. Kiedyś może go poprawie, bo już mam tego dość.
ODPOWIEDZ