Eheim System Installation Set 1 and 2

Sposoby na filtrację akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
inerkoma
Uzależniony
Posty: 646
Rejestracja: śr cze 18, 2014 11:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Eheim System Installation Set 1 and 2

#1

Post autor: inerkoma »

Witam. Prośba o Wasze opinie na temat Eheim System Installation Set 1 and 2. Używa ktoś z Was tego systemu u siebie? Czy warto w to inwestować czy to tylko zbędny bajer? Szukam czegoś do mojego akwa gdyż aktualnie mam taką powiedzmy prowizorkę. Potrzebuje czegoś co się nie połamie i posłuży trochę. Cena za komplet pasujący do Eheim 2228 razem z nowymi wężami (przynajmiej taki najtańszy znalazłem) wynosi około 185 zł. Ewentualnie czy możecie polecić coś równie dobrego? Dzięki za info.
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Eheim System Installation Set 1 and 2

#2

Post autor: rhino »

Moim zdaniem, całkowicie zbędne, drogie bajery...
Kup standardową deszczownicę lub rurkę wylotową oraz rurkę wlotową z koszykiem ( może dodatkowo prefiltr Eheim)
Ratel
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Eheim System Installation Set 1 and 2

#3

Post autor: Lech-u »

inerkoma pisze:Ewentualnie czy możecie polecić coś równie dobrego?
Miałem set 1 i set 2.
Miałem bo kupiłem razem z filtrem.
Szybciutko zmieniłem na rurkę giętą samodzielnie.
Bo estetyczniej wygląda, bo mniej połączeń, bo mniejsza szansa na awarię, bo duuużo taniej.

Jak giąć rurki poczytaj w tym wątku:
http://www.fawa.pl/viewtopic.php?f=2&t=23156" onclick="window.open(this.href);return false;

Zobacz, że można zrobić mega wymyślne kształty i za pomocą jednej rurki załatwiasz kilka połączeń. A każde połączenie może kiedyś zacząć przeciekać. Niestety, dzieje się to zwykle w czasie urlopu.

Set 1 i 2 mają tylko jeden fajny bajer: odkręcany korek, którym można łatwo czyścić węże. Ale takie czynności robi się na tyle rzadko (ja czyszczę rzadziej niż raz na rok), że szkoda ryzykować kolejnym O-ringiem, który może "puścić".

Dlatego polecam gięcie rurek. Eheima, oczywiście.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Eheim System Installation Set 1 and 2

#4

Post autor: Lech-u »

Lech-u pisze: czw sie 14, 2014 9:09 am Set 1 i 2 mają tylko jeden fajny bajer: odkręcany korek, którym można łatwo czyścić węże.
Jednak przeprosiłem się z tymi zestawami Eheim Installation Set 1 and 2.

Kilka zalet jakie widzę teraz:
1. Wylewkę deszczownię można ustawić w taki sposób, żeby woda płynęła w różnych kierunkach. U mnie jeden z elementów tego zestawu jest skierowany na powierzchnię, która dzięki temu faluje, a dwa pozostałem elementy są skierowane tak, że woda płynie w kierunku dna oraz w trzecim elemencie po skosie akwarium.
2. Dzięki korkowi (zakrętce) łatwo można zalać węże przed startem filtra, przez co w niektórych przypadkach, zaoszczędza się kilku przekleństw.
3. Można zmieniać głębokość poboru wody jak i głębokość zanurzenia wylewki.
4. W akwarium bez pokrywy "kolanka" przechodzące nad krawędzią akwarium mają nieco estetyczniejszy wygląd niż zwyczajna rurka. Oczywiście to rzecz gustu.

Wady opisałem powyżej.


A tak wyglądają te zestawy:
Obrazek

r10
Uzależniony
Posty: 674
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Eheim System Installation Set 1 and 2

#5

Post autor: r10 »

Lech-u pisze: śr maja 26, 2021 12:47 pm2. Dzięki korkowi (zakrętce) łatwo można zalać węże przed startem filtra
Podobny system ma SunSun HW-3000. Akcesoria sporo tańsze w zakupie (importer z W-wy) od Eheima. Jest na rury 20/26mm (wg innych źródeł 19/25mm) - to chyba średnica także HW-304/404/704 (ale tu tradycyjny pobór i wylot fajkami)?
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Eheim System Installation Set 1 and 2

#6

Post autor: Lech-u »

Jedni lubią Aspirynę a inni lek odtwórczy Polopiryne.
Niby to samo.

A więc ja wolę Eheim, nawet jeśli jest droższy.

r10
Uzależniony
Posty: 674
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Eheim System Installation Set 1 and 2

#7

Post autor: r10 »

Lech-u pisze: śr maja 26, 2021 8:14 pmJedni lubią Aspirynę a inni lek odtwórczy Polopiryne. Niby to samo. A więc ja wolę Eheim, nawet jeśli jest droższy.
Bardzo merytoryczne. Dziękuję.
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).
ODPOWIEDZ