Skalary podgryzają rośliny...

Wszystkie sprawy dotyczące żywienia, sposobu przyrządzania pokarmu, własne oryginalne przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Karat
Uzależniony
Posty: 595
Rejestracja: pt lis 14, 2014 11:40 am
Lokalizacja: Warszawa - Zacisze
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Skalary podgryzają rośliny...

#1

Post autor: Karat »

Witam. Potrzebuje rady co do żywienia skalarów. Czytałem trochę internetów, ale może ktoś z Was ma sprawdzony "patent". Od września pływają u mnie młode skalary, od początku dopisywał im apetyt. Jedzą absolutnie każdy pokarm, płatki, granulki, mrożonki, żywy. Problem w tym , że z apetytem szamią rośliny, zaczęły od staurogyne repens i gwiazdy wodnej, teraz konsumują głównie lotosa. Jeśli chodzi o pokarmy suche to jest ich 8 rodzajów (Tropikal, Hikari, ostatnio Aquael) ,w tym dwa typowo roślinne (BioVit i Spirulina Tropikala), do tego raz w tygodniu podaje im szpinak. Co dwa dni podaję na zmianę mrożonki, solowiec, szklarka, drobny kryl, sporadycznie ochotka oraz suszona dafnia. Od czasu do czasu narybek gupika.
Wydaje mi się, że porcje są odpowiednio duże, boję się żeby nie przesadzić z ilością.
Jaki pokarm można dodać do tego, aby ograniczyć podjadanie roślin? Może brakuje im witamin, minerałów?

Rrrrogaty

Skalary podgryzają rośliny...

#2

Post autor: Rrrrogaty »

Sprobuj kupić mrożono szpinak IT. On jest na tyle drobny, że nawet młode skalary powinny go wciągnąć.
Awatar użytkownika

Autor
Karat
Uzależniony
Posty: 595
Rejestracja: pt lis 14, 2014 11:40 am
Lokalizacja: Warszawa - Zacisze
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Skalary podgryzają rośliny...

#3

Post autor: Karat »

Trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem :) skalary to nie maleństwa, obecnie maja ok 12 cm z żaglami. Szpinak podaję, może zacznę częściej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pokarmy/Żywienie/Przepisy”