Sklep internetowy Planta Garden

Wpisuj tutaj linki i swoje komentarze o sprawdzonych internetowych sklepach akwarystycznych oraz o sklepach stacjonarnych spoza Warszawy.
ODPOWIEDZ

Autor
mirekkon
Uczestnik
Posty: 31
Rejestracja: pn lip 15, 2013 11:13 am
Lokalizacja: Przemyśl

Sklep internetowy Planta Garden

#1

Post autor: mirekkon »

Chciałbym ostrzec przed zakupami w Planta Garden, sparzyłem się na nich i to bardzo - ODRADZAM!

kupowałem u nich 4 razy (4 przesyłki) i to na spore kwoty (podłoża, akcesoria CO2 i sporo innych rzeczy w tym roślinki) - sumarycznie wyszło prawie 1500zł

w każdej z 4 przesyłek czegoś brakowało lub coś było nie tak - brak zgodności towaru z opisem to standard, na allegro wszelkie opisy dotyczące dyfuzorów to bajki, mierzą cały dyfuzor i podają że spiek tyle ma, a spiek jest zawsze mniejszy niż całe szkło, ale chwyt reklamowy super

w pierwszej paczce kupiłem zestaw roślinek z invitro i fakt złego słowa nie powiem były normalne czyli duży heniek miał pędy max 2 cm listki około 1mm2 , ale ok, w końcu invitro, mało kur**cy nie dostałem jak to sadziłem ale ok, w końcu invitro,

i wszystko by było fajnie gdyby nie to że w zestawie zgadzało się 80% gatunków, a dwóch po prostu nie było, jak dostałem te dwa gatunki to nie wiedziałem co to jest, tak beznadziejny stan że nie wiedziałem czy to od razu nie wyrzucić, jednak ponieważ zakładałem zbiornik testowy wsadziłem je na próbę i o dziwo przyjęły się,

ale nie wyobrażam sobie jeśli ktoś kupowałby do dużego pięknego zbiornika i czekał aż mu coś z takich śmieci wyrośnie - aprpopos śmieci to wiadrami wyrzucałem roślinki na śmietnik w kondycji 1000 razy lepszej za czasów mojego dużego akwa z paletkami, no ale cóż.

dodam uczciwie że niedociągnięcie we wcześniejszych paczkach zostały mniej lub bardziej satysfakcjonująco dla mnie załatwione, na część po prostu machnąłem ręką (rozmiar i rodzaj dyfuzorów kupowanych wcześniej, bo myślałem że to przypadek) i puściłem w niepamięć przebieg transakcji

Miarka z plantagarden przebrała się przy zakupie 4 obecnej przesyłki, kupiłem pierdoły wężyk 15m 3 zaworki przeciw-zwrotne no i 2 dyfuzory paragon na 85,61zł, z resztą wszystkie paragony z plantagarden mam, ale tu nie chodzi o ceny i paragony tylko o to że zapłaciłem za 2szt dyfuzora takiego: (printscreen ekranu)

Obrazek
Obrazek

jest wyraźnie napisane w opisie spiek 20mm!!!

no to popatrzcie jak to wygląda faktycznie
Obrazek

dla tych co nie kumają tego metalowego urządzenia - wynik pomiaru 15-16mm

ale i to jeszcze ok - no bo po co się pieklić o 4-5mm spieku? A PO CO PISAĆ W OPISIE AUKCJI KŁAMSTWA!? nie można napisać prawdy - według mnie to jest naciąganie klienta i to nie jest przypadek to reguła, trzykrotnie prze ze mnie sprawdzona

ponieważ jestem umysłem ścisłym i uważam że matematyka to królowa nauk wykonamy proste obliczenie pola powierzchni

Pole spieku o średnicy fi 20mm = 100 * 3,14 = 314mm kwadratowych

Pole spieku o średnicy fi 16mm = 64 * 3,14 = 201mm kwadratowych

Liczymy ile to procentowo 201/314 * 100% = 64%

Wnioski: spiek 16mm ma o 36% mniejszą powierzchnie roboczą - PROSTE? nie?

no to obrazowo spiek 20mm to około 3cm kwadratowe taka powierzchnia można sobie narysować prostokąt o bokach 1cmx3cm to tyle

spiek 16mm to około 2cm kwadratowe prostokąt 1cmx2cm - widać różnicę?

ale ok, mniej to mniej trudno

natomiast szalę przelało to, że zamiast dwóch takich dyfuzorów otrzymałem jeden i jeszcze sprzedawca sugeruje mi że to ja go chcę naciągać za 19,90zł hehehe

zadałem sobie sporo trudu i straciłem masę czasu ponieważ uważam że trzeba tępić takie praktyki sklepikarskie, a pytanie samo się nasuwa - gdzie zwykłe kupiecka uczciwość???

Ci co mnie znają wiedzą jakie ja mam podejście do klienta, a temu sklepikowi daleko do takiego, niestety ODRADZAM stanowczo zakupy w sklepie Planta Garden wszystkim ceniącym spokój i nie lubiącym bycia naciąganym

na potwierdzenie tego o czym pisze pierwszy lepszy link z google: http://akwarystyczne.info/showthread.php?tid=6742" onclick="window.open(this.href);return false;

na wszystko co tu napisałem posiadam niezbite dowody oraz maile od sprzedawcy

pozdrawiam
mirekkon
Awatar użytkownika

zorbek
Zapaleniec
Posty: 448
Rejestracja: pt gru 07, 2012 11:21 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Sklep internetowy Planta Garden

#2

Post autor: zorbek »

Standardowa polityka sklepu. Braki towaru braki gatunków. Co innego kupujesz co innego wysyła. Gdy chciałem zareklamować ilość roślin to spytał czy spisałem protokuł z kurierem. Pierwsze i ostatnie zakupy w tym sklepie.
----------------------------
Pozdrawiam
Mariusz

Autor
mirekkon
Uczestnik
Posty: 31
Rejestracja: pn lip 15, 2013 11:13 am
Lokalizacja: Przemyśl

Sklep internetowy Planta Garden

#3

Post autor: mirekkon »

No to widzę że nie jestem jedynym oszukanym

Rrrrogaty

Sklep internetowy Planta Garden

#4

Post autor: Rrrrogaty »

Mirekkon weź pod uwagę, ze spiek jest zatopiony też w szkle. To co zmierzyłeś to średnica efektywna, ale sam krążek spieku wchodzi w szkło pewnie spokojnie na 1-2mm z każdej strony i wtedy wyszło by te ~20mm.



Sam handluje roślinami i powiem tak - to niewdzięczny kawalek chleba. Niestety zawsze będzie coś niedoskonale i zawsze coś się będzie nie zgadzać. Oczywiście nie tłumaczę PG, ale jestem w stanie zrozumieć dlaczego tak to u nich wygląda. Od pewnego progu sprzedaży robi się to po prostu jazda na krawędzi.

Autor
mirekkon
Uczestnik
Posty: 31
Rejestracja: pn lip 15, 2013 11:13 am
Lokalizacja: Przemyśl

Sklep internetowy Planta Garden

#5

Post autor: mirekkon »

20mm to bezwzględna średnica zewnętrzna szkła, a więc spiek jest na milion % mniejszy

ale co to zmienia?? po co pisać w opisie aukcji SPIEK 20mm skoro można dyfuzor 20mm i jest czysto i jasno

mnie nie interesuje Wasza jazda na krawędzi, to są pieniądze, jeśli ktoś notorycznie nie wysyła czegoś w paczkach to jest chyba redycywa? jeśli ktoś się nie zna nie powinien się tym zajmować, a jeśli jest niedbały to jego sprawa (strata),

co innego niedociągnięcia a co innego braki w paczce to jest normalne regularne oszustwo, poczytaj dokładnie co napisałem nie tylko po łebkach, nie zadałbym sobie tyle trudu gdyby mnie PG do żywego nie wkur**ł

pozdrawiam
mirekkon

Rrrrogaty

Sklep internetowy Planta Garden

#6

Post autor: Rrrrogaty »

Wystaw negatywa, zgłoś sprawę na allegro i dyskutuj z firmą do skutku. Mi też wielokrotnie PG myliła zamówienia czy wysyłała invitro tak, że dojeżdżała cieknąca zupa. Zawsze jednak postawiłem na swoim i albo dostawałem brakujące rośliny albo rekompensatę. Było to upierdliwe, ale się udawało.

mirekkon pisze:ale co to zmienia?? po co pisać w opisie aukcji SPIEK 20mm skoro można dyfuzor 20mm i jest czysto i jasno
Przypuszczam, że opis tego dyfuzora zapewne pochodzi od dystrybutora i pewnie nikt nigdy nie zadał sobie trudu, by sprawdzić jak jest rzeczywiście. Taki sam dyfuzor widzę, ze ma również trzmiel, keszeri i inni i tak samo ma napisane, że spiek ma 20mm.
mirekkon pisze:mnie nie interesuje Wasza jazda na krawędzi, to są pieniądze, jeśli ktoś notorycznie nie wysyła czegoś w paczkach to jest chyba redycywa? jeśli ktoś się nie zna nie powinien się tym zajmować, a jeśli jest niedbały to jego sprawa (strata),
To po jakiego grzyba dalej kupujesz u takiego sprzedawcy, który notorycznie Ci czegoś nie wysyła albo myli się w zamówieniach? Mi by nie przyszlo do głowy robić kolejne zakupy, tak długo jak ewentualne problemy z poprzedniego zamówienia nie zostałyby wyprostowane w 100%.

A co do wielkości roślin w kubkach to z tego co pamiętam PG nie podaje minimalnych rozmiarów jakie mają roślinki w kubeczkach, więc Twoje uskarżanie się jest trochę nieuzasadnione.

nied99
Gość
Posty: 2
Rejestracja: sob kwie 25, 2015 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Sklep internetowy Planta Garden

#7

Post autor: nied99 »

Gdy zobaczyłem wpis Sz. P. mirekkon bardzo się załamałem, więc zmuszony byłem założyć konto na tutejszym forum. Do tej pory przeglądałem tylko tak mniej więcej co się tutaj dzieje.
Proszę Pana, czy wie Pan, że instnieje coś takiego jak "reklamacja"? Gdyby mi przytrafiła się taka sytuacja przy kurierze spisałbym protokuł, następnie kontakt z właścicielem sklepu. Po co robić jakieś takie afery? Co chce Szanowny Pan takim zachowaniem dowieść? Nie rozumiem Pańskiej logiki.
W tymże sklepie zostawiłem dobre kilka tysięcy złotych, kupuję u nich chyba od początku istnienia sklepu. Najważniejszą kwestią odnoście tego sklepu jest kontakt ze sprzedającym - to zasługuje na ogromną pochwałę. Ceny również konkurencyjne.

Co do wymiarów dyfuzora zgodzę się z Panem o nick'u ROGATEK - cgranice spieku są wtopione w szkło!

Na koniec chciałbym prównać liczbę negatywnych komentarzy, które przytoczę z Allegro:
Sz. P. mirekkon - 23 negatywne komentarze 1103 transakcji.
Sklep Planta Garden - 14 negatywnych komentarzy na 32199 transkacji.
Jak dla mnie wynik jest zdecydowanie jednoznaczny.

Możecie traktować moją osobę poważnie, bądź możecie w ogóle mnie nie posłuchać - to co miałem do napisania to właśnie napisałem.
Myślę, że ludzie mądrzy Pana nie posłuchają, gdyż pisze Pan wielkie brednie.

P.S.
Muszę wypowiedzieć się jeszcze nt. zamieszczonego przez Pana linku do lubuskiego forum akwarystycznego.
Szanowna Pani która dostała "zaglonione" rośliny kontaktowała się ze sklepem i wszystko zostało zrekompensowane. Dodatkowo napisała Ona, że nie zrezygnuje zakupów w tym sklepie.
Sam się dziwię, że tracę swój czas na dyskusje z ludźmi, którzy jak to się mówi - szukają dziury w całym.
Jeżeli ktoś ma coś sensownego do powiedzenia to chętnie podyskutuję na temat tego sklepu - w końcu jak pisałem na początku, korzystam od kilku lat.

Pozdrawiam!

Autor
mirekkon
Uczestnik
Posty: 31
Rejestracja: pn lip 15, 2013 11:13 am
Lokalizacja: Przemyśl

Sklep internetowy Planta Garden

#8

Post autor: mirekkon »

Rogatek, nie wiem do czego zmierzasz

po pierwsze nie czytasz tego co napisałem ze zrozumieniem (nigdzie się nie żalę), po drugie insynuujesz jakieś pierdoły, nie tłumacz - niewiedzą lub zapisami producenta bo jak już napisałem nie znasz się na czymś - nie rób tego, po trzecie skoro tak rozumiesz PG i stawiasz kontrę przeciwko oszustwu znaczy że jesteś taki sam?

dałem gościowi szanse bo uważam że każdy się ma prawo pomylić, ale to nie jest przypadek ten regularny oszust (bazujący na tym że ktoś się nie upomni o swoje) jak się okazało w sieci wielu kupującym czegoś do paczki nie dodaje - więc co Ty człowieku wypisujesz? bronisz oszusta o którym mówi wiele osób? to samo??

sam zapier.... na 8 godzin, a potem jeszcze działalność następne 4-6 godzin, ale mam z goła odmienne zdanie na temat traktowania klienta, tracisz mój czas, więcej nie odpisuję - chcesz broń go

mam nadzieję że nie spotkam Was na swoje drodze nigdy więcej

i pewnie wielu forumowiczów podzieli moje zdanie - pozostałych zapraszam do zakupów u Planta Garden !!! lub do Guru ze sklepu na Ursynowie

koniec tematu ....

EDIT:
o widzę że Planta Garden - nied99 nie próżnuje, pewnie że nie wszystkich oszukujesz - tylko niektórych, a ich jest zdecydowana większość, hehe - internauci Cie zniszczą pisząc prawdę - nie masz szans jak nie zaprzestaniesz praktyk, a to równa się mniejszy zarobek nie? rozumiem hehe .... najlepiej mnie pozwij przez krakowskich prawników :))))))) za pisanie prawdy
Ostatnio zmieniony sob kwie 25, 2015 8:09 pm przez mirekkon, łącznie zmieniany 1 raz.

nied99
Gość
Posty: 2
Rejestracja: sob kwie 25, 2015 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sklep internetowy Planta Garden

#9

Post autor: nied99 »

Szanowny Panie, proszę zachować się kulturalnie - czy ma Pan godność?
sam zapier.... na 8 godzin, a potem jeszcze działalność następne 4-6 godzin, ale mam z goła odmienne zdanie na temat traktowania klienta, tracisz mój czas, więcej nie odpisuję - chcesz broń go

Co to ma w ogóle do rzeczy?

Skoro jest oszustem to dlaczego jego statystyki na Allegro wyglądają tak, a nie inaczej? Dlaczego?
Czytałem Pańską wypowiedź kilkukrotnie, lecz nadal nie do końca ją rozumiem.

Skoro brakowało drugiego dyfuzora to dlaczego nie spisał Pan protokołu raklamacji? Było to problemem?
Osobiście jestem za tępieniem oszustów, ale akurat w Planta Garden takich nie ma.

Czy wie Pan co to jest spokój, opanowanie? Czy wie Pan co to jest kultura osobista?

Na miejsu tamtego sprzedawcy sprawę zgłosiłbym do sądu. Przez takich ludzi jak Pan Polska jest jaka jest. Uważa się Pan za hrabię i myśli, że można mu wszystko.
Dziękuję, to tyle. Dyskotować mogę z ludźmi mądrymi, z ludźmi mającymi coś do powiedzenia.

Na taką reklamę niepopartą faktami również paragraf się znajdzie.

EDIT:
Rozumiem, że brakuje już Szanownemu Panu argumentów i wymyśla coraz to nowe brednie? Proszę bardzo wg mnie prawda zawsze wygrywa!
Ja Pana nie mam za co pozwać - podstawowa sprawa. Z drugiej strony wolę warszawskich prawników - dygresja - nie wiem skąd wytrzasnął Pan tych "krakowskich prawników".

Rrrrogaty

Sklep internetowy Planta Garden

#10

Post autor: Rrrrogaty »

Mirekkon: Dziękuje za rzeczową dyskusję i życzę Ci miłego wieczoru oraz pozytywnego załatwienia sprawy z PG.

Pozdrawia Guru z Ursynowa :hihi:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Internetowe sklepy zoologiczne (i stacjonarne spoza Warszawy)”