uszkodzenie wirnika?

Sposoby na filtrację akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
Karolus
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 09, 2018 7:55 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

uszkodzenie wirnika?

#1

Post autor: Karolus »

Dziś zajrzałem do swojego kubełka (ikola 600maxx, tak to ten co hałasuje, ale w zasadzie już przywykłem), jak już miałem otwartego to popatrzyłem czy jest tam coś co może powodować hałas i.....
Obrazek
wyraźnie widać wytarcie górnej powierzchni (patrząc na zdjęcie, na dole te zębate wycięcia są prawie całkowicie starte), czy to może powodować hałas?
no i podstawowe pytanie, czy tak było od nowości (bubel się trafił) czy też tak się zrobiło po ~3 miesiącach użytkowania?
Ogólne 102L: 3x Gupik, 2x Molinezja, 5x Danio, 3x Platka, Otosek, 3x Bojownik, 5x Zbrojnik, 4x Amano, Ampularia, 3x Tylomelania Gold
Malawi 240L: 9x mphanga, 10x careuleus, 1x afra jalo, 6x Koningsi, 6x Hongi Red, 6x Redred
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

uszkodzenie wirnika?

#2

Post autor: Lech-u »

Wiesz co?
Ja bym zabrał ten wirnik, podjechał do Clariasa i porównał na żywo czy tam się coś wyrobiło, czy nie.


Bo na zdjęciach w internecie pokazuję piękne ujęcie z "profilu" a zdjęcia " an face" nie widać.

Autor
Karolus
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 09, 2018 7:55 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

uszkodzenie wirnika?

#3

Post autor: Karolus »

sęk w tym "że zabrać do clariasa" oznacza parę godzin przerwy w filtracji.... (w sobotę nie będzie mi się chciało), ale podjadę tam i zerknę jak wygląda "na żywo" wirnik, to wytarcie moim zdaniem jest dosyć charakterystyczne (na zdjęciu tego tak nie widać), raczej nie możliwe żeby tak miało , ale licho wie.
Bardziej interesuje mnie czy waszym zdaniem takie coś może spowodować zwiększenie hałasu?
Ogólne 102L: 3x Gupik, 2x Molinezja, 5x Danio, 3x Platka, Otosek, 3x Bojownik, 5x Zbrojnik, 4x Amano, Ampularia, 3x Tylomelania Gold
Malawi 240L: 9x mphanga, 10x careuleus, 1x afra jalo, 6x Koningsi, 6x Hongi Red, 6x Redred
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

uszkodzenie wirnika?

#4

Post autor: marcinzabki29 »

Jeżeli wirnik - te ząbki - jest wytarty, to może to powodować hałas.
A jak wygląda ośka?
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

uszkodzenie wirnika?

#5

Post autor: Lech-u »

Karolus pisze: sob maja 19, 2018 2:34 pm czy waszym zdaniem takie coś może spowodować zwiększenie hałasu?
Tak.
Awatar użytkownika

ahr
Zapaleniec
Posty: 444
Rejestracja: wt mar 15, 2016 6:13 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Piotr
Płeć:

uszkodzenie wirnika?

#6

Post autor: ahr »

Tak to bywa z chińską niedrogą myślą techniczną. Wygląda jakby nie utrzymywał się w gnieździe, tylko opadał i szorował o obudowę. To może hałasować.
"I may be an idiot, but I'm not stupid"

Autor
Karolus
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 09, 2018 7:55 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

uszkodzenie wirnika?

#7

Post autor: Karolus »

jak kasa tak jakość.... cudów nie ma ;p
cena atrakcyjna pod warunkiem ze się uda trafić, jak widać mi się nie udało :(
Ogólne 102L: 3x Gupik, 2x Molinezja, 5x Danio, 3x Platka, Otosek, 3x Bojownik, 5x Zbrojnik, 4x Amano, Ampularia, 3x Tylomelania Gold
Malawi 240L: 9x mphanga, 10x careuleus, 1x afra jalo, 6x Koningsi, 6x Hongi Red, 6x Redred
ODPOWIEDZ