Wlot/wylot do filtra fluval 206

Sposoby na filtrację akwarium.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Lena_Ned
Zapaleniec
Posty: 256
Rejestracja: ndz sie 13, 2017 12:03 pm
Telefon: 533570669
Lokalizacja: Świnoujście
Na imię mam: Lena
Płeć:

Wlot/wylot do filtra fluval 206

#1

Post autor: Lena_Ned »

Cześć,

Temat pewnie banalny, ale pierwszy raz montuję kubełek i wolę dopytać. Mam używany fluval 206, jestem w trakcie startu zbiornika i okazało się w trakcie, że muszę kupić nowe końcówki do wlotu i wylotu. Jak powinnam mądrze wybrać coś żeby nie kupować za chwilę drugi raz? Czy muszą to być oryginalne części od fluvala, czy takie rzeczy kupuje się jako universalne? Węże mam 12/16 (14'5mm). Druga sprawa, lepiej wybrać zwykły wlot, czy deszczownicę? Trzecie: jeśli chodzi o wylot to jest to zawsze końcówka typu pipe skierowana na bok, czy istnieje jeszcze inna wersja? Akurat to wszystko przeglądam i szukam informacji, ale mam mało czasu na naukę - start mam w trakcie, a nie ruszę bez tych końcówek bo rozdupcy mi misternie ułożonego ziemniaka :p. (wylot teraz skierowany na dno). Jak wybrać mądrze? A można np zrobić tymczasowe diy z jakiegoś kolanka czy cóś? :p.
Dodano do tego postu po 6 minutach 23 sekundach
Może jeszcze dołączę pytanie o szklane wersje - czy są jakieś plusy. W pierwszym momencie bardzo mi przypadły wizualnie do gustu, ale za chwilę pomyślałam że jak się zasyfi to to przecież będzie widać. Oglądałam filmy ze sposobami czyszczenia ich ale pytanie czy pozostają choć przez chwilę takie jak na obrazku :p. Czy lepiej już mieć czarne rury i się nie martwić. No i czy można takie szklanki mieć mając pokrywę, czy by się szybko potłukło...

Boro1

Wlot/wylot do filtra fluval 206

#2

Post autor: Boro1 »

Jeśli chcesz kupić nowe końcówki nie widzę problemu. Od razu dokup węże z uwagi, że Fluval oryginalne ma karbowane i nie koniecznie muszą pasować do standardowych wlotów / wylotów.
DIY przeważnie słabo wyglądają ale dla idei można samemu zrobić.
Popatrz na wloty i wyloty firmy JBL. Węże też JBL są dobrej jakości i nie takie drogie. Pamiętaj tylko o rozmiarze odpowiednim.
Szklane ładnie wyglądają jak są czyste. Mogą być kłopoty przy odłączaniu od węży - słabej jakości szkło pęknąć może.

Jak masz używany kubeł wymień profilaktycznie uszczelki oraz możesz wypełnienie. O ile gąbki jak są w całości mogą zostać to ceramikę czy inne wynalazki warto wg. mnie wymienić.
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Wlot/wylot do filtra fluval 206

#3

Post autor: Komarowa »

Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
ODPOWIEDZ