Aqa el PAT-mini 400l/h wkłady

Sposoby na filtrację akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
MariuszTyryfyry
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 31, 2021 9:35 am
Lokalizacja: wejherowo

Aqa el PAT-mini 400l/h wkłady

#1

Post autor: MariuszTyryfyry »

Panowie czy do tego filtra nadaje się jakiś wkład? Próbowałem ceramikę włożyć ale te kulki są za duże.. więc zakupiłem zeolit frakcja 4-8mm elegancko wlazło ale jak wirnik zacygnął to zmielił :bęc:
Tak zmielił że się wyłączył i zblokował.. :shock:
Udało mi się go naprawić, lecz wyciągnąłem to i obok gąbki wlożyłem w bandaż, próbowałem jeszcze raz przykrywając na górę kawałek bandaza ale wtedy nie było cugu..
wiec pytanie czy taki patent zeolitowy przeciw amoniakowy coś mi pomoże?
Czy w ogóle do tego filtra nadaje się jakiś wkład?
Zwracać go nie będę bo kilo mnie parę złociszy kosztował.
A i jeszcze jedno pytanko, czy ten filtr będzie dobry na akwa 112l?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

kwiat
Gaduła
Posty: 149
Rejestracja: czw wrz 25, 2014 3:01 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Na imię mam: Kwiat
Płeć:

Aqa el PAT-mini 400l/h wkłady

#2

Post autor: kwiat »

Ty sobie żartujesz, prawda? Chcesz powiedzieć że wsypałeś coś do głowicy filtra i zapchało wirnik?
Do tego filtra są specjalne pojemniki na media, które montujesz tak jak gąbkę pod głowicą. Można je łączyć ze sobą lub z gąbką.
Nie wsypuje się nic do głowicy!!!!!!!!!!!!!!
Dodano do tego postu po 13 minutach 56 sekundach
MariuszTyryfyry pisze: ndz kwie 11, 2021 11:03 pm czy ten filtr będzie dobry na akwa 112l
Są lepsze do 112 l, ale dokonanie pewnych modyfikacji może sprawić, że i ten filtr będzie działał dobrze. Ja bym wywalił tą gąbkę i wydłużył wewnętrzny plastikowy trzpień dodając drugi taki sam lub rurkę z otworami i na to nałożył większą gąbkę o grubej gradacji. Ewentualnie pojemnik na media filtracyjne np. ceramika a pod nim trzpień z gąbką (wtedy małą ale też grubej gradacji). U mnie lepiej działa sama duża gąbka.
na pochyłe drzewo to i Salomon nie naleje
ODPOWIEDZ