Tropical Gel

Wszystkie sprawy dotyczące żywienia, sposobu przyrządzania pokarmu, własne oryginalne przepisy.
ODPOWIEDZ

Autor
Karolus
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 09, 2018 7:55 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

Tropical Gel

#1

Post autor: Karolus »

Od tygodnia testuje (w zasadzie testują go pyszczaki) nowy wynalazek tropicala - pokarm DIY w żelu
Pokarm daje niesamowite możliwości odnośnie sposobów podawania, można zrobić pokarm tonący lub pływający, można zaczepić go na przyssawce, można rozsmarować go na kamieniu itp.
Pokarm ma jedną wadę - cena :(
W clariasie była promocja i kosztował wtedy ~ 35PLN za trzy torebki (z każdej uzyskujemy 75ml pokarmu)
May filmik pokazujący "zaangażowanie" ryboli w pracy nad pokarmem ;)
Teopical Gel i pyszczaki
mam nadzieje że link działa, jeszcze filmów nie wstawiałem :)
Ogólne 102L: 3x Gupik, 2x Molinezja, 5x Danio, 3x Platka, Otosek, 3x Bojownik, 5x Zbrojnik, 4x Amano, Ampularia, 3x Tylomelania Gold
Malawi 240L: 9x mphanga, 10x careuleus, 1x afra jalo, 6x Koningsi, 6x Hongi Red, 6x Redred
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Tropical Gel

#2

Post autor: marcinzabki29 »

Zainteresowanie widać spore.
Ile otrzymamy pokarmu z jednej torebki?
Wiem, że Napisałeś 75 ml, czy to jest taka porcja jak na filmie?
Ostatnio zmieniony sob cze 16, 2018 11:32 am przez marcinzabki29, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

PawelWaw
Uzależniony
Posty: 537
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Tropical Gel

#3

Post autor: PawelWaw »

U mnie wyszło ok 100ml. Dość dużo tego :-)

Wysłane z mojego LG-V30 przy użyciu Tapatalka


Obrazek
Ostatnio zmieniony sob cze 16, 2018 10:07 pm przez PawelWaw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Tropical Gel

#4

Post autor: Miro »

PawelWaw, tak z ciekawości, ile masz neonków i w jak dużym szkle ?
Awatar użytkownika

PawelWaw
Uzależniony
Posty: 537
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Tropical Gel

#5

Post autor: PawelWaw »

Ok 100 neonów akwarium niecałe 1000l .

Wysłane z mojego LG-V30 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Tropical Gel

#6

Post autor: Miro »

Ładnie wyglądają w tak dużym stadzie.
Awatar użytkownika

PawelWaw
Uzależniony
Posty: 537
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Tropical Gel

#7

Post autor: PawelWaw »

Zgadzam się - neon w ławicy robi robotę :-)

Wysłane z mojego LG-V30 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Tropical Gel

#8

Post autor: Miro »

marzy mi się duże stado neonków ale w badylach, może jedna roślinka.

Autor
Karolus
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 09, 2018 7:55 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

Tropical Gel

#9

Post autor: Karolus »

marcinzabki29 pisze: sob cze 16, 2018 11:31 amIle otrzymamy pokarmu z jednej torebki?
pokarm wylany był na miseczkę owalną o wymiarach ~ 20 x 8 cm grubość warstwy ~ 8mm
to co widać na moim filmie to jakaś 1/20 może nawet mniej.
Natomiast to co na zdjęciu u Pawła to chyba cała porcja zrobiona w pokrywce od pudełka po pokarmie czyli średnica ~ 10cm i grubość ~ 15mm
wszystkie wymiary ciut na oko ;p
Na forum malawi jest fajny film jak pyszczaki szamią pokarm rozsmarowany na kamieniu, w kilka minut wyczyściły kamień na błysk, na pewno następną porcję przetestuje w ten sposób :)
Ogólne 102L: 3x Gupik, 2x Molinezja, 5x Danio, 3x Platka, Otosek, 3x Bojownik, 5x Zbrojnik, 4x Amano, Ampularia, 3x Tylomelania Gold
Malawi 240L: 9x mphanga, 10x careuleus, 1x afra jalo, 6x Koningsi, 6x Hongi Red, 6x Redred
Awatar użytkownika

PawelWaw
Uzależniony
Posty: 537
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Tropical Gel

#10

Post autor: PawelWaw »


Karolus pisze:
marcinzabki29 pisze: sob cze 16, 2018 11:31 amIle otrzymamy pokarmu z jednej torebki?
u Pawła to chyba cała porcja zrobiona w pokrywce od pudełka po pokarmie czyli średnica ~ 10cm i grubość ~ 15mm
Torebka wystarczyła mi na 2 krążki z przyssawką (fi 60mm x 10mm grubości) i do posmarowania ok 20 ceramicznych krążków fi30 mm. Posmarowany krążki aplikuję do akwarium 60x30x36, gdzie obsadę stanowią małe ryby (ok 20 szt) i krewetki. Te większe krążki z przyssawką zrobiłem do akwarium ok 1000l (obsada ok 200 małych ryb). Duży krążek wyjąłem z akwarium po niecałych 2 dniach, był objedzony w 2/3. Moim zdaniem jedną torebką wykarmimy rybki przez miesiąc (akwarium 60-80l z małymi rybami i krewetkami)
Dodam jeszcze, że żel po 2 dniach pokrył się pleśnią (nie był przechowywany w lodówce). Z tego co pamiętam z targów Interzoo - była mowa podczas prezentacji produktu, o tym iż można porcje mrozić i w tej formie przechowywać do pół roku.
Wysłane z mojego LG-V30 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio zmieniony ndz cze 17, 2018 9:56 am przez PawelWaw, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
Karolus
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 09, 2018 7:55 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

Tropical Gel

#11

Post autor: Karolus »

Po przygotowaniu pokarm musi być w lodówce, można go tak przechowywać bodajże do 5ciu dni, po zamrożeniu do 6ciu miesięcy.
Ja większość porcji zamroziłem (pokrojone na porcje) teraz co 2-3ci dzień wyjmuje kawałek, rozmrażam, wrzucam i.......
patrze jak unosi się piach z dna zbiornika :)
Ogólne 102L: 3x Gupik, 2x Molinezja, 5x Danio, 3x Platka, Otosek, 3x Bojownik, 5x Zbrojnik, 4x Amano, Ampularia, 3x Tylomelania Gold
Malawi 240L: 9x mphanga, 10x careuleus, 1x afra jalo, 6x Koningsi, 6x Hongi Red, 6x Redred
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pokarmy/Żywienie/Przepisy”