Naturalne pokarmy dla ryb, krewetek i ślimaków

Wszystkie sprawy dotyczące żywienia, sposobu przyrządzania pokarmu, własne oryginalne przepisy.
ODPOWIEDZ

Autor
shadowrider
Uzależniony
Posty: 575
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 3:48 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Naturalne pokarmy dla ryb, krewetek i ślimaków

#1

Post autor: shadowrider »

Zapraszam do tworzenia listy naturalnych pokarmów dla zwierząt akwariowych.
Cele są dwa:
1. Wiadomo, że najzdrowsze jest jedzenie nieprzetworzone. Warto więc czasem dać naszym milusińskim coś świeżego zamiast suszonych fastfoodów. Spotkałem się z opinią, że psy i koty, jak już dostaną kilka razy tego swojego żarcia ze sklepu zoologicznego, to potem nie chcą już jeść mięsa. Na szczęście nie zauważyłem, żeby ryby tak reagowały, dlatego można próbować jeszcze dawać im resztki z obiadu.
2. Gdy mamy kilka rodzajów zwierząt, pojawia się problem, żeby je wszystkie nakarmić. Jeśli mamy ryby i krewetki, to krewetkowy pokarm jest wyjadany przez ryby. Trzeba wtedy znaleźć coś dla krewetek, czego ryba nie ruszy. Jeśli mamy krewetki i ślimaki to porcje jedzenia muszą być na tyle ciężkie, żeby krewetka nie uciekła z tym na drzewo.

Uwaga: W tej tabeli ślimaki są rozumiane jako tylomelanie, jako że takie posiadam. Kiedyś miałem heleny – rzucały się na pokarm dla krewetek, jeśli nie był całkiem roślinny.

Oznaczenia:
*** - chętnie jedzone
** - średnio jedzone
* - słabo jedzone
x – nie jedzone wcale
? - ciężko stwierdzić



Czy ma ktoś doświadczenie z węglowodanami – ryż, kasze, ziemniaki, makaron?

Żeby zachować spójność i czytelność, Wasze propozycje będę dodawał do tabeli.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Naturalne pokarmy dla ryb, krewetek i ślimaków

#2

Post autor: Lech-u »

Ja bym dodał do tego pająki, muchy i dżdżownice. Ryby jedzą te naturalne pokarmy w każdej zapodanej ilości.

No i powstaje pytanie, czy aby na pewno podane przez Ciebie pokarmy nie są przetworzone? Obróbka termiczna (smażenie, gotowanie) zmienia pokarmy. Czy grillowana karkówka jest odpowiednim pokarmem dla ryb? Mimo, że ryby jedzą to bardzo ochoczo, to czy są to zdrowe pokarmy dla naszych podopiecznych?

Pamiętam jak w dawnych czasach w czasie biwakowania nad jeziorem wrzucało się resztki z talerza prosto do jeziora. I aż się kotłowało w wodzie tak szybko znikały te resztki. Ale czy to jest dobre dla ryb?

W czasie nurkowania widziałem jak ryby zjadały kostkę mydła wrzuconą do jeziora. Co było dalej nie wiem...

Ryby zjedzą właściwie wszystko co im się wrzuci.Tylko, czy to jest dobre/lepsze niż żarcie dedykowane dla ryb?

Autor
shadowrider
Uzależniony
Posty: 575
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 3:48 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Naturalne pokarmy dla ryb, krewetek i ślimaków

#3

Post autor: shadowrider »

Żeby nie było - nie jestem oszołomem, który twierdzi, że lepiej zastąpić całkowicie żarcie sklepowe naturalnym. Jednak wszyscy fachowcy twierdzą, że dieta powinna być urozmaicona a produkty mało przetworzone - dlatego powstała ta tabela.
Czy sklepowe płatki i granulki nie są poddawane obróbce cieplnej, żeby utrzymywały się w takiej formie?
Czy nie ma w nich konserwantów, skoro miesiącami mogą stać bez lodówki?
U mnie krewetki najchętniej kopią w podłożu po tym, jak je wzruszę i często siedzą na gąbce filtra. Mimo to nie karmię ich mułem... :]
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Re: Naturalne pokarmy dla ryb, krewetek i ślimaków

#4

Post autor: Miro »

Naturalne jest najsmaczniejsze :)
[youtube][/youtube]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pokarmy/Żywienie/Przepisy”