Cichy filtr zewn. dla 200l - akw. z pokrywą

Sposoby na filtrację akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
ataman
Gość
Posty: 8
Rejestracja: wt lis 28, 2017 8:32 pm
Lokalizacja: Łódź
Na imię mam: Tomasz

Cichy filtr zewn. dla 200l - akw. z pokrywą

#1

Post autor: ataman »

Witam,

Jaki filtr byłby najlepszym wyborem jeśli chodzi o aklwarium 200l, wielogatunkowe z pokrywą, mam na mysli wydajność, jakość i jak najcichsza pracę (będzie stał w sypialni). Myśle że w grę wchodza firmy: JBL, Aquael, Tetra, Eihem.
Drugie moje pytanie to: czy kupować filtr o wydajności sporo większej niz minimalna wymagana dla danego akwarium, bo chyba producenci lubia zawyżać te wydajności a rzeczywistość jest nieco inna.
Mam jeszcze jedno pytanie może głupie, jeśli tak to prosze o sprostowanie, w jaki sposób filtr zewnetrzny napowietrza wodę w akwarium z pokrywą skoro właśnie w przykrytym akwarium wymiana powietrza jest minimalna, więc co daje ruch tafli wody nawet przy użyciu deszczownicy ? Czy filtry takie posiadaja dyfuzory zasysające powietrze świeże ? Jeśli nie to co da samo mieszanie wody i wzburzanie jej tafli ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Cichy filtr zewn. dla 200l - akw. z pokrywą

#2

Post autor: marcinzabki29 »

Widzę, że to najczęściej powtarzany temat na forum, ale OK.
Jeżeli chodzi o mnie - to polecam Eheima.
Lepiej kupić większy.
Samo falowanie tafli wody, wymuszone przez deszczownicę, w jakimś tam stopniu ją napowietrza.
Przecież pokrywa nie jest w 100% szczelna.
Możesz zastosować dyfuzor na deszczownicę w celu lepszego napowietrzania wody. U siebie nic takiego nie stosuje.
Pozdrawiam Marcin

Wojtekxxx9

Cichy filtr zewn. dla 200l - akw. z pokrywą

#3

Post autor: Wojtekxxx9 »

I to pytanie świadczy o tym ze zadając pytanie nie stara sie znalezc gotowych odpowiedzi z wcześniejszych tematów
Ostatnio zmieniony śr lis 29, 2017 11:45 am przez Wojtekxxx9, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

ahr
Zapaleniec
Posty: 444
Rejestracja: wt mar 15, 2016 6:13 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Cichy filtr zewn. dla 200l - akw. z pokrywą

#4

Post autor: ahr »

A najlepiej posadzić parę badylków, niech produkują tlen pod wodą.
"I may be an idiot, but I'm not stupid"

jojas78
Uczestnik
Posty: 34
Rejestracja: śr maja 24, 2017 6:37 pm
Lokalizacja: Łomianki

Cichy filtr zewn. dla 200l - akw. z pokrywą

#5

Post autor: jojas78 »

Mam w 275L:
1. eheim 2215 - był za mały
2. eheim 2217 - pracuje teraz jako 2gi i oba dają radę.

2215 może wystarczy (jest teraz w promocji w clarias) 2217 będzie na pewno miał zapas

Autor
ataman
Gość
Posty: 8
Rejestracja: wt lis 28, 2017 8:32 pm
Lokalizacja: Łódź
Na imię mam: Tomasz

Cichy filtr zewn. dla 200l - akw. z pokrywą

#6

Post autor: ataman »

Dzieki za odpowiedz,
nie poszedlem na latwizne tylko trudno jest przekopac sie przez ilosc tematów dorum, poza tym dodalem chyba niowa kwestie ruchu tafli wody przy akwariu z pokrywa w kontekscie napowietrzania, no ale ok. przyjmuje argument ze pokrywa przeciez nie jest hermetyczna.
A co do sprzetu to czytajac liczne fora dochodze do wniosku ze przy obecnej technice kazdy filtr renomowanej firmy bedzie dobry , byleby nie kupowac chinczyka chociaz niektorzy tez je sobie chwala
ODPOWIEDZ