Bloop

Tu się przedstaw (napisz o sobie i swoim zbiorniku)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Blurp
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: czw maja 02, 2019 2:06 pm
Lokalizacja: Śródmieście/Mokotów
Płeć:

Bloop

#1

Post autor: Blurp »

Hej! Po 12 latach przerwy i przeprowadzce do Warszawy wracam do hobby stawiając sobie na początek towarzyskie 125l. Sporo się zmieniło odkąd ostatnio interesowałem się tematem, także wszystkie porady/komentarze są mile widziane. (Wybór filtrów na rynku jest na przykład niesamowity. Zauważalnym trendem jest dla mnie też moda na otoski - gdzie nie patrzeć w internecie każdy ma jednego/dwa w akwarium. Rozumiem że przyjęły się jako alternatywna do ślimaków odpowiedź na glony)


Zamierzam wystartować na spokojnie szczupłą obsadą prostych ryb, następnie pouczyć się trochę o krewetkach i dorzucić je do baniaczka. Jak już porządnie odrdzewię akwarystycznego bakcyla spróbuję wreszcie sumików szklistych i cierniooczków kuhla. Z tego co czytam obydwa gatunki nie lubią przyjmowania leków i trzeba się do nich trochę przygotować.

Forum wygląda na aktywne co mnie bardzo cieszy, dziękuję za dotychczasową pomoc :wink:


Fotka z udanego testu szczelności :-D
obrazek
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Bloop

#2

Post autor: Lech-u »

Test szczelności i... oświetlenia.
Czy to było akwarium morskie?

Załóż wątek w galerii.

I witaj na FAWA.

PS. Skąd przybyłeś do Warszawy?
Awatar użytkownika

Autor
Blurp
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: czw maja 02, 2019 2:06 pm
Lokalizacja: Śródmieście/Mokotów
Płeć:

Bloop

#3

Post autor: Blurp »

Nie, to kompletnie dziewicze Glossy 80cm Aquaela, nie było nigdy niczym. Światło to ichniejsze Leddy 16W, opcja sunny. Na zdjęciu podpięta tylko jedna sztuka z dwóch które wkładają w zestawie. Może wydawać się jasno bo reszta mieszkania była w kompletnych ciemnościach.

W galerii skrobnę wątek jak dotrą rośliny, na razie nie ma się czym chwalić poza zagracającą salon krzywą makietą hardscape'u :wink:

Ostatnie lata spędziłem w Krakowie, jestem z Mazur, a na najbliższe lata osiadam w Wawie. Raz na miesiąc-dwa jeżdżę w rodzinne strony i mogę wtedy przywozić nadmiar ampularii z hodowli. Albo i ryby, chociaż te pewnie odpłatnie.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Bloop

#4

Post autor: Lech-u »

Blurp pisze: śr maja 08, 2019 3:24 pm Raz na miesiąc-dwa jeżdżę w rodzinne strony i mogę wtedy przywozić nadmiar ampularii z hodowli. Albo i ryby, chociaż te pewnie odpłatnie.
Jak coś to puszczaj informację w dziale Giełda.
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Bloop

#5

Post autor: mariom222 »

Blurp pisze: śr maja 08, 2019 9:05 am cierniooczków kuhla
mam kilka tych rybek, jak się ogarniesz ze startem są do oddania, tak samo krewetki, kilka/kilkanaście szt w zależności od gatunku/barwy
w zamian chciałbym więcej informacji o tej hodowli ampulari, najprawdopodobniej byłbym chętny na kilka sztuk

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Bloop

#6

Post autor: DanielP »

Jakie ryby planujesz połączyć z krewetkami?
Awatar użytkownika

Autor
Blurp
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: czw maja 02, 2019 2:06 pm
Lokalizacja: Śródmieście/Mokotów
Płeć:

Bloop

#7

Post autor: Blurp »

Lech-u pisze: śr maja 08, 2019 4:18 pm Jak coś to puszczaj informację w dziale Giełda.
Aye, rozpiszę się tam bardziej szczegółowo jak następnym razem będę jechał.
mariom222 pisze: śr maja 08, 2019 6:24 pm mam kilka tych rybek, jak się ogarniesz ze startem są do oddania, tak samo krewetki, kilka/kilkanaście szt w zależności od gatunku/barwy
w zamian chciałbym więcej informacji o tej hodowli ampulari, najprawdopodobniej byłbym chętny na kilka sztuk
O, świetnie. Z krewet interesują nas Blue Velvety / Blue Diamond i renegocjowanie gatunku z moją połowicą nie wchodzi w grę, mają być niebieskie i koniec :P Nasze ampularie są głównie brązowo-żółte i całe brązowe, nie wiem czy Ci odpowiada inny kolor niż klasyczny żółty.
PS: Hodowla to hodowla rybek, ślimaki się plęgną zupełnie przy okazji. Zdaje się że hodowla ampularii w Polsce byłaby właściwie nielegalna.
DanielP pisze: śr maja 08, 2019 8:13 pm Jakie ryby planujesz połączyć z krewetkami?
Na początek gupiki i kiryski trwalsze niż ze spiżu. Potem cierniooczki kuhla i parkę prętników/gurami miodowych. Na koniec stadko sumików szklistych. Obawiam się trochę że w nocy cierniooczki wytrzebią mi shrimplety, ale zbiornik będzie miał mnóstwo kryjówek i może najbardziej ogarnięte przetrwają i dorosną. Żaden gatunek z obsady nie zeżera dorosłej krewetki, z tego co mi się wydaje.

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Bloop

#8

Post autor: DanielP »

Celowo zadałem pytanie o obsadę żebyś przemyślał to i aby ryby nie zjadły Ci krewetek.
Awatar użytkownika

Autor
Blurp
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: czw maja 02, 2019 2:06 pm
Lokalizacja: Śródmieście/Mokotów
Płeć:

Bloop

#9

Post autor: Blurp »

Mhm, domyślałem się intencji. Dobierając obsadę wychodziłem z założenia że w towarzyskim to i tak będzie sporadyczny cud jak się coś uchowa z krewetkowych maluchów, ważne żeby dorosłe miały spokój. Żeby ryby nie podjadały świeżutkich milimetrowych skorupiaków to musiałbym pewnie same roślinożerne trzymać.
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Bloop

#10

Post autor: mariom222 »

Blurp pisze: śr maja 08, 2019 11:42 pm Z krewet interesują nas Blue Velvety
to zarezerwuję dla Ciebie z 10 szt blue velvet jeśli dasz radę kiedyś podjechać, ampularie wybierzesz jakie będziesz miał pod ręką z 5-7 szt
Awatar użytkownika

Autor
Blurp
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: czw maja 02, 2019 2:06 pm
Lokalizacja: Śródmieście/Mokotów
Płeć:

Bloop

#11

Post autor: Blurp »

mariom222 pisze: czw maja 09, 2019 6:25 pm to zarezerwuję dla Ciebie z 10 szt blue velvet jeśli dasz radę kiedyś podjechać, ampularie wybierzesz jakie będziesz miał pod ręką z 5-7 szt
Super, będę się odzywał jak wyklaruje się data wyjazdu.
ODPOWIEDZ