Cześć!

Tu się przedstaw (napisz o sobie i swoim zbiorniku)
ODPOWIEDZ

Autor
poprostujasiek
Gość
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 30, 2023 8:09 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Adrian
Płeć:

Cześć!

#1

Post autor: poprostujasiek »

Cześć Wszystkim!

Po wielu latach (25) wracam do przygody z akwarystyką :) ponieważ moja córka zakochała się w bojowniku (nie sądziłem, że pierwsza będzie tak orientalna :co: ), ale jako dobry (?) tata postanowiłem nadzorować tę miłość :języczek:

Będę wdzięczny za wszystkie tipy i porady, chętnie pogadam z osobami które hodują właśnie bojowniki.

Pierwsze moje akwarium to też ciekawy gatunek azjatycki, mianowicie gurami księżycowe.

Pozdrawiam!

Jasiek
Awatar użytkownika

A.G.A.
Moderator
Posty: 3153
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: Agnieszka
Płeć:

Cześć!

#2

Post autor: A.G.A. »

Cześć Jasiek :)
Zapraszam do działu Galerie.
Można tam zaprezentować swoje zbiorniki i ich mieszkańców.
O forumowych bojownikach można poczytać tutaj
viewforum.php?f=78
Jeśli ktoś uzna, że nie jesteś wystarczająco dobry...to jego problem a nie Twój.
Odrzucenie nie definiuje Twojej wartości.

boro1

Cześć!

#3

Post autor: boro1 »

Na YT jest coś, co nazywa się flower fish. Polecam

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka


secondjert
Gość
Posty: 4
Rejestracja: pn cze 12, 2023 1:13 pm
Lokalizacja: Zapora

Cześć!

#4

Post autor: secondjert »

Cześć Jasiek! Witamy z powrotem w świecie akwarystyki i gratulacje dla twojej córki za wybór bojownika! Bojowniki są pięknymi rybami i mogą dostarczyć wiele radości i fascynujących obserwacji.

Oto kilka ogólnych wskazówek dotyczących hodowli bojownika:

Akwarium: Bojowniki są rybami terytorialnymi, dlatego ważne jest, aby zapewnić im odpowiednio przestrzenną i dobrze wyposażoną przestrzeń. Zaleca się akwarium o pojemności co najmniej 10 litrów na pojedynczego bojownika.

Temperatura i parametry wody: Bojowniki są rybami ciepłowodnymi, więc temperatura wody powinna wynosić około 24-28°C. Ważne jest również utrzymanie odpowiednich parametrów wody, takich jak pH i twardość, które mogą się różnić w zależności od gatunku bojownika. Przed zakupem warto dowiedzieć się, jakie są preferowane warunki dla konkretnej odmiany.

Rośliny i kryjówki: Bojowniki lubią mieć wiele kryjówek i roślin w akwarium, które pomogą im się schować i stworzyć swoje terytorium. Możesz rozważyć dodanie roślin pływających, jak również rośliny o dużych liściach, które tworzą cienie i zacienione obszary.

Żywienie: Bojowniki są drapieżnikami i preferują żywność białkową. Ich dieta powinna obejmować zarówno suchą karmę dla ryb, jak i żywą lub mrożoną żywność, taką jak dafnie, ochotka czy larwy komarów. Ważne jest zapewnienie im zróżnicowanej i zbilansowanej diety.

Obserwacja i monitorowanie: Ważne jest codzienne obserwowanie ryb, aby zauważyć jakiekolwiek oznaki choroby lub stresu. Jeśli zauważysz jakiekolwiek niepokojące zachowanie, takie jak apatia, utrata apetytu lub zmiana w kolorze, skonsultuj się z doświadczonym akwarystą lub weterynarzem specjalizującym się w rybach.

Pamiętaj, że każdy bojownik jest inny, więc warto zaczerpnąć informacji na temat konkretnej odmiany, którą posiadasz. Ciesz się swoją podróżą akwarystyczną i życzę powodzenia w hodowli bojownika i gurami księżycowych!


___________________

boro1

Cześć!

#5

Post autor: boro1 »

Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Tempo to 27-28 stopni.

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka


Autor
poprostujasiek
Gość
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 30, 2023 8:09 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Adrian
Płeć:

Cześć!

#6

Post autor: poprostujasiek »

boro1
Dzięki, też doczytałem, że 24 to ciut za mało - widocznie ChatGPT jeszcze o tym nie wiedział.
Dodano do tego postu po 1 minucie 32 sekundach
Obrazek

boro1

Cześć!

#7

Post autor: boro1 »

poprostujasiek pisze: ndz cze 25, 2023 6:26 pm idocznie ChatGPT jeszcze o tym nie wiedział.
naprawdę?

Mieszko444
Gość
Posty: 0
Rejestracja: ndz lip 02, 2023 7:51 pm
Lokalizacja: krakow
Na imię mam: Tomasz
Płeć:

Cześć!

#8

Post autor: Mieszko444 »

czesc jestem Tomasz mam 14 lat i wlasnie zalozylem zbiornik 20 litrowy pod bojownika mam nadzieje ze bede mogl skorzystac z porad tutejszych akwarystow bardziej doswiadczonych w razie problemow , mam taka nadzieje , a narazie pozdrawiam :bęc:
ODPOWIEDZ