Pokarmy akwarystyczne - opinie

Wszystkie sprawy dotyczące żywienia, sposobu przyrządzania pokarmu, własne oryginalne przepisy.
ODPOWIEDZ

Autor
Gaber

Pokarmy akwarystyczne - opinie

#1

Post autor: Gaber »

Cześć.
Założyłem temat z myślą o pozytywnej i negatywnej opinii wszelakich pokarmów/preparatów dla ryb, krewetek akwariowych które moglibyście polecić bądź uprzedzić na podstawie własnych doświadczeń obserwacyjnych.
Na pierwszy ogień zacznę od Siebie.

Nazwa produktu: Astatabin (Tropical)
Opis: Tabletkowany pokarm dla paletek z dużą zawartością astaksantyny i karotenów które znacznie intensyfikują syntezę czerwonego pigmentu nadając rybie ładniejszy wygląd.
Opinie: ("+" i "-")
+ Po kilku dniach stosowania na gupikach i krewetkach "rc" znacząco poprawił się czerwony kolor.
- Nieoczekiwanie pojawiły się objawy sklejania delikatnych płetw u gupików i po odstawieniu paszy problem samoistnie ustąpił.

Powyższy szablon nieobowiązkowy, więc zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Pokarmy akwarystyczne - opinie

#2

Post autor: Lech-u »

Jak należy rozumieć Twoją opinię o tym pokarmie:
Oceniasz pokarm dla PALETEK stosując go na gupikach i krewetkach?

Jakie wnioski można wysnuć na podstawie takie postępowania?

To tak jakbyś oceniał przydatność pokarmu dla konia stosując go na ludziach.
I w plusach byś powiedział, że trawa zmieniła odcień cery, a w minusach, że spowodowała zadziwiającą niestrawność.
Awatar użytkownika

asheka
Fanatyk
Posty: 1723
Rejestracja: pt maja 03, 2013 4:01 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Pokarmy akwarystyczne - opinie

#3

Post autor: asheka »

Lech-u, stosujesz wycior do puzonu zamiast wyciorów akwarystycznych. Drut ogrodniczy i ogrodniczą włókninę zamiast produktów ogólnie uznawanych za dedykowane do akwarium. A pokarmy muszą mieć napis na opakowaniu "Dla gupików", żeby nadawały się dla gupików?

Autor
Rrrrogaty

Pokarmy akwarystyczne - opinie

#4

Post autor: Rrrrogaty »

asheka pisze:Lech-u, stosujesz wycior do puzonu zamiast wyciorów akwarystycznych. Drut ogrodniczy i ogrodniczą włókninę zamiast produktów ogólnie uznawanych za dedykowane do akwarium. A pokarmy muszą mieć napis na opakowaniu "Dla gupików", żeby nadawały się dla gupików?

True, true.

Dla porządności badawczej ponownie bym podał pokarm gupolom i sprawdził czy objawy się nie pojawią, by wyeliminować jakiś przypadek czy inny zbieg okoliczności.

Zastanawia mnie również jeszcze jedno. Obecnie nie widzę w ofercie Tropicala tego pokarmy. Patrząc po opakowaniu jest to produkt z poprzedniej generacji chyba (stary projekt opakowania) czy on po prostu nie jest może przeterminowany już? Obecne pokarmy wybarwiające Tropicala nazywają się Vitality & Color albo Astacolor jeżeli chodzi o pokarm paletkowy,
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Pokarmy akwarystyczne - opinie

#5

Post autor: Lech-u »

asheka pisze:A pokarmy muszą mieć napis na opakowaniu "Dla gupików", żeby nadawały się dla gupików?
Niby nie muszą.
Ale podawaj np. zbrojnikowi roślinożernemu mięsko lub na odwrót.

Drut, puzon, rura do kibla - to raczej inna kategoria.

Pokarm jest mimo wszystko ważniejszy.

Zresztą nie chodzi o to, że podano taki pokarm innemu gatunkowi niż był opisany na opakowaniu, tylko o wyciąganie wniosków z takiej obserwacji.

Autor
Gaber

Pokarmy akwarystyczne - opinie

#6

Post autor: Gaber »

Lech-u pisze:Jak należy rozumieć Twoją opinię o tym pokarmie:
Oceniasz pokarm dla PALETEK stosując go na gupikach i krewetkach?
To jest przykład opinii o pokarmie który zastosowałem jako dodatek na gatunku o zróżnicowanej diecie czyli popularnym gatunku jakim jest hodowlany, przerasowiony gupik.
Patrząc na skład karmy dla delikatnych, wymagających palet to posiadają lepsze wartości wybarwiające od gupikowych pokarmów.
Natomiast krewetki w moim przypadku "red cherry" bardzo dobrze przyswajają skoncentrowany karoten/astaksantynę okazując to mocniejszym nasyceniem czerwieni.
ROGATEK pisze: Obecnie nie widzę w ofercie Tropicala tego pokarmu. Patrząc po opakowaniu jest to produkt z poprzedniej generacji chyba (stary projekt opakowania) czy on po prostu nie jest może przeterminowany już?
Produkt miał termin do 2018.06 i nabyty w zoologicznej sieciówce "Kakadu"
Lech-u pisze:Zresztą nie chodzi o to, że podano taki pokarm innemu gatunkowi niż był opisany na opakowaniu, tylko o wyciąganie wniosków z takiej obserwacji.
A z jakiej innej :?: tylko z własnej.
Wyciąganie przypadkowych wniosków metodą prób i błędów mają na celu publicznie ostrzec/uchronić akwamiłośników przed powielaniem błędów lub naprowadzić na wart polecenia produkt.
Oczywiście może się znaleźć ktoś następny co zastosuje ten sam produkt sukcesywnie na innym gatunku np. czerwonych mieczykach lub platkach bez uszczerbku dla ryb i podzieli się wrażeniami.

-- niedziela, 6 listopada 2016, 20:28 --
ROGATEK pisze:Dla porządności badawczej ponownie bym podał pokarm gupolom i sprawdził czy objawy się nie pojawią, by wyeliminować jakiś przypadek czy inny zbieg okoliczności.
Zapodałem wersję płatkowaną pod nazwą "Astacolor" Rybki bardzo chętnie przyjmują drobno zmielony pokarm, nawet tygodniowy narybek gupika się opycha.
Za jakiś czas dam znać odnośnie (d)efektów.

Autor
Rrrrogaty

Pokarmy akwarystyczne - opinie

#7

Post autor: Rrrrogaty »

Tylko nie wim co chcesz w ten sposób potwierdzić/obalić? Podaj ten sam pokarm co wtedy i wtedy wyciągaj wnioski.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Pokarmy akwarystyczne - opinie

#8

Post autor: Miro »

DISCUSFOOD GUPPY SPECIAL - czy ktoś stosował ten pokarm [tej firmy]. Gdzie w wawie można te pokarmy kupić ?
Czy są tańsze odpowiedniki ?

Autor
Gaber

Pokarmy akwarystyczne - opinie

#9

Post autor: Gaber »

Gaber pisze:Zapodałem wersję płatkowaną pod nazwą "Astacolor" Rybki bardzo chętnie przyjmują drobno zmielony pokarm, nawet tygodniowy narybek gupika się opycha.
Za jakiś czas dam znać odnośnie (d)efektów.
Po 10 dniach karmienia ryb płatkowanym pokarmem "Astacolor" nie uświadczyłem efektów ubocznych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pokarmy/Żywienie/Przepisy”