Żwirek kwarcowy ze sklepu budowlanego

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
ODPOWIEDZ

Autor
Sebzje
Uczestnik
Posty: 42
Rejestracja: pn lis 23, 2020 10:46 am
Lokalizacja: Lublin
Na imię mam: Seb

Żwirek kwarcowy ze sklepu budowlanego

#1

Post autor: Sebzje »

Witam. Ciekawi mnie czy żwirek kwarcowy ale ze sklepu budowlanego to ten sam co akwarystyczny. Muszę zakupić 40 kg ale przyznam boje się każdego kamienia który na opakowaniu nie ma akwarystyczny włożyć do zbiornika . Mam również piękne białe kamienie dekoracyjne ale czekam na testy wody żeby zobaczyć czy potencjalnie mogą zakwaszac wodę
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Żwirek kwarcowy ze sklepu budowlanego

#2

Post autor: Tygrys »

A jaka obsada będzie na dnie,lepiej kopic w akwarystycznym sklepie.Bo jak będą pieprzniczki zbrojniki kiryski to tylko piasek.
zawieszony profil
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Żwirek kwarcowy ze sklepu budowlanego

#3

Post autor: Lech-u »

Sebzje pisze: pn gru 14, 2020 1:14 pm czy żwirek kwarcowy ale ze sklepu budowlanego to ten sam co akwarystyczny.
Kwarcowy to kwarcowy.
A czy go zapakowano do worka z rybką, czy do worka z cegłą na opakowaniu to nie ma znaczenia.

Jeśli jest to żwirek kwarcowy to w budowlanym sklepie będzie pewnie 5 x tańszy niż w akwarystycznym.

Autor
Sebzje
Uczestnik
Posty: 42
Rejestracja: pn lis 23, 2020 10:46 am
Lokalizacja: Lublin
Na imię mam: Seb

Żwirek kwarcowy ze sklepu budowlanego

#4

Post autor: Sebzje »

Mam zbrojniki i marzą mi się kiryski . Czytałem w tej sprawie w innym temacie i większość osób wypowiedziało się że jeśli będzie żwirek mały ale nie bazaltowy to kiryski powinny sobie radzić. Ważne żeby nie był ostry
Awatar użytkownika

JJP2
Noble
Posty: 642
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 12:56 am
Lokalizacja: Ciupagi
Na imię mam: Piotr

Żwirek kwarcowy ze sklepu budowlanego

#5

Post autor: JJP2 »

Sebzje pisze: pn gru 14, 2020 1:14 pm Mam również piękne białe kamienie dekoracyjne ale czekam na testy wody żeby zobaczyć czy potencjalnie mogą zakwaszac wodę
To akurat działa w drugą stronę. Jeśli kamień uwalnia coś do wody to raczej są związki alkaliczne a nie kwasowe.
Alkaliczność swojej wody z kranu raczej powinieneś obniżać a nie podwyższać.
Szukaj raczej kamieni, piasku, żwiru z których nie są wypłukiwane żadne związki.
Awatar użytkownika

aquilamp
Zapaleniec
Posty: 443
Rejestracja: czw mar 21, 2013 11:26 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Żwirek kwarcowy ze sklepu budowlanego

#6

Post autor: aquilamp »

Niby piasek to piasek, kwestia jego wypłukania. Te z przeznaczeniem akwarystycznym są wstępnie płukanie. Kiedyś użyłem takiego budowlanego. Niestety ilość wody jaka musiałem zużyć na wypłukanie była znaczna. Obstawiam ze to co zaoszczędziłem na piasku wydałem na wodę.

Wysłane z mojego telefonu

Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Żwirek kwarcowy ze sklepu budowlanego

#7

Post autor: Lech-u »

Różne doświadczenia mamy.

Mój piasek budowlany wsypałem prosto z paczki z Leroy Merlin do akwarium. Nie marnowałem wody na płukanie.
To najstabilniejsze moje akwarium

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Żwirek kwarcowy ze sklepu budowlanego

#8

Post autor: DanielP »

Ja prawie zawsze kupowałem piasek w sklepach budowlanych lub na aukcjach nie będących ogłoszeniami sklepów akwarystycznych. Nie wyobrażam sobie zakupu 100 kg piasku w sklepie zoologicznym. Ta cena odstraszyła by mnie od akwarystyki. Zawsze pluczę nowy piasek i dla mnie nie są to duże straty wody w porównaniu chociażby do cotygodniowych podmian :duży uśmiech: Zgadzam się z tym co napisał Lechu tj. każdy z nas ma inne doświadczenia ale skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać :viva:

Qqqq
Ostatnio zmieniony pn gru 14, 2020 10:53 pm przez DanielP, łącznie zmieniany 1 raz.

Boro1

Żwirek kwarcowy ze sklepu budowlanego

#9

Post autor: Boro1 »

polecam allegrowicza Retne, kupowałem wiele razy i zawsze ok. Nie oddaje w zasadzie nic do wody, co więcej nie trzeba płukać.
Z budowlanymi różnie bywa.

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Żwirek kwarcowy ze sklepu budowlanego

#10

Post autor: DanielP »

Ja oprócz wspomnianego wyżej ,,Retne" polecę ,,Zew", który jest tańszy i również nie zmienia parametrów wody.

Autor
Sebzje
Uczestnik
Posty: 42
Rejestracja: pn lis 23, 2020 10:46 am
Lokalizacja: Lublin
Na imię mam: Seb

Żwirek kwarcowy ze sklepu budowlanego

#11

Post autor: Sebzje »

Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc. Dokupiłem 8kg żwirku i tyle starczyło żeby ładnie zaaranżować całe akwa. Miałem dużo swojego z poprzedniego zbiornika plus kupując gotowy zestaw było żwirku na pół akwa. Mniej więcej 6h przedwczoraj plus wczorajsze siedzenie do 2 w nocy i gotowe.
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Żwirek kwarcowy ze sklepu budowlanego

#12

Post autor: Komarowa »

Pokaż :)
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.

Autor
Sebzje
Uczestnik
Posty: 42
Rejestracja: pn lis 23, 2020 10:46 am
Lokalizacja: Lublin
Na imię mam: Seb

Żwirek kwarcowy ze sklepu budowlanego

#13

Post autor: Sebzje »

Obrazek
Dodano do tego postu po 3 minutach 35 sekundach
Akwa używane kupiłem za 600 zł 120/40/50 aluminiowa pokrywa Aquael filtr Aquael 1500 l/h wewn z prawie wszystkimi roślinkami jak na zdjęciu plus pełno krewetek ślimaków i rybek typu molinezje neony gupiki zbrojniki dorosle szafka samoróbka. W gruncie rzeczy mega mi się podoba. A właśnie ile zbrojnikow może być w takim zbiorniku??? I czy to normalne że samce zbrojnika walczą ze sobą??? W szoku byłem jak się zaczęły przepychać wasacze dwa
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Żwirek kwarcowy ze sklepu budowlanego

#14

Post autor: Lech-u »

Czas na założenie wątku w Galerii!

Póki co ładnie!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”