Podróże po warszawskich sklepach w 2019 - podsumowanie

Opinie o sklepach stacjonarnych. Każdy sklep w osobnym wątku.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Blurp
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: czw maja 02, 2019 2:06 pm
Lokalizacja: Śródmieście/Mokotów
Płeć:

Podróże po warszawskich sklepach w 2019 - podsumowanie

#1

Post autor: Blurp »

Hejho. Mam ostatnio ciche dni na forum, nie znaczy to jednak że siedzę w domu ;) Jeżdżę sobie dalej po Warszawie, szukając tego i owego. Już raczej odwiedzam sklepy ponownie, ciężko znaleźć nowe które nie leżą gdzieś na przedmieściach. Ulubione punkty odwiedziłem już po 5-8 razy i mogę (z większą pewnością niż po pojedynczych wizytach) potwierdzić parę rzeczy jeśli chodzi o najlepsze sklepy.

EDIT: Jeśli ktoś nie widział wcześniej moich postów w tematach poszczególnych sklepów: Zgaduję że większość ludzi nie może ma czasu na tak częste wojaże po różnych sklepach, na jakie zebrałem się w tym roku. Mogę się więc podzielić tym, na co poświęciłem już i tak kupę czasu, żeby ktoś inny nie musiał. Jest to, ehem, subiektywny pogląd powstały w zetknięciu z sytuacją zastaną w ~20 najpopularniejszych sklepach akwarystycznych w Warszawie na przełomie 2019 roku.


1. Rośliny
Tu wybór leży głównie między Rogatkiem a Discusem. Obywa sklepy mają szeroki wybór roślin, a ponieważ towar często schodzi szybko - regularne nowe dostawy. Główna różnica jest taka, że w Rogatku można dostać więcej gatunków rzadszych i trudniejszych w uprawie, a Discuss celuje w zielsko mniej wybredne. Niektórzy sugerują że piękne rośliny są również w peHa 6.8, ale jest to twierdzenie-pułapka. Owszem, piękne rośliny tam są, ale w zbiornikach wystawowych. Wybór tych do kupienia jest raczej skromny. Można oczywiście je sobie zamówić, ale zamówić to można w każdym sklepie albo przez internet.

2. Sprzęt
Clarias właściwie nie ma konkurencji jeśli chodzi o ceny i wybór. Warto pamiętać że jest dodatkowy rabat za zarejestrowanie się na stronie. (kto nie ma sumienia może skłamać przy kasie, nie sprawdzają ;] )

3. Krewetki
Dedykowane krewetkom sklepy widziałem w zasadzie tylko dwa - Salon Shrimp i Hodowlane Centrum Skorupiaków. Krewetki są też rzecz jasna w większości zwykłych sklepów akwarystycznych, ale faktycznie te dwa oferują największy wybór w kategorii sprzętu, jedzenia, gatunków itd. Z kolei spośród tej dwójki lepszym jest Hodowlane Centrum Skorupiaków - tańsze, troszkę więcej gatunków, jakościowo superb, bardziej zadbane, znajduje się w centrum.

4. Ryby
No właśnie, najważniejszy temat. Niestety, nie mogę powiedzieć żeby jakiś sklep się wybijał. Oczywiście jeśli kategorią jest mnogość wyboru, to mamy Discusa. Ale nie ma sklepu który jednocześnie ma ryby zdrowe, duży ich wybór i dobre ceny. Szczerze mówiąc wystarczyłoby żeby dwie spośród tych kategorii były spełnione celująco i już bym cos polecił. Ale w tym momencie nie widzę takiego lidera. Może wspomnę o Bocji, bo tam byłem już ze 20 razy (mam po drodze z pracy) i tylko raz jeden widziałem przez chwilę martwą rybę. Sklep zdaje się mieć dobrych dostawców, ryby wyglądają bardzo dobrze.

No i to by było na tyle ode mnie w tym roku. Robi się za zimno na tułaczki po Warszawie :wink:
Ostatnio zmieniony pt lis 22, 2019 9:05 pm przez Blurp, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Posty: 601
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

Podróże po warszawskich sklepach w 2019 - podsumowanie

#2

Post autor: jacekzabki »

Blurp pisze: pt lis 22, 2019 2:23 pm Clarias ... Szkoda tylko że lokalizacja nienajlepsza
Bardzo subiektywna opinia. Dla mnie lokalizacja jest jedna z najlepszych w Warszawie (mam dość blisko z Ząbek).
Sklep Bocja jako polecany sklep z rybami??? ;] może coś się zmieniło ale gdy ja byłem w tym sklepie to do wyboru było z 5-6 gatunków ryb (fakt, że było to w zeszłym roku).
Jeśli chodzi o ryby to dodałbym jeszcze hurtownię w Markach (chociaż osobiście jeszcze żadnej ryby tam nie kupiłem)
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Podróże po warszawskich sklepach w 2019 - podsumowanie

#3

Post autor: Lech-u »

Zwykle takie oceny są dość subiektywne, ale to nie zmienia faktu, że zestawienie jest fajne.
Każdy ma swój rodzaj wyboru i można się nie zgadzać z tym przedstawionym powyżej.

Niemniej dla kogoś, kto dopiero zaczyna to może być przydatne.
Awatar użytkownika

Autor
Blurp
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: czw maja 02, 2019 2:06 pm
Lokalizacja: Śródmieście/Mokotów
Płeć:

Podróże po warszawskich sklepach w 2019 - podsumowanie

#4

Post autor: Blurp »

jacekzabki, zazwyczaj sobie odpuszczam bo brzmię jak buc, ale raz na każdym forum mogę się rozpisać na ten temat: Każda opinia jest subiektywna. Opinia to czyjś pogląd na daną sprawę. Każdy człowiek wykształcił się w innych realiach, został nauczony przez rodzinę i otoczenie określonych wartości (lub odrzucił je dla innych), ma taki czy inny światopogląd i taką lub inną (ograniczoną) pulę informacji o świecie, na podstawie których wydaje sądy. Nie da się posiadać wszystkich możliwych informacji o świecie. Nie da się też interpretować ich jako coś innego niż żyjący X lat biologiczny organizm umiejscowiony w konkretnej sferze społeczno-kulturowej. Nie istnieje więc coś takiego jak obiektywna opinia. (Można tylko się starać być jak najbardziej obiektywnym w znaczeniu: "prawdziwym dla jak największej ilości osób".) Biorąc pod uwagę że każda opinia jest subiektywna, byłoby bardzo głupie pisać przy każdej wypowiedzi, że "to tylko moja subiektywna opinia i nie każdy się z nią musi zgadzać", bo jest to twierdzenie oczywiste i prawdziwe dla wszystkich wypowiedzi każdego człowieka. A także zwyczajna strata czasu piszącego i czytających.

Zgadzam się jednak, że lokalizacja Clariasu jest najbardziej subiektywnym, właściwie niepotrzebnym punktem tego posta i można go usunąć nie tracąc zbytnio na wartości informacji jaką on przekazuje.Inna rzecz, że jest to też najmniej istotna część zarówno całego posta, jak i akapitu o Clariasie.
jacekzabki pisze: pt lis 22, 2019 4:45 pm Sklep Bocja jako polecany sklep z rybami??? ;] może coś się zmieniło ale gdy ja byłem w tym sklepie to do wyboru było z 5-6 gatunków ryb (fakt, że było to w zeszłym roku).
Wyraźnie napisałem, że nie jestem w stanie polecić żadnego sklepu z rybami, nie rozumiem więc o co chodzi z tym komentarzem. Do tego temat dość jasno informuje, że post dotyczy wizyt w sklepach w roku 2019. Bocja przeszła w 2019-tym gruntowny remont, jako sklep prezentuje się znacznie lepiej. Przy okazji cały stary inwentarz zniknął i właściciel zdaje się sprowadzać teraz ryby z nowych, lepszych źródeł. Inwentarz przywieziony po remoncie wygląda w większości przypadków imponująco zdrowo. Stąd krótki wspominek. Mają tam teraz znacznie więcej niż 5-6 gatunków ryb, jak również ofertę rozszerzoną o krewetki i kraby.



Zgaduję że większość ludzi nie może ma czasu na tak częste wojaże po różnych sklepach, na jakie zebrałem się w tym roku. Mogę się więc podzielić tym, na co poświęciłem już i tak kupę czasu. Jest to, ehem, subiektywny pogląd powstały w zetknięciu z sytuacją zastaną w ~20 najpopularniejszych sklepach akwarystycznych w Warszawie na przełomie 2019 roku.

Boro1

Podróże po warszawskich sklepach w 2019 - podsumowanie

#5

Post autor: Boro1 »

W większości zgadzam się z autorem. Co do ryb nie mam wyrobionej opinii, generalnie nigdzie mi się nie podobało :). W Bocji nie byłem, pewnie z ciekawości zajadę.

Co do lokalizacji dla mnie wszystkie są takie złych ;)
Awatar użytkownika

Winter
Noble
Posty: 1455
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:38 am
Lokalizacja: Sadyba
Na imię mam: Magda
Płeć:

Podróże po warszawskich sklepach w 2019 - podsumowanie

#6

Post autor: Winter »

Ja od wielu lat kupuję ryby niemal wyłącznie w Discusie i poza jedną wtopą z 1,5 roku temu (padły mi wszystkie kupione neony czerwone), nie miałam problemów z kupowanymi tam rybami.

Tapnięte

Magda
----------------------------------
200L - roślinne, neony czerwone, bystrzyki, błyszczyki brylantowe, kiryski i glonojad
topics15/6898.htm
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy zoologiczne w Warszawie i okolicach”