Podłoże dla roślin w krewetkarium

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
ODPOWIEDZ

Autor
faster666
Uczestnik
Posty: 42
Rejestracja: czw lut 14, 2019 10:36 pm
Lokalizacja: WARSZAWA
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Podłoże dla roślin w krewetkarium

#1

Post autor: faster666 »

A więc tak krewetkarium to jest to. Czy możecie polecić jakieś podłoże aktywne, lub podżwirowe na którym stawiać zbiornik. Myślałem o AQUATIC NATURE SHRIMP SOIL, ale jako że potrzebuje coś koło 18 litrów (jeśli samo podłoże aktywne) to cenowo wyjdzie dość sporo. Taniej wyszło by pod żwirek kupić AQUA SOIL Podłoże na bazie ZIEMI OGRODOWEJ, ale nigdy na czymś takim nie stawiałem zbiornika, gdyż jako początkujący używałem tylko samego żwiru. Teraz poczytałem i chce zacząć na poważnie zacząć, tylko nie wiem jakie podłoże użyć z tych niedrogich co nie zrujnuje mego budżetu?

Boro1

Podłoże dla roślin w krewetkarium

#2

Post autor: Boro1 »

ja tam się nie znam na krewetkariach ale chyba niczego na bazie ziemi nie dawałbym. Krewetki potrafią być delkiatuśne przecież
Awatar użytkownika

Birdy
Zapaleniec
Posty: 367
Rejestracja: śr mar 29, 2017 6:11 am
Lokalizacja: Warszawa/Wola
Na imię mam: Grzegorz
Płeć:

Podłoże dla roślin w krewetkarium

#3

Post autor: Birdy »

Podłoże dla krewetek powinno być dla krewetek. Wszelkie kombinacje raczej nie będą wspierać Twojego projektu. 18 litrów podłoża? To ile litrów ma mieć to krewetkarium??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Autor
faster666
Uczestnik
Posty: 42
Rejestracja: czw lut 14, 2019 10:36 pm
Lokalizacja: WARSZAWA
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Podłoże dla roślin w krewetkarium

#4

Post autor: faster666 »

Birdy pisze: pt lut 15, 2019 7:52 pm 18 litrów podłoża? To ile litrów ma mieć to krewetkarium??
Nie no może rzeczywiście trochę przesadziłem ale teren górzysty spowoduje, że w tyle nawet 18 cm będę potrzebował a akwarium jest niewielkie, bo to standard 40x25 podstawa.
Dzisiaj robiąc porządki w garażu znalazłem worek starego podłoża jbl mandao, które w sumie mógłbym użyć, tylko nie wiem co dać pod, bo te już pewnie wyjałowione jest? Czy takie podłoże wystarczy wypłukać czy lepiej wygotować?
Awatar użytkownika

Birdy
Zapaleniec
Posty: 367
Rejestracja: śr mar 29, 2017 6:11 am
Lokalizacja: Warszawa/Wola
Na imię mam: Grzegorz
Płeć:

Podłoże dla roślin w krewetkarium

#5

Post autor: Birdy »

Manado z założenia jest podłożem jałowym. W żaden sposób nie wpływa na parametry wody i nie wspomaga też roślin. Pod nie się sypie zawsze jakiś substrat. Jeśli chodzi o górki w akwarium. Nie ma co się łudzić, nawet jak usypiesz kopiec Kościuszki, to po niedługim czasie wszystko i tak się wyrówna i przy przedniej szybie będziesz miał tyle samo podłoża co przy tylnej.
Czy gotować Manado? Nie ma sensu, skoro jest nowe. Trzeba je tylko dobrze wypłukać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika

Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Podłoże dla roślin w krewetkarium

#6

Post autor: Samotny77 »

Birdy pisze: sob lut 16, 2019 9:21 am Czy gotować Manado? Nie ma sensu, skoro jest nowe. Trzeba je tylko dobrze wypłukać.
Ja bym je dobrze wygotował, bo zapewne nagromadziło się wiele brudów. Przecież kolega nie napisał, że podłoże jest nowe :roll:

Autor
faster666
Uczestnik
Posty: 42
Rejestracja: czw lut 14, 2019 10:36 pm
Lokalizacja: WARSZAWA
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Podłoże dla roślin w krewetkarium

#7

Post autor: faster666 »

Może masz rację. Jedyne co mi przeszkadza to że jest koloru brązowego. Wiecie może czy AQUATIC NATURE SHRIMP SOIL można kupić w większych opakowaniach niż 1,5 litra, bo nie mogę namierzyć? A co sądzicie o tym podłożu https://allegro.pl/oferta/aquael-aqua-f ... 6088904038 ?
Ostatnio zmieniony ndz lut 17, 2019 5:52 pm przez faster666, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”