Sprzedam akwarium wraz z osprzętem Warszawa Służewiec

Ogłoszenia i wątki archiwalne
Zablokowany

Autor
dzemzeswini
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: wt paź 27, 2020 1:33 pm
Lokalizacja: Służewiec
Płeć:

Sprzedam akwarium wraz z osprzętem Warszawa Służewiec

#1

Post autor: dzemzeswini »

Witam zgromadzonych. Niestety będę kończył przygodę z rybkami ponieważ na nowym mieszkaniu będzie miejsce ledwie dla mnie. Miałem wyprowadzić się na większe ale ceny mieszkań jakoś nie spadły. Więc zwyczajnie nie będzie miejsca dla 300 litrowgo zbiornika i pomocniczego 25 L wraz z osprzętem.

Chcę sprzedać wszystko stąd cena tak niska. Odbior osobisty. Duże akwarium mogę sprzedać osobno lub jak w skończonym czasie się nie sprzeda to wyniosę jakoś na raty :). Mam paletę, na której to przyjechało (na przesyłce było napisane: do 60 kg).

Sprzęt mam ogólnie od pół roku do roku, bo rok temu w wakacje zabrałem sie za to hobby.

0 zł - Akwarium 300L : długość 100 cm, wysokość 60 cm, szerokość 50 cm, grubość szkła: 10 mm plus paleta, w środku korzeń
30 zł - Akwarium 25L Aquael ze świetlówką 7 W, grzałką 25 W, filtrem : długość 40 cm, wysokość 25 cm, szerokość 25 cm, grubość szkła: 4 mm.


10 zł za szt. 100 W + 60 zł za 300 W - Grzałki Aquael bez regulacji z termostatem 25 C - 100 W, 100 W, i Oase 300W (pół roku) z regulacją do 32 C.


Filtry zewnętrzne:
80 zł za baniak + 50 zł za pompę - Aquael Asap Filter 1250E - 12,5 litra z przepływową pompą Aquael UNI-PUMP 1500 19 W (dokupiłem do niej drugą taką samą pompę więc sa dwie)
60 zł - Sunsun HW-302, posiada wbudowaną pompę 18 W, deszczownicę
20 zł za szt. - Sunsun HW-603, dwie szt.


Pompy:
50 zł za szt - wspomniane 2x Aquael UNI-PUMP 1500 19 W, dwie szt.
0 zł - Sunsun JP-022 8 W, z wlotem do napowietrzania
100 zł - Sunsun CTP 4800, 30 W dla oczek wodnych (do wymiany wody, szybko usuwa i napełnia duże akwarium) + ok 10 m czystego węża.


Świetlówki:

Aquael Leddy Slim 32 W, dwie szt. z czego jedna pracowała poniżej tygodnia (kupiłem na wyrost bo w opisie roślin było duże nasłonecznienie a nadchodziła zima). Rośliny zostały zjedzone przez ślimaki zanim urosły i tyle z doświetlania. Teraz mam bezproblemowe rośliny.

130 zł - mniej używana
80 zł - bardziej używana
------------------

Napowietrzacz:
60 zł - Eheim Air 200
------------------

Testy:
nieotwarte:
Aquatest: Ca-MG, NH3, GK-KH, K

otwarte i częściowo użyte:
No3, pH

Chemia:
nieotwarta:
Aquaforest AF Purify
Aqua-ster Glukonian żelaza

otwarta ale jest ponad połowa:
Zoolek Formisol
Aqua-ster Potas
Aqua-ster Makro

połowa:
Aqua-ster Mikro

testy + chemia: 60 zł
-------------------

Jedzonko:
nieużyte:
25 - Tropical Supervit chips 500 g
23 - Tropical Oto-vit płatki 190 g / 1000 ml
8 - Tropical Ichtio-vit płatki 190 g / 1000 ml
8 - Tropical Bio-vit płatki 190 g / 1000 ml
10 - Spirulina granulat 200g
5 - Rozwielitka 100g

użyte:
Tropical Supervit granulat
Ochotka liofilizowana

łącznie: 30 zł
-------------

Nieużyte inne: Kulki gliniane, Sera Siporax, lawa, gąbka, wężyki, złączki, przejściówki, zaworki, termometr (czyli standard).

W największym filtrze nie ma gabki, jest lawa i siporax (jak niepotrzebne to mogę opróżnić), w średnim jest pusto (czekał na wkład), a w najmniejszych są oryginalne gąbki.


Zwieżyniec:
1x glonojad syjamski ok 10 cm
5x neon czerwony
1x dorosła ampularia (ona) + kokon i kilka młodych
1x krewetka amano
ok 15x helenek
niepoliczalne świderki
i oczywiście rozdętki. Duże akwarium nie ma zamknięcia bo ampularie nie miały potrzeby uciekać. Oba akwaria mają ślady kokonów.

Plus korzeń i jakieś rośliny rosnące na ziemi ogrodowej przysypanej żwirkiem (wiadomo, żwir i gleba wylecą bo akwarium będzie suche przy sprzedaży, chyba że ktoś wjedzie swoim paleciakiem i udźwignie niepuste akwarium. Tak przyjechało, paleciakiem). Informuję: ja tego nie pomogę znieść.

Offtop: ogólnie nie ma żadnego problemu z amoniakiem bo dziwne żeby był przy 6 rybkach i ślimaczkach na 300 litrach z nadfiltracją, bujną roślinnością i podmianami odstałej wody.

Dziękuje za miłą atmosferę na Forum, to był dobrze spędzony czas.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Sprzedam akwarium wraz z osprzętem Warszawa Służewiec

#2

Post autor: Lech-u »

Szkoda, że rezygnujesz z akwarystyki. Ale powiem Ci tak: to nie rezygnacja z akwarystyki, a jedynie chwilowa przerwa w tym hobby. Wrócisz do akwarystyki. Zobaczysz.
dzemzeswini pisze: wt maja 18, 2021 11:29 pm 0 zł - Akwarium 300L : długość 100 cm, wysokość 60 cm
Jeśli chcesz się pozbyć tego szkła to chętnie Ci w tym pomogę.

I do tego Aquael Leddy Slim 32 W (mniej używaną)

5x neon czerwony
1x dorosła ampularia (ona) + kokon i kilka młodych

Autor
dzemzeswini
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: wt paź 27, 2020 1:33 pm
Lokalizacja: Służewiec
Płeć:

Sprzedam akwarium wraz z osprzętem Warszawa Służewiec

#3

Post autor: dzemzeswini »

To tak, Lechu był pierwszy.
Znika z listy duże akwarium, mniej używana lampa i zwierzyniec. Przy okazji małe akwarium też.
Zablokowany