Sklepy Białołęka-Tarchomin

Opinie o sklepach stacjonarnych. Każdy sklep w osobnym wątku.

Autor
Azgheros
Uczestnik
Posty: 31
Rejestracja: pn cze 07, 2010 2:08 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Sklepy Białołęka-Tarchomin

#1

Post autor: Azgheros »

Ponieważ mieszkam na Białołęce (niedaleko Tarchomina) zamieszczam adresiki sklepów zoologicznych z akwarystyką na które się do tej pory natknąłem. Jeśli ktoś może uzupełnić listę i napisać komentarze na temat tych sklepów to byłoby fajnie.

Sklep zoologiczny ul Odkryta 44a
Wygląd: malutka przestrzeń, strasznie ciasno.
Asortyment: jak na tak małą przestrzeń to mają sporo rybek i innych rzeczy.
Ceny: raczej spore.
Jakość obsługi: nieznana.

Sklep zoologiczny ul Pasłęcka 8d (Galeria handlowa)
Wygląd: całkiem spora przestrzeń, skrzętnie wykorzystana (wąskie przejścia pomiędzy regałami). W środku czyściutko aż błyszczy. Wygląd sklepu robi pozytywne wrażenie.
Asortyment: spory, zwłaszcza jeśli chodzi o jedzenie dla rybek (mają także żywe).
Ceny: raczej nie wygórowane
Jakość obsługi: nieznana.

Sklep zoologiczny ul Światowida/Pancera (pomiędzy Mehoffera a Ćmielowską).
Wygląd: ascetyczny - powierzchnia sklepu nie jest imponująca, ale wszystko ładnie poukładane i czysto.
Asortyment: skromny.
Ceny: ciężko mi powiedzieć
Jakość obsługi: nieznana.

Norka sklep zoologiczny ul Nagodziców 2
Wygląd: ciemna nora, nieopisane rybki na akwariach i w ogóle jakoś nie teges.
Asortyment: słaby
Ceny: nie sprawdzałem
Jakość obsługi: nieznana

montblack
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:31 pm
Lokalizacja:
Płeć:

re

#2

Post autor: montblack »

ten z odkrytej nie umie mnozyc ,pod debami sie nie znaja ,sam kicz w sprzedawcach na tarchominie .jedynie mile panie sa kplo kebaba
Awatar użytkownika

dune
Fanatyk
Posty: 1255
Rejestracja: śr lip 08, 2009 11:54 am
Lokalizacja: ...
Na imię mam: Pilar
Płeć:

Re: Sklepy Białołęka-Tarchomin

#3

Post autor: dune »

A wszystkie okoliczne kakadu wspaniałe ? ;)
No i nowy sklep w auchanie...tam jest taka fajna dziewczyna, rozpaczliwie woła kolegów jak tylko ja o cos zapytac, wzywa posiłki "merytoryczne" :razz:
...tak mi się wydaje...

DzikusPL
Uczestnik
Posty: 20
Rejestracja: pn lip 19, 2010 3:51 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklepy Białołęka-Tarchomin

#4

Post autor: DzikusPL »

W "oszołomie" nie jest źle, fakt miła panienka ma problemy z wiedzą ale... jest miła :P
ceny... średnio na jeża, niektóre rzeczy mają tanio niektóre drogo,
jest to sklep firmowy aquaela więc można tam dostać wszelkie wyposarzenie i części zamienne do sprzętów tej firmy


jest sklep na bazarku na porajów,
rybki mają ładne i zdrowe, asortyment jak na taką klitkę niezły,
jednak ceny są kosmiczne, wczoraj z czystej ciekawości spytałem się o ramirezki bo mieli wyjątkowo ładne, ale za 2-3cm maleństwa chcą 9pln :razz:


co do nagodziców fakt ciemna nieprzyjemna nora, babka prowadzi to chyba z synem, ale głównie zajmuje się strzyżeniem kundli a rybki przy okazji, a "synek" niema zielonego pojęcia co sprzedaje, zresztą właścicielka nie wiele więcej wie,
ceny za większość rzeczy kosmiczne,
ale... warto czasem zajżeć bo można trafić na dobre rybki,
kiedyś kupiłem tam po 2pln piękne 4cm mieczyki czerwone z czarnymi płetwami,
zdrowe, pięknie wybarwione i szybko chętnie się rozmnażały
ewolucja:
2l -> 5l -> 10l -> 20l -> 112l -> 300l
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Re: Sklepy Białołęka-Tarchomin

#5

Post autor: mimag »

Witam mieszkam na tarchominie juz dlugo i znam ciut te sklepiki niektore.


Sklep zoologiczny ul Pasłęcka 8d (Galeria handlowa) to sklep PABEMIA działa od kilku miesięcy.
Faktycznie całkiem spora przestrzeń. W środku czysto. Wygląd sklepu robi pozytywne wrażenie i takie tez odnoszę za każdym razem jak tam jestem.
Asortyment: spory, i sa otwarci na nowości można coś zamówić dowiedzieć się kiedy będzie.
Ceny: rozsądne niektóre tańsze niż na allegro. Zamówiłem już w iquitius odbłyśniki juwela a się okazało ze tu maja o 2 zł tańsze i nie musiał bym jeździć za nimi tylko odebrac obok domu.
Jakość obsługi: bardzo dobra pod warunkiem ze się rozmawia z młodym Panem kolo 25-30 lat. Zna się b dobrze na akwarystyce, chętnie doradza i się dzieli wiedzą. Nie wciska za wszelka cenę byle czego tylko doradza to co właściwe. Wg mnie najlepiej zaopatrzony i najtańszy sklep na Tarchominie z obsługa która zna się na temacie.



Norka sklep zoologiczny ul Nagodziców 2
Faktycznie to ciemna nora możne stad nazwa. Kiedyś sklepik był typowo akwarystyczny ale z czasem przekształcił się na psi zakątek do strzyżenia i pielęgnacji psów a rybki zostały aby tylko tam były. Obsługa ładna myślę o Paniach sprzedających ale mało posiada wiedzy więcej się domyśla i zgaduje niż wie. Rybki wg mnie w slabej kondycji roślinki z reguły są jakieś do wyboru nie dużo ale wyglądają OK. Posiadają duży wybór mrożonek. Asortyment średni ceny raczej wysokie. Jakość obsługi niska.

Sklepik na bazarku przy Porajow jest mały i ciasny. Asortyment całkiem OK choć bardziej z tradycyjnej akwarystyki niz nowoczesnej. Easycarbo tam nie dostaniesz ale podstawowe rzeczy jak jedzonko suche i mrożone jest. Rybki nie dużo ale tez są zazwyczaj zadbane w dobrej kondycji. Ceny umiarkowane. Pan sprzedający na zmianę z Panią chyba zoną są OK ile umieją tyle pomogą. Pan troszkę niedowidzi wiec czasem potrafi złapać małego gupika zamiast malej krewetki :) autentyczny przypadek mojego kolegi, który wspomina to z uśmiechem a gupik ma się super :)
100x40x50 JUWEL RIO 180
Awatar użytkownika

tomekm
Zapaleniec
Posty: 439
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 9:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklepy Białołęka-Tarchomin

#6

Post autor: tomekm »

Jesli juz to nie 25-30, az tak stary to nie jestem :) Dzieki za pochlebna opinie staramy sie robic ile mozemy. CO do cen to naprawde musze powiedziec ze mamy rozsadna polityke cenowa i wolimy sprzedac taniej a wiecej. Tak myslalem ze odblysniki beda z iquitos choc sam nie za bardzo lubie tam kupowac ale fakt ceny maja niezle.

Pozdrawiam
TomekM
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Re: Sklepy Białołęka-Tarchomin

#7

Post autor: mimag »

witaj tomekm fajnie ze i TY tutaj zaglądasz. Być może z wiekiem odrobinę przesadziłem ale skupiłem się bardziej na sklepie. Polityka jak najbardziej słuszna. Lepiej sprzedać taniej a klient będzie do Was wracał niż wysoka cena i jednorazowa sprzedaż. Osobiście już poleciłem dwa razy Wasz sklep znajomym którzy tez bawią się w akwarystykę, przy takim podejściu macie spore szanse ze klienci innych sklepów zmienia swój ulubiony punkt akwarystyczny.
100x40x50 JUWEL RIO 180
Awatar użytkownika

mat25
Maniak
Posty: 842
Rejestracja: wt maja 18, 2010 10:08 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklepy Białołęka-Tarchomin

#8

Post autor: mat25 »

oj oj, na autoreklame mi to wygląda trochę ;) pierwsze posty i tylko polecanie ;)
Mateusz
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Re: Sklepy Białołęka-Tarchomin

#9

Post autor: mimag »

mat25 przewrazliwiony chyba odrobinę jesteś. Mieszkam na Tarchominie od 82r i znam "nasze" sklepy zoologiczne, ten naprawdę pozytywnie sie prezentuje. Sadze ze w tym watku wypowiedza sie tez inni akwaryści z białołęki i potwierdzą lub zaprzeczą danym opiniom.
100x40x50 JUWEL RIO 180
Awatar użytkownika

tomekm
Zapaleniec
Posty: 439
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 9:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklepy Białołęka-Tarchomin

#10

Post autor: tomekm »

Pierwszy post ale zobacz od jakiego czasu jestem na forum, jeszcze wtedy tu nie pracowalem. Fakt dziwnie to wygladalo ale jakos nie bylo to moje ulubione forum czesciej jestem na forach o akwariach roslinnych a tu przybylem w zwiazku z tym ze kiedys chodizlem na zloty warszawskie i zastnawialem sie czy jeszcze one sie odbywaja. Co do autoreklamy to nie ma zabardzo powodu bo nie jestem wlascicielem sklepu a i premii za sprzedaz nie dostaje wiec moge pracowac wedlug starego powiedzienia: " czy sie stoi czy sie lezy 2 tys. sie nalezy" ale jednak tak nie robie ;).

Pozdrawiam
TomekM
Awatar użytkownika

mat25
Maniak
Posty: 842
Rejestracja: wt maja 18, 2010 10:08 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklepy Białołęka-Tarchomin

#11

Post autor: mat25 »

Może i macie rację, po prostu jestem przyzwyczajony że ludzie przychodząc tutaj piszą co nieco o sobie na początku. Z reguły nikt nie zaczyna tutaj chwaląc od razu konkretne sklepy ;)
Mateusz

Spawciu
Zapaleniec
Posty: 305
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 10:50 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklepy Białołęka-Tarchomin

#12

Post autor: Spawciu »

Ja byłem dziś na pasłęckiej i jest w czym wybierać :)

co do sklepu w auchan to też strasznie nie jest ale ceny są trochę wyższe:)
Moje akwarium:
63l ,35l

Obrazek

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Re: Sklepy Białołęka-Tarchomin

#13

Post autor: krasnal »

Sam kasuję aby mi nikt nie decydował co mi wolno a co nie
Ostatnio zmieniony ndz lis 28, 2010 1:39 pm przez krasnal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

1w0na
Zapaleniec
Posty: 261
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 8:58 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklepy Białołęka-Tarchomin

#14

Post autor: 1w0na »

Ja byłam wczoraj i wzięłam sobie ich wizytówkę.
Na wizytówce jest mapka orientacyjna, a na niej zaznaczone miejsce sklepu. No cóż, nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że punkt umiejscowienia sklepu ustawili po przeciwnej stronie ulicy i bliżej ronda (na prywatnym terenie). Dobrze chociaż, że jest tam zdjęcie budynku, bo z pomocą tej mapki nie byłoby łatwo. :P
Ostatnio zmieniony sob paź 02, 2010 9:22 pm przez 1w0na, łącznie zmieniany 1 raz.

brzezin
Uczestnik
Posty: 37
Rejestracja: śr paź 31, 2012 10:48 am
Lokalizacja:

Re: Sklepy Białołęka-Tarchomin

#15

Post autor: brzezin »

Odświeżę temat bo od 2010 to się dużo pozmieniało, a będę w najbliższym czasie szukał rybek, więc proszę o opinie o sklepach na tarchominie/nowodworach. Z tego co się zorientowałem to sklepu w galerii dębowej już nie ma, ale może się gdzieś przeniósł w okolicy ?

choq
Zapaleniec
Posty: 225
Rejestracja: pt sie 06, 2010 10:02 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklepy Białołęka-Tarchomin

#16

Post autor: choq »

brzezin pisze:Z tego co się zorientowałem to sklepu w galerii dębowej już nie ma, ale może się gdzieś przeniósł w okolicy ?
niestety nie, mają drugą siedzibę całkiem niedaleko - chyba Ursynów :] .
Na Tarchominie kicha, najbliżej ryby kupuj w Discusie i Radzymińska róg Ząbkowskiej
Pozdrawiam,
Grzegorz
180L towarzyskie, 30L krewetki
Awatar użytkownika

LittleGinger
Uczestnik
Posty: 21
Rejestracja: pn paź 08, 2012 8:35 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Sklepy Białołęka-Tarchomin

#17

Post autor: LittleGinger »

No właśnie i ja ostatnio poszłam do Galerii pod Dębami i się niemile rozczarowałam :(
Zamknęli i ślad po nim zaginął.
Awatar użytkownika

Zoe
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: pt wrz 03, 2010 4:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Dorota
Płeć:

Sklepy Białołęka-Tarchomin

#18

Post autor: Zoe »

Czasami można trafić fajne rybcie w AquaelZoo w Auchan. Mam od nich kilka rybek od ponad roku i są ok. Chociaż obsługa tam się już zmieniła, był taki chłopak, z którym można było pogadać. Teraz nie za bardzo.....
240l w stronę BW
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Sklepy Białołęka-Tarchomin

#19

Post autor: mimag »

Nie przeniosł sie nigdzie. Niestety nie ma na Tarchominie sklepu godnego uwagi. Najblizszy z wyborem to aquael w auchan ale jest drogi. Na Tarchominie małe sklepiki z podstawowym asortymentem. Niestety :(
Czasem przy petli autobusowej NOWODWORY mozna trafic w sklepiku jakas rosline ciekawą ale tez nie tanio.
100x40x50 JUWEL RIO 180

brzezin
Uczestnik
Posty: 37
Rejestracja: śr paź 31, 2012 10:48 am
Lokalizacja:

Sklepy Białołęka-Tarchomin

#20

Post autor: brzezin »

No szkoda że na Trachominie porządnego sklepu brak, a tylu chętnych - hmm :idea: :wink: W Discusie już byłem na rekonesansie, fajnie tam :)
A w Legionowie sklepy odwiedzaliście ?
Awatar użytkownika

1w0na
Zapaleniec
Posty: 261
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 8:58 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklepy Białołęka-Tarchomin

#21

Post autor: 1w0na »

mimag pisze: Najblizszy z wyborem to aquael w auchan ale jest drogi.
Niestety drogi, ale jeśli ktoś szuka ładnych bojowników/o nietypowych barwach to właśnie tam je dostanie. :-)
Dawno nie byłam, ale pamiętam że na "starym bazarku" jest (chyba, że go już nie ma) sklepik wędkarski i były w nim kilka gatunków rybek. Czy do polecenia, czy nie to już zostawiam bez komentarza bo nie mam zdania.
brzezin pisze:No szkoda że na Trachominie porządnego sklepu brak, a tylu chętnych - hmm :idea: :wink:
Chętni to może by się znaleźli, ale ceny wynajmu lokalu są wysokie.
Ostatnio zmieniony czw lis 01, 2012 11:22 am przez 1w0na, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Sklepy Białołęka-Tarchomin

#22

Post autor: mimag »

1w0na pisze:pamiętam że na "starym bazarku" jest (chyba, że go już nie ma) sklepik wędkarski i były w nim kilka gatunków rybek. Czy do polecenia, czy nie to już zostawiam bez komentarza bo nie mam zdania.

znam ten sklepik, jest nadal, caly czas otwarty. Podstawowe gatunki ryb, pokarm i sladowe ilosci roslin.
100x40x50 JUWEL RIO 180
Awatar użytkownika

oldmobil
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 12:43 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklepy Białołęka-Tarchomin

#23

Post autor: oldmobil »

brzezin pisze:A w Legionowie sklepy odwiedzaliście ?
Tu macie rozpiskę ;)
http://www.fawa.pl/viewtopic.php?f=30&t=14045" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdrawiam z L-wa :)
Awatar użytkownika

dune
Fanatyk
Posty: 1255
Rejestracja: śr lip 08, 2009 11:54 am
Lokalizacja: ...
Na imię mam: Pilar
Płeć:

Sklepy Białołęka-Tarchomin

#24

Post autor: dune »

Dla mnie duza i mala Radzymińska są sklepami z wystarczająca oferta
nie szukam dalej,
Jeśli czego potrzebuje a akurat nie ma
zawsze dostaje info i nie jeżdżę na próżno
Choć pojechać pogadać też milo
Zwłaszcza z .... ;)
...tak mi się wydaje...
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Sklepy Białołęka-Tarchomin

#25

Post autor: mimag »

dune pisze:Dla mnie duza i mala Radzymińska są sklepami z wystarczająca oferta

zgadzam sie, tylko że Radzymińska to nie Białołęka.
100x40x50 JUWEL RIO 180
Awatar użytkownika

dune
Fanatyk
Posty: 1255
Rejestracja: śr lip 08, 2009 11:54 am
Lokalizacja: ...
Na imię mam: Pilar
Płeć:

Sklepy Białołęka-Tarchomin

#26

Post autor: dune »

mimag, Fakt.....zalozylam ze każdy ma auto..... :oops:
...tak mi się wydaje...

wiss_81
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: śr lis 17, 2010 9:37 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklepy Białołęka-Tarchomin

#27

Post autor: wiss_81 »

Sklepik w Auchan jest dość dobrze zaopatrzony, ja robię tam zakupy akwarystyczne.

Marina1981
Uczestnik
Posty: 21
Rejestracja: ndz gru 09, 2012 10:57 pm
Lokalizacja:

Re: Sklepy Białołęka-Tarchomin

#28

Post autor: Marina1981 »

Mieszkam na tarchominie, niestety bida straszna. W galeri już nie ma-były tam dobre ceny. Pozostaje na odkrytej koło pętli-jednak ceny roślin 14 pln to toche za dużo. Sprzedawca jeszcze rok wcześniej doradzał teraz wciska-wszystko się nadaje :-). Na bazarku jak się jedzie w strone m.północnego jest malutki sklepik zoo warto czasmi wejść rośliny po 12 pln można coś przez przypadek dostać(ryby raczej marne). Ostatnio odwiedzam broniewskiego w simly i jestem zadowolony. Jeśli ktoś zna sklep na tarchominie piszcie trzeba będzie odwiedzić.
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Sklepy Białołęka-Tarchomin

#29

Post autor: mimag »

14zł to sie robi normalna cena regularna w sklepach, taniej od prywatnych osob mozna kupic. Na Tarchominie ten sklepik przy petli jest nie przy Odkeytej ale przy Swiatowida. To jedyne miejsce gdzie jest jako taki wybor roslin.
Teraz mozna kupic tanio rosliny w nowym Auchan w łomiankach, to nie Tarchomin ale blisko mostem. Sklep Aquael w tym auchan nowo otwarty, ja tam kupilem alternantea za 10zł koszyk wiec cena ok. Mozna zadzwonic zapytac co mają aby nie jechac na pusto.
100x40x50 JUWEL RIO 180

choq
Zapaleniec
Posty: 225
Rejestracja: pt sie 06, 2010 10:02 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklepy Białołęka-Tarchomin

#30

Post autor: choq »

mimag pisze: Na Tarchominie ten sklepik przy petli jest nie przy Odkrytej ale przy Swiatowida.
I tak i nie,
sklep na Światowida ale adres Odkryta :P
Pozdrawiam,
Grzegorz
180L towarzyskie, 30L krewetki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy zoologiczne w Warszawie i okolicach”