Planta garden nie polecam

Wpisuj tutaj linki i swoje komentarze o sprawdzonych internetowych sklepach akwarystycznych oraz o sklepach stacjonarnych spoza Warszawy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
A.G.A.
Moderator
Posty: 3153
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: Agnieszka
Płeć:

Planta garden nie polecam

#1

Post autor: A.G.A. »

A dlaczego?otóż dlatego. Obrazek
Z taką data przydatności mogę sobie to wylać do kibla a nie do akwarium :evil: :evil: :evil:
Jeśli ktoś uzna, że nie jesteś wystarczająco dobry...to jego problem a nie Twój.
Awatar użytkownika

zorbek
Zapaleniec
Posty: 448
Rejestracja: pt gru 07, 2012 11:21 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Planta garden nie polecam

#2

Post autor: zorbek »

A jak zareagowali na reklamację?
----------------------------
Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika

Autor
A.G.A.
Moderator
Posty: 3153
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: Agnieszka
Płeć:

Planta garden nie polecam

#3

Post autor: A.G.A. »

Dopiero wysłałam formularz. Wiesz,tu nie chodzi o to czy uznają czy nie bo nic już od nich nie chce.Chodzi o to że wysyłając taki towar zakładają że odbiorca jest debilem .chodzi o brak szacunku do klienta i kladzenie przysłowiowej lachy na jakość wysyłanych produktów .bo o pomyłce bądź przeoczeniu w tym przypadku nie może być mowy. To ewidentne wciskanie starego towaru.
Jeśli ktoś uzna, że nie jesteś wystarczająco dobry...to jego problem a nie Twój.

Medalik

Planta garden nie polecam

#4

Post autor: Medalik »

Też jestem ciekaw przebiegu reklamacji, sam pracuje z dużą ilością towaru i nie oszukujmy się, babole się zdarzają... Dlaczego uważasz, że było to celowe działanie? Jednak w przypadku takiej reklamacji zawsze staramy się jak najszybciej załatwić sprawę. Jeśli nie uznają Ci reklamacji to wtedy faktycznie zasadne jest nie polecać.
Awatar użytkownika

Autor
A.G.A.
Moderator
Posty: 3153
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: Agnieszka
Płeć:

Planta garden nie polecam

#5

Post autor: A.G.A. »

No powiem Ci że to byłby bardzo wyszukany babol i pomylka :wink: przypadkowe starcie wylacznie daty waznosci.w pracy mam w dziennym przerobie kilkaset datowanych produktów i żaden z chociażby zagieta metka utrudniajaca jej odczytanie nie ma prawa trafić do rąk klienta.
Jeśli ktoś uzna, że nie jesteś wystarczająco dobry...to jego problem a nie Twój.

Medalik

Planta garden nie polecam

#6

Post autor: Medalik »

To zazdroszczę. Ja nie raz i nie dwa głowie się jaka data jest wybita na opakowaniu, a towar prosto od producenta.


Szczerze to produkt z Twojego zdjęcia ma nawet dość widoczną datę, ale to może kwestia tego, że naprawdę często takie nadruki widzę :roll:
Ostatnio zmieniony śr kwie 11, 2018 5:09 pm przez Medalik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor
A.G.A.
Moderator
Posty: 3153
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: Agnieszka
Płeć:

Planta garden nie polecam

#7

Post autor: A.G.A. »

Towar który z upływem czasu może zmienić swoje wlasciwosci ma określoną datę przydatności.jesli powyższa nasuwa jakiekolwiek wątpliwości towar powinien zostać natychmiast wyłączony z obrotu. Nieważne czy jest to lek w aptece czy preparat akwarystyczny.
Jeśli ktoś uzna, że nie jesteś wystarczająco dobry...to jego problem a nie Twój.
Awatar użytkownika

Autor
A.G.A.
Moderator
Posty: 3153
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: Agnieszka
Płeć:

Planta garden nie polecam

#8

Post autor: A.G.A. »

;] poważnie widzisz co tam jest ?
Jeśli ktoś uzna, że nie jesteś wystarczająco dobry...to jego problem a nie Twój.

Medalik

Planta garden nie polecam

#9

Post autor: Medalik »

Chyba, że ktoś przeoczy tę jedną butelkę stojąca pomiędzy setkami lub tysiącami pozostałych.

01.2017? Paczone w telefonie :D
Ostatnio zmieniony śr kwie 11, 2018 5:17 pm przez Medalik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Planta garden nie polecam

#10

Post autor: marcinzabki29 »

Ja też widzę 01 2017
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Autor
A.G.A.
Moderator
Posty: 3153
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: Agnieszka
Płeć:

Planta garden nie polecam

#11

Post autor: A.G.A. »

Ponad rok przeterminowany towar na stanie ...naprawde uwazacie ze przesadzam z tym "niepolecaniem" ?
Jeśli ktoś uzna, że nie jesteś wystarczająco dobry...to jego problem a nie Twój.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Planta garden nie polecam

#12

Post autor: marcinzabki29 »

Myślę, że "troszeczkę" niepoważnie się zachowali.
Pozdrawiam Marcin

Medalik

Planta garden nie polecam

#13

Post autor: Medalik »

Rozumiem wzburzenie, każdy by się zdenerwował ale z własnego doświadczenia wiem, że serio takie kwiatki się zdarzają... Przy okazji remanentu na koniec roku osobiście wyciągnąłem towar przeterminowany o 2lata z półki. Był wciśnięty przez klienta na sam koniec regału, zasłonięty towarem z dobrą datą. Szczęście bo wyszło przy inwentaryzacji ale równie dobrze mógł ktoś zamówić wszystkie sztuki i pakując można przeoczyć.

Nie wiem jak działa akurat ten sklep ale wiele sklepów internetowych działa na zasadzie dropshipping, czy jakoś tak. W skrócie to wygląda tak, że sklep nie ma stanu na damy produkt, a po kliknięciu przez klienta zamówienie spływa do dostawcy owego sklepu. Sklep nawet na oczy towaru nie widzi :roll: dlatego ja bardzo uważam z osądami i zanim w przypływie emocji napisze coś w necie, wolę się upewnić kto tak naprawdę zawinił.
Ostatnio zmieniony śr kwie 11, 2018 7:53 pm przez Medalik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Planta garden nie polecam

#14

Post autor: marcinzabki29 »

W zasadzie ładnie to wytłumaczyłeś.
Poczekajmy co sprzedający odpowie.
Pozdrawiam Marcin

Medalik

Planta garden nie polecam

#15

Post autor: Medalik »

Moim zdaniem bez mrugnięcia powinni przysłać towar pełnowartościowy, a jeśli chcą zachować twarz, dodać jakiś gratis w ramach przeprosin. Jeśli będzie inaczej to rękami i nogami podpisze się pod linczem :evil:
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Planta garden nie polecam

#16

Post autor: marcinzabki29 »

No to poczekajmy, sam jestem ciekawy jak się do tego odniosą.
Pozdrawiam Marcin

Dark
Zapaleniec
Posty: 286
Rejestracja: ndz mar 04, 2018 10:47 am
Lokalizacja: Roubaix
Na imię mam: Bożydar
Płeć:

Planta garden nie polecam

#17

Post autor: Dark »

Ja kiedyś dawno temu coś i nich kupowałem... przez allegro... nie było instrukcji... napisałem do nich i nic... myślę sobie olali... po jakimś czasie allegro chcę komentarz... daje negatyw... nie mija 5 minut dwoni do mnie Pan ze sklepu... żebym zmienił kometarz... mówię mu co i jak i ze decyzji nie zmienię... Pan przeprosił i odłożył słuchawkę... ale za jakiś czas dostaje od nich mejla z zapytaniem i odpowiedzią... i rzeczywiscie... odpisali, ale moja skrzynka wywalila to do spamu... mam nadzieję, ze i tym razem to po prostu niedopatrzenie...
Awatar użytkownika

YOeLL
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: pn sty 29, 2018 12:37 pm
Lokalizacja: Warszawa / Sadyba
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Planta garden nie polecam

#18

Post autor: YOeLL »

IMO reakcja trochę zbyt emocjonalna (jednak rozumiem wzburzenie) i ufam, że sklep stanie na wysokości zadania. Jak nie- to dopiero ich "na stos" :)

Rozumując w ten sposób należałoby nie polecać 200% sklepów internetowych. Piszę 200% bo przynajmniej 2 razy się pewnie każdy z nich pomylił :)

Jakiś czas temu zamówiłem w znanym sklepie Ludwigię z in-vitro. Dostałem "szejka roślinnego". Sklep miał swoją argumentację co do specyfiki odżywki i jej podatności na transport, ja swoją na temat niedostatecznego zabezpieczenia wnętrza kubeczka itd.

Finalnie zaproponowali dosłanie nowej sztuki. Nie skorzystałem, bo wydłubałem sadzonki z tego co doszło. A generować koszty dla zasady bez sensu. Mi stykło, że wyszła od nich satysfakcjonująca propozycja :)
Ostatnio zmieniony śr kwie 11, 2018 9:43 pm przez YOeLL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

JJP2
Noble
Posty: 642
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 12:56 am
Lokalizacja: Ciupagi
Na imię mam: Piotr

Planta garden nie polecam

#19

Post autor: JJP2 »

Medalik pisze: śr kwie 11, 2018 7:52 pmNie wiem jak działa akurat ten sklep ale wiele sklepów internetowych działa na zasadzie dropshipping, czy jakoś tak. W skrócie to wygląda tak, że sklep nie ma stanu na damy produkt, a po kliknięciu przez klienta zamówienie spływa do dostawcy owego sklepu. Sklep nawet na oczy towaru nie widzi dlatego ja bardzo uważam z osądami i zanim w przypływie emocji napisze coś w necie, wolę się upewnić kto tak naprawdę zawinił.
Sprzedawca. Sprzedawca i jeszcze raz sprzedawca.
Niezależnie od tego w jaki sposób jest realizowane zamówienie: dropshipping czy inne wyszukane nazwy jest odpowiedzialny wobec klienta.
Żeby towar sprzedać to musi go zakupić, przyjąć do magazynu, wydać z magazynu. Dwa razy towar jest w rękach magazyniera.
Magazynier nie sprawdził podczas przyjęcia to jest w plecy - świadome działanie na szkodę pracodawcy.
Pracodawca tego nie wymaga od pracownika... to znaczy, że ma w doooopie klienta.
Do widzenia się z tym Państwem niezależnie od sposobu załatwienia reklamacji.
Awatar użytkownika

Winter
Noble
Posty: 1458
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:38 am
Lokalizacja: Sadyba
Na imię mam: Magda
Płeć:

Planta garden nie polecam

#20

Post autor: Winter »

Nie chcę się wypowiadać o tym konkretnym przypadku, ale kupowałam u nich min swój zestaw do CO2. Wszystko ok. Od lat śmiga, imstrukcja montażu była, a jak miałam wątpliwości przy montażu to w niedzielę na maila odpowiadali.


Tapnięte

Magda
----------------------------------
200L - roślinne, neony czerwone, bystrzyki, błyszczyki brylantowe, kiryski i glonojad
topics15/6898.htm
Awatar użytkownika

Autor
A.G.A.
Moderator
Posty: 3153
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: Agnieszka
Płeć:

Planta garden nie polecam

#21

Post autor: A.G.A. »

Sama jestem ciekawa jak odniosą się do tej sprawy.nie jest to przecież jakiś tam sklepik ;] oczywiście że moja reakcja była jest emocjonalna: preparat jest mi potrzebny, założono że jestem debilem już nie chce myśleć co znaczą dla nich jakieś rybki....tylko wiecie :roll: "nie polecam " znaczy po prostu "nie polecam " i wyraża moje osobiste odczucia związane z transakcją.podzielilam się nimi z wami, bo wiem ,że czasem ufając sprzedawcy nawet nie zerkniemy i może być lipa :hmm: dam znać jak to się potoczylo i na pewno nikogo nie będę palić na stosie ani kamionowac...po prostu niezależnie od wyniku, nie będę tego sklepu polecać.....bo już im nie ufam.
Jeśli ktoś uzna, że nie jesteś wystarczająco dobry...to jego problem a nie Twój.
Awatar użytkownika

Lena_Ned
Zapaleniec
Posty: 256
Rejestracja: ndz sie 13, 2017 12:03 pm
Telefon: 533570669
Lokalizacja: Świnoujście
Na imię mam: Lena
Płeć:

Planta garden nie polecam

#22

Post autor: Lena_Ned »

Hmmm. Ja tam widze bardziej 04. 2016, ale to jak wróżenie z fusów.
Awatar użytkownika

Autor
A.G.A.
Moderator
Posty: 3153
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: Agnieszka
Płeć:

Planta garden nie polecam

#23

Post autor: A.G.A. »

7 dni zero reakcji zero zainteresowania. Lipa :roll:
Jeśli ktoś uzna, że nie jesteś wystarczająco dobry...to jego problem a nie Twój.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Planta garden nie polecam

#24

Post autor: marcinzabki29 »

Znaczy się co?
Dzwoniłaś, Pisałaś?
Pozdrawiam Marcin

Wojtekxxx9
Fanatyk
Posty: 1927
Rejestracja: pn sty 29, 2018 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Na imię mam: Wojtekxxx9
Płeć:

Planta garden nie polecam

#25

Post autor: Wojtekxxx9 »

Komarowa, to do Inspekcji Handlowej maila machnij :-)
Z załączonym ich adresem DW
Awatar użytkownika

Autor
A.G.A.
Moderator
Posty: 3153
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: Agnieszka
Płeć:

Planta garden nie polecam

#26

Post autor: A.G.A. »

Poczekam przepisowe 14 dni. Zglaszalam przez formularz.
Jeśli ktoś uzna, że nie jesteś wystarczająco dobry...to jego problem a nie Twój.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Internetowe sklepy zoologiczne (i stacjonarne spoza Warszawy)”