filtr fzn3

Sposoby na filtrację akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
yamaworld
Uczestnik
Posty: 46
Rejestracja: czw lut 01, 2018 12:49 pm
Lokalizacja: sopot
Płeć:

filtr fzn3

#1

Post autor: yamaworld »

w zestawie posiadam filtr versamax 3/ fzn-3 aquael. probowalem zoptymalizowac jego prace juz na rozne sposoby, chodzi mi o dzwiek jaki wydaje. Jest to ciągłe buczenie, nie wiem cyz to buczy sam silniczek czy cos przenosi drgania na plastikowa pokrywe. Macie pomysł co moze byc powodem buczenia tej kaskady i co z tym zrobic?
Ostatnio zmieniony wt lis 27, 2018 8:31 am przez Lech-u, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

filtr fzn3

#2

Post autor: Lech-u »

Wiesz, czasami pomaga zwyczajne rozłożenie filtra na kawałki, wyczyszczenie i ponowne złożenie.
Próbowałeś tak?
Ostatnio zmieniony wt lis 27, 2018 8:31 am przez Lech-u, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
yamaworld
Uczestnik
Posty: 46
Rejestracja: czw lut 01, 2018 12:49 pm
Lokalizacja: sopot
Płeć:

filtr fzn3

#3

Post autor: yamaworld »

rozkładałem juz go i składałem na rozne sposoby, to jest nowy filtr on chodzi dopiero 2 dni, mam wrazenie, ze po tym rozkladaniu skladaniu zaczal bardziej buczec.
Może jest na forum ktos kto tez ma taki filtr i podobny problem?

banczy
Uczestnik
Posty: 34
Rejestracja: pn mar 22, 2021 10:03 pm
Lokalizacja: Kielce

filtr fzn3

#4

Post autor: banczy »

Ja mam fzn-2 i na ma a też buczy trochę coś. Sądzę, że niestety tak musi być :(

Boro1

filtr fzn3

#5

Post autor: Boro1 »

One tak mają. Buczy pracjąca pompa stukająca się z plastikiem. Na to nic nie poradzisz.
Ja natomiast zrobiłem u siebie inaczej. Wyjąłem zupełnie pompę z FZN, na rurę zasysową (jajowatą) założyłem adapter (okrągły)do którego podłączyłem małą pompę (juwela 300), która wodę pchała do góry, do FZN. Totalnie bezgłośne rozwiązanie, fakt trochę przekombinowane, ale bezgłośne.
ODPOWIEDZ