Karmienie narybku

Wszystkie sprawy dotyczące żywienia, sposobu przyrządzania pokarmu, własne oryginalne przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
an207
Maniak
Posty: 715
Rejestracja: czw sie 11, 2016 12:13 am
Lokalizacja: Marki
Na imię mam: Aneta
Płeć:

Karmienie narybku

#1

Post autor: an207 »

Po wielu perypetiach doczekałam się narybku barwniaka :D . Mam w związku z tym pytanie, czym karmić rybunie? Kupiłam mikro-vit, ale one ani trochę nie są zainteresowane tym pokarmem :( . Czytałam że dobre są węgorki mikro ale nie wiem gdzie je kupić. Słyszałam też o ugotowanym żółtku, ale jeden z forumowiczów mi podpowiedział że w akwarium ogólnym, to nie jest najlepszy pomysł. Czy może ktoś, coś podpowie? :)

denkmal
Uzależniony
Posty: 551
Rejestracja: wt lut 09, 2016 6:53 pm
Lokalizacja: Ursynów
Na imię mam: Aleksander
Płeć:

Karmienie narybku

#2

Post autor: denkmal »

No to gratulacje dla młodej mamy ;) dawaj jakieś zdjęcia

Jakbyś czytała uważniej forum to byś doczytała :P ... że mam robaki bananowe w nadmiarze - wiele osób chwali sobie te mikruski, jako dobry pokarm dla narybku - choć czy akurat idealny dla barwniaka - to nie wiem.
Awatar użytkownika

Autor
an207
Maniak
Posty: 715
Rejestracja: czw sie 11, 2016 12:13 am
Lokalizacja: Marki
Na imię mam: Aneta
Płeć:

Karmienie narybku

#3

Post autor: an207 »

Dzękuję, zdjęcia dam wieczorem bo nie jestem w domu i muszę męża zatrudnić :) . Cholera daleko do Ciebie, bo chętnie bym przygarnęła trochę tych robaczków :D

-- Wt paź 11, 2016 8:27 pm --

Obrazek Obrazek A to "moje" pociechy :D . Zdobyłam namiar na hodowlę węgorków do kupienia, więc niedługo będę mogła nakarmić małe głodomory :) .

12dot12
Zapaleniec
Posty: 271
Rejestracja: sob cze 04, 2016 12:51 am
Lokalizacja: W-wa
Płeć:

Karmienie narybku

#4

Post autor: 12dot12 »

Cudeńka ^^ gratuluję raz jeszcze.
Możesz im też kupić mrożoną wrotkę, jest maleńka, powinny jeść.
Prośba do webmastera-admina o usunięcie mojego konta z fawa.pl. Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika

kukula
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 12:05 am
Lokalizacja:
Płeć:

Karmienie narybku

#5

Post autor: kukula »

Jak hodowałem i odkarmiałem narybek pielęgniczek kiedy nie miałem nastawionej artemi to kupowałem coś takiego AZOO 9in1 ARTIFICIAL ARTEMIA lub podobnego innej firmy.Mieszałem odrobine z wodą,następnie do strzykawki z długim wężykiem i całośc wstrzykiwałem w miejsce gdzie był narybek.
Darek
Awatar użytkownika

Autor
an207
Maniak
Posty: 715
Rejestracja: czw sie 11, 2016 12:13 am
Lokalizacja: Marki
Na imię mam: Aneta
Płeć:

Re: Karmienie narybku

#6

Post autor: an207 »

12dot12 pisze:Cudeńka ^^ gratuluję raz jeszcze.
Możesz im też kupić mrożoną wrotkę, jest maleńka, powinny jeść.
Dziękuję :). Dzwoniłam do sklepów w okolicy i nic nie mają dla takich maleństw :( ,tylko suche. Znalazłam na OLX kogoś, kto sprzedaje hodowlę węgorków i na razie to tyle.

-- Śr paź 12, 2016 5:46 pm --
kukula pisze:Jak hodowałem i odkarmiałem narybek pielęgniczek kiedy nie miałem nastawionej artemi to kupowałem coś takiego AZOO 9in1 ARTIFICIAL ARTEMIA lub podobnego innej firmy.
Dziękuję, jeszcze w takim razie będę pytać o taki pokarm :)
Awatar użytkownika

asheka
Fanatyk
Posty: 1723
Rejestracja: pt maja 03, 2013 4:01 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Karmienie narybku

#7

Post autor: asheka »

Podobny innej firmy jest JBL Artemio Fluid. Swoje pielęgniczki z powodzeniem karmiłam właśnie tym preparatem i bananowymi robakami. Możesz też spróbować podawać plankton, na przykład Naturefood Premium Plankton XXS. Jest bardzo drobny. Oczywiście nie musi być tej marki, ale innych nie próbowałam, nie mam porównania.
Awatar użytkownika

Autor
an207
Maniak
Posty: 715
Rejestracja: czw sie 11, 2016 12:13 am
Lokalizacja: Marki
Na imię mam: Aneta
Płeć:

Karmienie narybku

#8

Post autor: an207 »

Dziękuję Wam baaardzo :-D . Będę miała artemię i węgorki, mam nadzieję że się łobuzy skuszą :D . W razie czego będę próbowała z pokarmami, które mi poleciliście, także :*
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Re: Karmienie narybku

#9

Post autor: Tygrys »

Spróbuj karmić narybek tym pokarmem hikari first bites.
zawieszony profil
Awatar użytkownika

AquaDreams
Maniak
Posty: 721
Rejestracja: pn kwie 16, 2012 4:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Karmienie narybku

#10

Post autor: AquaDreams »

Potwierdzam Hikari First Bites - swój narybek altumów lub apisto karmiłem tym smakołykiem. Niewielką ilość wsypać do małej ampułki i zalać wodą z akwarium, wymieszać, strzykawką zassać a następnie podawać w okolice narybku.
Pozdrawiam,
Arek
Facebook
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pokarmy/Żywienie/Przepisy”