Górzyste 48 litrów.

Sposoby na filtrację akwarium.
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Górzyste 48 litrów.

#31

Post autor: Komarowa »

Ostatni post z poprzedniej strony:

mariom222, co myślisz ?
Tamtędy cieknie, bo tam się zbiera woda.
Ale kurde dlaczego się zbiera.
Dodano do tego postu po 5 minutach 31 sekundach
A uszczelka jest założona poprawnie ?
Smarowałeś ją wazeliną ?
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#32

Post autor: Samotny77 »

Komarowa pisze: ndz sie 25, 2019 9:39 pm A uszczelka jest założona poprawnie ?
Smarowałeś ją wazeliną ?
Już na dzisiaj mam dość. Jutro sprawdzę, ale wazeliną nie smarowałem.

Pomyślałem, że mam ten sam problem co koleś na tym filmiku, więc jutro rozkręcę i zobaczę co i jak
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#33

Post autor: mariom222 »

przywieź go do mnie, dam Ci sprawny taki sam jako zamiennik
a ten Twój przetestuję

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#34

Post autor: krasnal »

Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#35

Post autor: Samotny77 »

krasnal pisze: ndz sie 25, 2019 11:28 pm Uszczelka w https://www.clarias.pl/jbl-cristal-prof ... -1674.html
cieknie
te zakupiłem i nic to nie dało.
mariom222 pisze: ndz sie 25, 2019 10:20 pm przywieź go do mnie, dam Ci sprawny taki sam jako zamiennik
a ten Twój przetestuję
rano go rozkręcę po dociskam, przesmaruje uszczelki i ponownie skręcę. Jak to nic nie da to przywiozę go do Ciebie.
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#36

Post autor: mariom222 »

spróbuj jeszcze go uruchomić bez koszy, to jedyna wada tego filtra że często się źle dopasują i wypychają głowicę ,
jeśli dalej cieknie to pewnie ta pompka
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#37

Post autor: Samotny77 »

Rozkręciłem go całego posmarowałem silikonem wszystkie uszczelki, po dociskałem ponownie skręciłem i nadal przeciekał zaraz po tym jak zamykałem dźwignię out. Już miałem się poddać i wtedy przypomniałem sobie twoją radę
mariom222 pisze: pn sie 26, 2019 12:27 pm spróbuj jeszcze go uruchomić bez koszy, to jedyna wada tego filtra że często się źle dopasują i wypychają głowicę ,
jeśli dalej cieknie to pewnie ta pompka
wyjąłem kosze podłączyłem i bingo nie cieknie, ale póki co bzyczy a żadnych bąbelków, ruchu wody nie widzę. Pewnie jest zapowietrzony, słabo zalany. Ważne, że nie cieknie i z tego się cieszę. Gdybym tylko zaczął od wyjęcia koszy a nie od odkręcania wszystkiego to oszczędziłbym sobie mnóstwa czasu. Póki co mam dość. Muszę zrobić porządek w mieszkaniu, a wieczorem spróbuje jeszcze raz wrzucić kosze, dobrze go zalać i spróbować uruchomić.
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#38

Post autor: mariom222 »

przy tym wkładaniu koszy trzeba zwracać uwagę na to żeby nie było najmniejszej szczeliny między głowicą a kubełkiem
jeśli wkładasz głowicę i jest przerwa to nawet jak zapniesz klamry, będzie lecieć
musi dociskać się idealnie, jeśli nie to nawet nie próbuję zalewać tylko ustawiam kosze od początku
mnie często udaje się to dopiero za drugim razem
Samotny77 pisze: pn sie 26, 2019 4:50 pm Pewnie jest zapowietrzony, słabo zalany.
nie napisałeś czy w nim działa pompka do zalewania, jeśli tak to zalewanie powinno to wyglądać mniej więcej tak



jeśli nie działa lub są jakieś inne problemy, to o ile pamiętam masz jeszcze pompkę mk-800
wystarczy przyłożyć ją (zanurzoną) do wlotu czy wylotu jbl a ta przepchnie wodę przez całą instalację
masz filtr zalany i odpowietrzony
ja tak u siebie zalewam bo te ręczne pompki często się zacinają , dotyczy to wszystkich modeli i marek
chociaż da się to oczywiście naprawić
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#39

Post autor: Samotny77 »

Dzięki Mariusz za rady. Filtr działa perfekcyjnie. Powód przecieku kosze źle spasowane, a ja stary i głupi od razu wpadłem w panikę kupiłem nowe uszczelki, rozebrałem rower i wyjąłem dętkę aby uszczelnić pompkę, rozkręciłem filtr i inne cuda wianki robiłem :D. No nic człowiek całe życie się uczy :what:
Ostatnio zmieniony sob sie 31, 2019 11:43 am przez Samotny77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#40

Post autor: mariom222 »

czasem wyobraźnia płata nam figle, boimy się że ktoś nas oszukał, że trzeba teraz wydać dwa razy tyle, a ja wierzę w ludzi, w sprawne filtry i łatwość ich naprawy
nigdy nie miałem nowego i 90 procent z nich sprawiało problemy, z czasem okazało się że największym problemem jestem ja sam
dotyczy to pewnie większości akwarystów czy filtrów bez względu na model i markę :) :) :)
ODPOWIEDZ