Planta garden nie polecam

Wpisuj tutaj linki i swoje komentarze o sprawdzonych internetowych sklepach akwarystycznych oraz o sklepach stacjonarnych spoza Warszawy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Planta garden nie polecam

#1

Post autor: Komarowa »

A dlaczego?otóż dlatego. Obrazek
Z taką data przydatności mogę sobie to wylać do kibla a nie do akwarium :evil: :evil: :evil:
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
Awatar użytkownika

zorbek
Zapaleniec
Posty: 448
Rejestracja: pt gru 07, 2012 11:21 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Planta garden nie polecam

#2

Post autor: zorbek »

A jak zareagowali na reklamację?
----------------------------
Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika

Autor
Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Planta garden nie polecam

#3

Post autor: Komarowa »

Dopiero wysłałam formularz. Wiesz,tu nie chodzi o to czy uznają czy nie bo nic już od nich nie chce.Chodzi o to że wysyłając taki towar zakładają że odbiorca jest debilem .chodzi o brak szacunku do klienta i kladzenie przysłowiowej lachy na jakość wysyłanych produktów .bo o pomyłce bądź przeoczeniu w tym przypadku nie może być mowy. To ewidentne wciskanie starego towaru.
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.

Medalik

Planta garden nie polecam

#4

Post autor: Medalik »

Też jestem ciekaw przebiegu reklamacji, sam pracuje z dużą ilością towaru i nie oszukujmy się, babole się zdarzają... Dlaczego uważasz, że było to celowe działanie? Jednak w przypadku takiej reklamacji zawsze staramy się jak najszybciej załatwić sprawę. Jeśli nie uznają Ci reklamacji to wtedy faktycznie zasadne jest nie polecać.
Awatar użytkownika

Autor
Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Planta garden nie polecam

#5

Post autor: Komarowa »

No powiem Ci że to byłby bardzo wyszukany babol i pomylka :wink: przypadkowe starcie wylacznie daty waznosci.w pracy mam w dziennym przerobie kilkaset datowanych produktów i żaden z chociażby zagieta metka utrudniajaca jej odczytanie nie ma prawa trafić do rąk klienta.
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.

Medalik

Planta garden nie polecam

#6

Post autor: Medalik »

To zazdroszczę. Ja nie raz i nie dwa głowie się jaka data jest wybita na opakowaniu, a towar prosto od producenta.


Szczerze to produkt z Twojego zdjęcia ma nawet dość widoczną datę, ale to może kwestia tego, że naprawdę często takie nadruki widzę :roll:
Ostatnio zmieniony śr kwie 11, 2018 5:09 pm przez Medalik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor
Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Planta garden nie polecam

#7

Post autor: Komarowa »

Towar który z upływem czasu może zmienić swoje wlasciwosci ma określoną datę przydatności.jesli powyższa nasuwa jakiekolwiek wątpliwości towar powinien zostać natychmiast wyłączony z obrotu. Nieważne czy jest to lek w aptece czy preparat akwarystyczny.
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
Awatar użytkownika

Autor
Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Planta garden nie polecam

#8

Post autor: Komarowa »

;] poważnie widzisz co tam jest ?
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.

Medalik

Planta garden nie polecam

#9

Post autor: Medalik »

Chyba, że ktoś przeoczy tę jedną butelkę stojąca pomiędzy setkami lub tysiącami pozostałych.

01.2017? Paczone w telefonie :D
Ostatnio zmieniony śr kwie 11, 2018 5:17 pm przez Medalik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Planta garden nie polecam

#10

Post autor: marcinzabki29 »

Ja też widzę 01 2017
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Autor
Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Planta garden nie polecam

#11

Post autor: Komarowa »

Ponad rok przeterminowany towar na stanie ...naprawde uwazacie ze przesadzam z tym "niepolecaniem" ?
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Planta garden nie polecam

#12

Post autor: marcinzabki29 »

Myślę, że "troszeczkę" niepoważnie się zachowali.
Pozdrawiam Marcin

Medalik

Planta garden nie polecam

#13

Post autor: Medalik »

Rozumiem wzburzenie, każdy by się zdenerwował ale z własnego doświadczenia wiem, że serio takie kwiatki się zdarzają... Przy okazji remanentu na koniec roku osobiście wyciągnąłem towar przeterminowany o 2lata z półki. Był wciśnięty przez klienta na sam koniec regału, zasłonięty towarem z dobrą datą. Szczęście bo wyszło przy inwentaryzacji ale równie dobrze mógł ktoś zamówić wszystkie sztuki i pakując można przeoczyć.

Nie wiem jak działa akurat ten sklep ale wiele sklepów internetowych działa na zasadzie dropshipping, czy jakoś tak. W skrócie to wygląda tak, że sklep nie ma stanu na damy produkt, a po kliknięciu przez klienta zamówienie spływa do dostawcy owego sklepu. Sklep nawet na oczy towaru nie widzi :roll: dlatego ja bardzo uważam z osądami i zanim w przypływie emocji napisze coś w necie, wolę się upewnić kto tak naprawdę zawinił.
Ostatnio zmieniony śr kwie 11, 2018 7:53 pm przez Medalik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Planta garden nie polecam

#14

Post autor: marcinzabki29 »

W zasadzie ładnie to wytłumaczyłeś.
Poczekajmy co sprzedający odpowie.
Pozdrawiam Marcin

Medalik

Planta garden nie polecam

#15

Post autor: Medalik »

Moim zdaniem bez mrugnięcia powinni przysłać towar pełnowartościowy, a jeśli chcą zachować twarz, dodać jakiś gratis w ramach przeprosin. Jeśli będzie inaczej to rękami i nogami podpisze się pod linczem :evil:
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Planta garden nie polecam

#16

Post autor: marcinzabki29 »

No to poczekajmy, sam jestem ciekawy jak się do tego odniosą.
Pozdrawiam Marcin

Dark
Zapaleniec
Posty: 286
Rejestracja: ndz mar 04, 2018 10:47 am
Lokalizacja: Roubaix
Na imię mam: Bożydar
Płeć:

Planta garden nie polecam

#17

Post autor: Dark »

Ja kiedyś dawno temu coś i nich kupowałem... przez allegro... nie było instrukcji... napisałem do nich i nic... myślę sobie olali... po jakimś czasie allegro chcę komentarz... daje negatyw... nie mija 5 minut dwoni do mnie Pan ze sklepu... żebym zmienił kometarz... mówię mu co i jak i ze decyzji nie zmienię... Pan przeprosił i odłożył słuchawkę... ale za jakiś czas dostaje od nich mejla z zapytaniem i odpowiedzią... i rzeczywiscie... odpisali, ale moja skrzynka wywalila to do spamu... mam nadzieję, ze i tym razem to po prostu niedopatrzenie...
Awatar użytkownika

YOeLL
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: pn sty 29, 2018 12:37 pm
Lokalizacja: Warszawa / Sadyba
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Planta garden nie polecam

#18

Post autor: YOeLL »

IMO reakcja trochę zbyt emocjonalna (jednak rozumiem wzburzenie) i ufam, że sklep stanie na wysokości zadania. Jak nie- to dopiero ich "na stos" :)

Rozumując w ten sposób należałoby nie polecać 200% sklepów internetowych. Piszę 200% bo przynajmniej 2 razy się pewnie każdy z nich pomylił :)

Jakiś czas temu zamówiłem w znanym sklepie Ludwigię z in-vitro. Dostałem "szejka roślinnego". Sklep miał swoją argumentację co do specyfiki odżywki i jej podatności na transport, ja swoją na temat niedostatecznego zabezpieczenia wnętrza kubeczka itd.

Finalnie zaproponowali dosłanie nowej sztuki. Nie skorzystałem, bo wydłubałem sadzonki z tego co doszło. A generować koszty dla zasady bez sensu. Mi stykło, że wyszła od nich satysfakcjonująca propozycja :)
Ostatnio zmieniony śr kwie 11, 2018 9:43 pm przez YOeLL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

JJP2
Noble
Posty: 642
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 12:56 am
Lokalizacja: Ciupagi
Na imię mam: Piotr

Planta garden nie polecam

#19

Post autor: JJP2 »

Medalik pisze: śr kwie 11, 2018 7:52 pmNie wiem jak działa akurat ten sklep ale wiele sklepów internetowych działa na zasadzie dropshipping, czy jakoś tak. W skrócie to wygląda tak, że sklep nie ma stanu na damy produkt, a po kliknięciu przez klienta zamówienie spływa do dostawcy owego sklepu. Sklep nawet na oczy towaru nie widzi dlatego ja bardzo uważam z osądami i zanim w przypływie emocji napisze coś w necie, wolę się upewnić kto tak naprawdę zawinił.
Sprzedawca. Sprzedawca i jeszcze raz sprzedawca.
Niezależnie od tego w jaki sposób jest realizowane zamówienie: dropshipping czy inne wyszukane nazwy jest odpowiedzialny wobec klienta.
Żeby towar sprzedać to musi go zakupić, przyjąć do magazynu, wydać z magazynu. Dwa razy towar jest w rękach magazyniera.
Magazynier nie sprawdził podczas przyjęcia to jest w plecy - świadome działanie na szkodę pracodawcy.
Pracodawca tego nie wymaga od pracownika... to znaczy, że ma w doooopie klienta.
Do widzenia się z tym Państwem niezależnie od sposobu załatwienia reklamacji.
Awatar użytkownika

Winter
Noble
Posty: 1455
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:38 am
Lokalizacja: Sadyba
Na imię mam: Magda
Płeć:

Planta garden nie polecam

#20

Post autor: Winter »

Nie chcę się wypowiadać o tym konkretnym przypadku, ale kupowałam u nich min swój zestaw do CO2. Wszystko ok. Od lat śmiga, imstrukcja montażu była, a jak miałam wątpliwości przy montażu to w niedzielę na maila odpowiadali.


Tapnięte

Magda
----------------------------------
200L - roślinne, neony czerwone, bystrzyki, błyszczyki brylantowe, kiryski i glonojad
topics15/6898.htm
Awatar użytkownika

Autor
Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Planta garden nie polecam

#21

Post autor: Komarowa »

Sama jestem ciekawa jak odniosą się do tej sprawy.nie jest to przecież jakiś tam sklepik ;] oczywiście że moja reakcja była jest emocjonalna: preparat jest mi potrzebny, założono że jestem debilem już nie chce myśleć co znaczą dla nich jakieś rybki....tylko wiecie :roll: "nie polecam " znaczy po prostu "nie polecam " i wyraża moje osobiste odczucia związane z transakcją.podzielilam się nimi z wami, bo wiem ,że czasem ufając sprzedawcy nawet nie zerkniemy i może być lipa :hmm: dam znać jak to się potoczylo i na pewno nikogo nie będę palić na stosie ani kamionowac...po prostu niezależnie od wyniku, nie będę tego sklepu polecać.....bo już im nie ufam.
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
Awatar użytkownika

Lena_Ned
Zapaleniec
Posty: 256
Rejestracja: ndz sie 13, 2017 12:03 pm
Telefon: 533570669
Lokalizacja: Świnoujście
Na imię mam: Lena
Płeć:

Planta garden nie polecam

#22

Post autor: Lena_Ned »

Hmmm. Ja tam widze bardziej 04. 2016, ale to jak wróżenie z fusów.
Awatar użytkownika

Autor
Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Planta garden nie polecam

#23

Post autor: Komarowa »

7 dni zero reakcji zero zainteresowania. Lipa :roll:
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Planta garden nie polecam

#24

Post autor: marcinzabki29 »

Znaczy się co?
Dzwoniłaś, Pisałaś?
Pozdrawiam Marcin

Wojtekxxx9
Fanatyk
Posty: 1927
Rejestracja: pn sty 29, 2018 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Na imię mam: Wojtekxxx9
Płeć:

Planta garden nie polecam

#25

Post autor: Wojtekxxx9 »

Komarowa, to do Inspekcji Handlowej maila machnij :-)
Z załączonym ich adresem DW
Awatar użytkownika

Autor
Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Planta garden nie polecam

#26

Post autor: Komarowa »

Poczekam przepisowe 14 dni. Zglaszalam przez formularz.
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Internetowe sklepy zoologiczne (i stacjonarne spoza Warszawy)”