Pokarmy dla ryb

Wszystkie sprawy dotyczące żywienia, sposobu przyrządzania pokarmu, własne oryginalne przepisy.
ODPOWIEDZ

Autor
DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Pokarmy dla ryb

#1

Post autor: DanielP »

Chciałbym abyśmy w tym wątku wymieniali się opiniami dotyczącymi pokarmów suchych dla ryb. Pożądane jest, aby wyrażając opinie odnosić się do producenta, ceny, składu, jakości oraz tego jak wszystkie wymienione wcześniej czynniki wpływają na wybarwienie, wzrost i zdrowie naszych ryb.
Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Posty: 601
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

Pokarmy dla ryb

#2

Post autor: jacekzabki »

Swoje palety karmię mixem, artemią mrożoną a wieczorem jako ostatni posiłek daję im mieszaninę suchych granulek dla dyskowców.
Mogę wypowiedzieć się na temat jednego z nich- D50. Gdy udało mi się zakupić ten pokarm na wagę w dużej ilości to część tego pokarmu wywiozłem do swojej rodzicielki, która w akwarium miała jakieś żyworódki i setki bezbarwnych lub lekko różowych krewetek. Po kilku tygodniach karmienia pokarmem D50 krewetki przybrały bardzo intensywnej barwy czerwonej a wręcz bordowej. Na pewno D50 kolosalnie wpływa na kolory nie tylko na paletki.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Pokarmy dla ryb

#3

Post autor: Lech-u »

Ja stosuję przeróżne pokarmy. W tym wątku mowa o pokarmach suchych.
Jednak najczęściej kupuję pokarmy "na wagę", rozważane z dużego pojemnika. To wychodzi zdecydowanie taniej niż kupowanie w pojemnikach w sklepach.
Najczęściej kupuję pokarmy w takiej formie:
Obrazek
Tetra Pro Energy płatki
Tetra Min XL Granulat
Tetra Cichlid Algea Mini kulki
Tetra Discus granulat

Kupuję także inne pokarmy suche. Jednak najczęściej firmy Tetra.

Autor
DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Pokarmy dla ryb

#4

Post autor: DanielP »

U moich ryb główną dietą są mrożonki ale stosuję również płatki Tropicala oraz granulaty różnych firm. Często spotykam w sieci informację,że jakość produktów Tropicala jest słaba, duża część osób poleca produkty Naturefood. Nigdy ich nie stosowałem ponieważ porównując je chociażby do Tropicala,Tetry czy Hikari są ograniczone dostępnością. Pisząc ograniczone mam na myśli ich brak w "sieciówkach".
Ostatnio zmieniony śr mar 06, 2019 11:19 am przez DanielP, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Pokarmy dla ryb

#5

Post autor: Tygrys »

DanielP pisze: śr mar 06, 2019 11:18 am Pisząc ograniczone mam na myśli ich brak w "sieciówkach".
ja siebie sieciówce widziałem pokarmy tej firmy ale cena zwala nóg,za 150ml puszkę wafli dla glonków Naturefood 55 pln
zawieszony profil
Awatar użytkownika

Robert M.
Bywalec
Posty: 85
Rejestracja: śr mar 18, 2009 9:27 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Pokarmy dla ryb

#6

Post autor: Robert M. »

Tygrys pisze: śr mar 06, 2019 12:16 pm widziałem pokarmy tej firmy ale cena zwala nóg,za 150ml puszkę wafli dla glonków Naturefood 55 pln
Zwala z nóg fake news, jaki zrobiłeś :-) Pokarmy Naturefood nigdy nie są opisywane w mililitrach (ml) tylko w gramach (g). To jedna sprawa.
Druga sprawa to cena - 55 zł kosztuje 100 G a nie 150 ml. Moim zdaniem to KOLOSALNA różnica.
A trzecia sprawa - w jakiej to "sieciówce" widziałeś te pokarmy? Nie udało mi się ich spotkać w żadnej :-)

Coś szanowny kolega sobie leciutko konfabulował pisząc posta :-)

Robert
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Pokarmy dla ryb

#7

Post autor: Lech-u »

Robert M. pisze: czw cze 06, 2019 5:33 pm 100 G a nie 150 ml
Robert M., czy tak ze zwykłej ciekawości mógłbyś sprawdzić ile mililitrów zajmuje porcja 100 g tego pokarmu?

OharaWymiatashi
Uczestnik
Posty: 43
Rejestracja: pn lis 27, 2017 8:33 am
Lokalizacja: Warszawa, Ochota
Na imię mam: Tomek

Pokarmy dla ryb

#8

Post autor: OharaWymiatashi »

Jeśli mówimy o tej samej firmie to na stronie producenta przy każdym pokarmie jeśli podane

http://www.naturefood.com.pl/?page_id=107
Ostatnio zmieniony czw cze 06, 2019 6:09 pm przez OharaWymiatashi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Robert M.
Bywalec
Posty: 85
Rejestracja: śr mar 18, 2009 9:27 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Pokarmy dla ryb

#9

Post autor: Robert M. »

OharaWymiatashi pisze: czw cze 06, 2019 6:08 pm Jeśli mówimy o tej samej firmie to na stronie producenta przy każdym pokarmie jeśli podane
Tak, ale powiadam, z tego co wiem, to wartości szacunkowe.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Pokarmy dla ryb

#10

Post autor: Lech-u »

OharaWymiatashi pisze: czw cze 06, 2019 6:05 pm na stronie producenta przy każdym pokarmie jeśli podane
Tygrys pisze: śr mar 06, 2019 12:16 pm puszkę wafli dla glonków Naturefood
Dla wafli dla glonojadów tej firmy ja znalazłem tylko w gramach (na podanej stronie producenta).

OharaWymiatashi
Uczestnik
Posty: 43
Rejestracja: pn lis 27, 2017 8:33 am
Lokalizacja: Warszawa, Ochota
Na imię mam: Tomek

Pokarmy dla ryb

#11

Post autor: OharaWymiatashi »

Osobiście nie stosowałem, ale na temat pokarmów słyszałem bardzo dobre opinie.

Lech-u, faktycznie, do wafli nie ma wagi. Nie sprawdzałem wszystkich pokarmów. Ale patrząc na pozostałe pokarmy to trzeba pomnożyć przez 2 a nawet 3
Awatar użytkownika

Robert M.
Bywalec
Posty: 85
Rejestracja: śr mar 18, 2009 9:27 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Pokarmy dla ryb

#12

Post autor: Robert M. »

Napisałem sobie długaśny wywód na ten temat, ale coś zrobiłem źle i post uciekł. Pokrótce - dość trudno jest przeliczyć coś przestrzennego na wagę a tak jest z wafersami. Na przykład 100 ml ziół waży już inaczej niż 100 ml płatków dla ryb.

Robert
Dodano do tego postu po 5 minutach 29 sekundach
Robert M. pisze: czw cze 06, 2019 5:33 pm Pokarmy Naturefood nigdy nie są opisywane w mililitrach (ml) tylko w gramach (g)
No i muszę sam siebie zacytować :capu: :-) Na nalepkach z kodem paskowym nalepianych na opakowaniach podawane są zawsze gramy.

Robert

OharaWymiatashi
Uczestnik
Posty: 43
Rejestracja: pn lis 27, 2017 8:33 am
Lokalizacja: Warszawa, Ochota
Na imię mam: Tomek

Pokarmy dla ryb

#13

Post autor: OharaWymiatashi »

Robert M., chodziło mi oczywiście że na stronie ten konkretny pokarm ma opisaną tylko wagę a nie objętość. Źle napisałem w ferworze.

Osobiście uważam że sprzedawanie karmy na objętość to jakiś absurd.

A odnośnie samych pokarmów to ciekawa dyskusja jest na Wawarium. Nie wiem czy już można podawać link do tego forum (jak coś to skasujcie). https://wawarium.pl/viewtopic.php?t=2866 początek dyskusji dot. ogólnie podejścia firmy do nieświadomego klienta, ale po niej jest te, wspomniane o pokarmach.

Autor
DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Pokarmy dla ryb

#14

Post autor: DanielP »

Od pewnego czasu stosuję produkty Naturefood i zarówno ja, jak i ryby jesteśmy z nich bardzo zadowoleni :duży uśmiech: Faktycznie cena nie jest najniższa ale warto płacić za jakość i zdrowie ryb.
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Pokarmy dla ryb

#15

Post autor: Tygrys »

Oddziale gorzoszowskiego sklepu zoologicznego, nowy sącz sieciuwce, auhman. Pomylić się można gramy czy mi litry.
zawieszony profil
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Pokarmy dla ryb

#16

Post autor: Komarowa »

Lech-u, jeśli coś zostanie, wezmę jeszcze litr .
Ceny są bardzo zachęcające.
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.

unikori
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 06, 2019 9:43 am
Lokalizacja: Kraków

Pokarmy dla ryb

#17

Post autor: unikori »

Pokarm dla rybek kupuję przez internet. Moje rybki są zadowolone i rzucają się na niego :)
Ostatnio zmieniony czw gru 19, 2019 1:29 pm przez Lech-u, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pokarmy/Żywienie/Przepisy”