Sklep AMUSTELA

Opinie o sklepach stacjonarnych. Każdy sklep w osobnym wątku.
Awatar użytkownika

emil
Zapaleniec
Posty: 287
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 1:07 pm
Telefon: 793439010
Lokalizacja:
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#121

Post autor: emil »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Witam, a Ja się ostatnio dowiedziałem od sprzedawcy że filtr RO powinien być cały czas podłączony do stałego źródła wody. Macie jakieś doświadczenie w tej kwestii bo jak dotychczas to odłączałem go bo nie miałem gdzie tego trzymać.
Kluczem do sukcesu w akwarystyce jest wiedza, opanowanie, cierpliwość. Tylko wtedy uda się osiągnąć zamierzony cel.

Rrrrogaty

Sklep AMUSTELA

#122

Post autor: Rrrrogaty »

Powinno się unikać wyschnięcia membrany, dlatego jeśli nie używamy filtra to co pewien czas powinniśmy puścić przez niego wodę.
Awatar użytkownika

emil
Zapaleniec
Posty: 287
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 1:07 pm
Telefon: 793439010
Lokalizacja:
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#123

Post autor: emil »

O wysychaniu membrany to słyszałem, ale sprzedawca twierdził że po odłączeniu filtra coś tam się dostaje. Pewnie jakaś ściema :mrgreen:
Kluczem do sukcesu w akwarystyce jest wiedza, opanowanie, cierpliwość. Tylko wtedy uda się osiągnąć zamierzony cel.
Awatar użytkownika

Stefan
Zapaleniec
Posty: 305
Rejestracja: czw lis 24, 2011 8:50 pm
Telefon: Nokia
Lokalizacja: Stary Mokotów
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#124

Post autor: Stefan »

Chodzi oto żeby w miarę możliwości dbać o czystość ponieważ teoretycznie na membranie może pojawić się pleśń. Jeśli pojawi się od strony zewnętrznej membrany to przez membranę nie przejdzie ale ją zatka powodując spadek wydatku filtra.

ete
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: śr kwie 02, 2014 10:44 am
Lokalizacja: LBN
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#125

Post autor: ete »

Dawno tu w temacie nikt się nie wypowiadał. Mam pytanie bo jestem z Lublina i na dniach wybieram się do Warszawy. Sklep z tematu na pewnym znanym portalu aukcyjnym posiada bardzo ciekawą ofertę. Czy warto tam zajechać ponieważ te ryby są faktycznie na stanie tego sklepu? Czy jest to forma reklamy natomiast na sklepie co innego niż w ofercie? Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#126

Post autor: Miro »

Przeważnie mają to co jest w ofercie ale kiedy przyjedziesz to ta ryba mogła właśnie się skończyć.
Napisz do nich i się upewnij czy jeszcze mają to co Ciebie interesuje.
Jeżeli jakiejś jest mało to możesz poprosić o rezerwację.

ete
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: śr kwie 02, 2014 10:44 am
Lokalizacja: LBN
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#127

Post autor: ete »

Dzięki za informację. Będę jutro więc zajadę. mam parę ryb na oku więc na pewno nie wyjdę z pustymi rękami. Pozdrawiam
Awatar użytkownika

tompoz
Zapaleniec
Posty: 257
Rejestracja: sob kwie 02, 2011 11:21 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#128

Post autor: tompoz »

I jak? Ostatnio widziałem u nich to co jest na Allegro, więc mam nadzieję, że dostałeś to co chciałeś.
Jutro do nich jadę bo dziś miała być dostawa roślin.
Pozdrawiam,
Tomek

GrubyOlo
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 9:44 am
Lokalizacja:
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#129

Post autor: GrubyOlo »

Sorki za offtop ale jakiego mają nicka na allegro?:P bo to co znalazłem to nie działa:P
Non omnis moriar... wszy może zostaną:P

Akwariarz
Uczestnik
Posty: 33
Rejestracja: pt lut 19, 2016 9:44 pm
Lokalizacja: warszawa
Na imię mam: Wojciech

Sklep AMUSTELA

#130

Post autor: Akwariarz »

Czy kupowaliście coś na allegro u nich? Doczytałem się, że brak możliwości odbioru osobistego jeśli zakupie na allegro. ehh pewnie zarabiają na dostawie albo cena w sklepie stacjonarnym wyższa
Awatar użytkownika

tompoz
Zapaleniec
Posty: 257
Rejestracja: sob kwie 02, 2011 11:21 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#131

Post autor: tompoz »

TerraAmustela, nie wysyłają zwierząt, tylko odbiór osobisty.
Pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika

zorbek
Zapaleniec
Posty: 448
Rejestracja: pt gru 07, 2012 11:21 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#132

Post autor: zorbek »

Akwariarz pisze:w sklepie stacjonarnym wyższa
Cena dużo wyższa i towaru z allegro nie mają na sklepie. Duży plus to zadbane akwaria.
----------------------------
Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#133

Post autor: Miro »

zorbek pisze: towaru z allegro nie mają na sklepie
A to dziwne, :shock: Ja co innego widziałem .
Awatar użytkownika

zorbek
Zapaleniec
Posty: 448
Rejestracja: pt gru 07, 2012 11:21 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklep AMUSTELA

#134

Post autor: zorbek »

miro pisze:
zorbek pisze: towaru z allegro nie mają na sklepie
A to dziwne, :shock: Ja co innego widziałem .
Źle napisałem:
Powinno być: całego asortymentu z allegro nie mają na sklepie
----------------------------
Pozdrawiam
Mariusz

tomala78
Gość
Posty: 1
Rejestracja: pt cze 17, 2011 10:24 am
Lokalizacja:
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#135

Post autor: tomala78 »

Witam, macie w sklepie gurami czekoladowe?
Awatar użytkownika

Kiara
Uczestnik
Posty: 40
Rejestracja: czw maja 18, 2017 10:31 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursynów
Na imię mam: Beata
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#136

Post autor: Kiara »

Witam, ja dzisiaj byłam w Amustelli, chciałam popatrzeć co ciekawego mają (mieszkam rzut beretem od L'Eclerca) i oczywiście wyszłam stamtąd z woreczkiem w dłoni... ;) Dokupiłam sobie ładne samiczki gupika pawie oczko, blondy, z tego co widziałam, to mogą mi dać ładne potomstwo, bo akwaria z samcami były tuż obok (zresztą też tym kierowałam się szukając ewentualnych samic). A chyba obie są kotne- jedna na pewno.
A co ciekawego? Na pewno dla miłośników labiryntowatych ciekawe będą rybki z rodzaju Betta, niestety drugi człon umknął mi z pamięci- podobne do bojowników syjamskich, ale tych krótkopłetwych, za to mają zachwycającą barwę- coś jakby czekolada z czerwonawymi refleksami. Opis nie oddaje piękna tych ryb, naprawdę cudeńka warte swojej ceny (ryby są ponoć z odłowu, ale wyglądały na dobrze zaaklimatyzowane).
Co jeszcze... Kilka gatunków pielęgnic (w tym ramirezy, ale jakiejś odmiany chyba, bo jak porównuję je z tymi, które miałam, wydają się jakby bardziej blade...), jakieś pyszczaki, skalary w wielu odmianach, piękniczkowatych cała chmara, przepiękne brzanki mszyste (mam na nie wielką ochotę, ale ponoć mogą podgryzać ryby o długich płetwach, nie tak jak b.sumatrzańskie, ale zawsze), danio wybarwione na kolory żółty i czerwony... I oczywiście gady- ja nie mogłam oderwać wzroku od żółwi promienistych, ale raz że nie mam warunków, a po drugie- cena zaporowa dla szaraczka takiego jak ja. Kameleony, rzekotki, kumaki, z akwarystyki jeszcze różne krewetki i kraby. Łatwo dostać oczopląsu kiedy nie się nie wie, czego szukać.
A propos moich doświadczeń z tym sklepem- kupuję u nich ryby z przerwami od 15-stu lat. Żadnego choróbska nie przywiozły, jedynie prętniki karłowate żyły bardzo krótko (ale chyba już przy kupnie miały zaawansowany wiek jak dla nich). Przy okazji kupić można karmę dla wszystkich zwierząt domowych, od kanarków i papug (które mam)- i nie chodzi mi o podstawową mieszankę, ale różne preparaty, po psią karmę weterynaryjną (to akurat nie dzisiaj, ale w lutym musiałam kupować).
W razie gdyby ktoś był zainteresowany konkretnym gatunkiem, mogę zawsze podejść i sprawdzić- mam tam 10 minut drogi spacerkiem.
Dodano po przerwie do tego postu:
P.S. (do poprzedniego postu). Pisałam o gatunku pięknych labiryntowców, o brązowo-czerwonawym ubarwieniu. Chodziło mi o bojownika wielkiego (Betta unimaculata). Ryby pochodzą z odłowu.
Ostatnio zmieniony czw maja 18, 2017 11:07 pm przez Kiara, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#137

Post autor: Lech-u »

Kiara pisze: W razie gdyby ktoś był zainteresowany konkretnym gatunkiem, mogę zawsze podejść i sprawdzić- mam tam 10 minut drogi spacerkiem.
Warto zapamiętać.
Awatar użytkownika

Kiara
Uczestnik
Posty: 40
Rejestracja: czw maja 18, 2017 10:31 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursynów
Na imię mam: Beata
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#138

Post autor: Kiara »

Lech-u pisze:
Kiara pisze: W razie gdyby ktoś był zainteresowany konkretnym gatunkiem, mogę zawsze podejść i sprawdzić- mam tam 10 minut drogi spacerkiem.
Warto zapamiętać.
Jakby co, pisz na pw :-) .
Awatar użytkownika

Winter
Noble
Posty: 1455
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:38 am
Lokalizacja: Sadyba
Na imię mam: Magda
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#139

Post autor: Winter »

Bardzo lubię sklep Amustela, często robię tam zakupy i uważam, że to solidny sklep. Dlatego ten zbiornik trochę mnie zszokował.Obrazek

Wysłane z mojego SM-T561 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony czw cze 01, 2017 8:43 pm przez Winter, łącznie zmieniany 1 raz.
Magda
----------------------------------
200L - roślinne, neony czerwone, bystrzyki, błyszczyki brylantowe, kiryski i glonojad
topics15/6898.htm

GrubyOlo
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 9:44 am
Lokalizacja:
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#140

Post autor: GrubyOlo »

American dream:D Acz jak robiłem w sklepie też miewałem podobne pomysły... Nature i Ada swoją szosą ale byznes is byznes:P
Non omnis moriar... wszy może zostaną:P
Awatar użytkownika

Blurp
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: czw maja 02, 2019 2:06 pm
Lokalizacja: Śródmieście/Mokotów
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#141

Post autor: Blurp »

Anno domini 2019. Ceny wysokie, jak to w sklepach w galeriach handlowych. Duży wybór anubiasów. Sporo różnych odmian gupików. Najzdrowsze, ale i najdroższe sumiki szkliste jakie widziałem w Warszawie. Mocno upakowane to wszystko, ale niczego innego się nie spodziewałem po takiej lokalizacji. Mają na stanie prętniki miodowe, ale albo młode i niewybarwione, albo mocno zestresowane bo praktycznie całe białe.

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#142

Post autor: DanielP »

Ceny w tym sklepie są wysokie ale mają tam czasem rzadkie gatunki. Ostatnio widziałem guianacara sphenozona.
Ostatnio zmieniony pn maja 13, 2019 9:02 pm przez DanielP, łącznie zmieniany 1 raz.

Lucas
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: ndz mar 21, 2021 12:48 pm
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Sklep AMUSTELA

#143

Post autor: Lucas »

Po obejrzeniu opinii na google i zderzeniu z opiniami tutaj zdecydowałem sie na kilkudziesięcio kilometrową podróż do sklepu i gdyby nie dystans - byłbym tam częstszym gościem.

Wybór - nadspodziewanie duży, wszystko ładnie urządzone, obsługa pomocna, jak czegoś nie mają - nie wciskają czegoś innego, podobnego.
Udało mi się tam kupić bardzo tanią kostkę 30 x 30 x 30 - klejona silikonem bezbarwnym.

Dodzwonić udało się bez problemu - generalnie opinia na google na temat warunków / porządku / kontaktu / obsługi - jest nic nie warta albo przestarzała :)
Awatar użytkownika

agnesha
Gość
Posty: 5
Rejestracja: czw paź 07, 2021 3:17 pm
Lokalizacja: Warszawa

Sklep AMUSTELA

#144

Post autor: agnesha »

Brak korzeni czy jakichkolwiek innych elementów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy zoologiczne w Warszawie i okolicach”