Ilościowa obsada 240 l

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
ODPOWIEDZ

Autor
Sebzje
Uczestnik
Posty: 42
Rejestracja: pn lis 23, 2020 10:46 am
Lokalizacja: Lublin
Na imię mam: Seb

Ilościowa obsada 240 l

#1

Post autor: Sebzje »

Na wstępie pragnę zauważyć i wyjaśnić że jestem swiezakiem w temacie akwarystyki raptem kilka miesięcy mam akwa. Na swoją obronę dodam że niedawno przeskoczyłem na duży zbiornik 120/40/50-240l dużo rybek dostałem wraz ze zbiornikiem (proszę nie krytykujecie że za duży baniak na pocAtek ale mega mnie wciągnęła do tego stopnia że przestałem wogole włączać tv) ale do meritum:

Filtr wewnętrzny Aquael 1500 turbo z wkładem ceramicznym.
Obsada w moim akwa w większości to rybki kupione wraz ze zbiornikiem;
1. 8 neon 3 cm (wielkość rybek) mniej więcej
2.5 Danio 3cm
3. 7 molinezji 5 cm
4. 5 mieczyków 3-5 cm
5 4 gupiki z ogonem liczac 5 cm
6. 5 zbrojnikow w rozmiarze 4* 5-8 cm plus jedna pani o wielkości około 13cm
7. +/- 10 krewetek.


Oprócz tego z racji że dużo w środku żyworódek naliczyłem około 15 sztuk narybku plus dosyć dużo narybku zbrojnika

Moje pytanie. Wg teorii 120 cm to120 cm rybek więc mam przerybienie i to znaczne. Prawda li to??? Przyznam że do rybek się przyzywczyjam coraz bardziej ale powinienem część z nich oddać w inne dobre ręce????? Podpowiedź cię. Wiem że przerybienie ma duży wpływ na stabilność a raczej jego brak środowiska w akwarium
Ostatnio zmieniony pt gru 18, 2020 7:11 am przez Sebzje, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Ilościowa obsada 240 l

#2

Post autor: Lech-u »

Sebzje pisze: pt gru 18, 2020 7:08 am proszę nie krytykujecie że za duży baniak na pocAtek
Im większy zbiornik tym lepszy. W małym akwarium trochę trudniej zadbać o stabilne parametry.
Sebzje pisze: pt gru 18, 2020 7:08 am Wg teorii 120 cm to120 cm rybek
Zwykle to się liczy jako 1 cm ryby na jeden litr wody. Ale to też tylko teoretycznie.
Ma na to wpływ między innymi sposób karmienia (czy zostaje jedzenie w akwarium dłużej niż 2 minuty od podania?), od filtracji (im wydajniejsze biologicznie, tym można mieć więcej ryb), od rodzaju wody, ale także temperatury, oświetlenia, ilości roślin itd.

Żyworódki mają to do siebie, że rozmnażają się na potęgę. To można regulować, np oddając narybek chętnym (z tym będzie problem, chyba, że oddasz na karmę, wtedy przyjmę każdą ilość narybku) lub przez okresowe głodówki w akwarium. Jeśli nie podasz pokarmu przez kilka dni, to część narybku zniknie.

Autor
Sebzje
Uczestnik
Posty: 42
Rejestracja: pn lis 23, 2020 10:46 am
Lokalizacja: Lublin
Na imię mam: Seb

Ilościowa obsada 240 l

#3

Post autor: Sebzje »

Obrazek

Zdjęcie dokładam tylko żeby pokazać ilość posiadanych roślin. Oświetlenie to 2 świetlówki T5. Ważkim gardłem jest filtr 1500 turbo aquaela i kusi mnie dołożyć do tego na drugą stronę 550 l/h żeby pomógł zamiatać z dna. Akwa na gwałtu rety trochę przygotowywane ze skróconym czasem dojrzewania przymusowym (dolewanie wody z mojego starego używanie gąbek ze starego akwa itd itd) teraz obserwuje całość . Co do nadmiaru narybku gdy zacznie być to utrudnieniem w głównym zagości haremik bojownikow3+1 myślę że pomoże w utrzymaniu stabilnego poziomu.
Ostatnio zmieniony pt gru 18, 2020 8:31 am przez Sebzje, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Ilościowa obsada 240 l

#4

Post autor: Ziemiojad »

Neonki i mieczyki i jeszcze chcesz do tego bojownika? Niesamowity misz masz. To trochę proszenie się o kłopoty.
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Ilościowa obsada 240 l

#5

Post autor: Tygrys »

Mieczyki Polinezje odpadają jeśli Chcesz mieć resztę obsady. Mieczyki lubią twarda i obojętna wodę i lekko zasadowa. Zbrojniki muszą mieć piasek. Po drugie jeśli zbrojnik samiec
siedzi grocie pilnuje ikry to ci niewolno mu zabrać ikry wara od niej!!!!!!!!
Jeśli ją wywali to wtedy musisz ja zabrać.
Aha bym zapomniał molinezje lubią wode dodatkiem soli.
Ostatnio zmieniony sob gru 19, 2020 8:21 am przez Tygrys, łącznie zmieniany 1 raz.
zawieszony profil
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Ilościowa obsada 240 l

#6

Post autor: Ziemiojad »

Strasznie nie po polsku piszesz.
Awatar użytkownika

aquilamp
Zapaleniec
Posty: 443
Rejestracja: czw mar 21, 2013 11:26 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Ilościowa obsada 240 l

#7

Post autor: aquilamp »

Samice bojownika możesz wpuścić, ale samiec zbyt dobrze nie będzie się czuł. Na początku ciężko się zdecydować. Każdy początkujący akwarysta trochę żągluje rybami. Masz ładny zbiornik. Dołóż trochę do istniejącej ławicy tego samego gatunku. Ładnym uzupełnieniem będzie para skalarów. Jedynie ilość glonojadów zredukuj. Dwa to max. Są to mocno brudżące ryby.
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Ilościowa obsada 240 l

#8

Post autor: Tygrys »

Ziemiojad nie pisz głupot o zbrojnikach, sraluchy to są żywworudki molinezje mieczyki gupiki. Sam akwarium 8 zbrojników dorosłych 3 gatunków, nie syfią jak to ująłeś swoim poście.
zawieszony profil
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Ilościowa obsada 240 l

#9

Post autor: Ziemiojad »

Ja nie pisałem nic o zbrojnikach, ale masz rację bo wiele z nich to brudasy wielkie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”