Easy Life EasyStart

ODPOWIEDZ

Autor
djsiny
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: śr sty 06, 2021 8:07 pm
Lokalizacja: Radom
Na imię mam: Lukas
Płeć:

Easy Life EasyStart

#1

Post autor: djsiny »

Witam posiadam akwarium 112l od 3miesiecy
posiadam filtr gąbkowy podmieniam wodę co 7 dni. W wodzie akwariowej którą spuszczam ze zbiornika opłukam gąbkę. Dodawałem zawsze po podmianie wody Easy Life EasyStart czy po 3 miesiącach nadal stosować ten preparat?.
Wyczytałem gdy płucze się gąbkę należało by dodawać preparat z bakteriami mit czy nie?.

Boro1

Easy Life EasyStart

#2

Post autor: Boro1 »

Zakładając, że masz ustabilizowane akwarium lać bakterii nie musisz. Chic z drugiej strony one na pewno nie zaszkodzą.
Awatar użytkownika

Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Easy Life EasyStart

#3

Post autor: Kenross »

djsiny właśnie mi przypomniałeś że po wczorajszej podmianie wody zapomniałem dodać bakterii :). Dzięki :D Tak jak kolega Boro1 napisał... Jak już akw ustabilizowany to nie musisz... ale i nie zaszkodzi. Ja np.leje do każdej podmiany wody póki mam. Jak mi się buteleczka skończy to nie będę kupował nowej. Dopiero przy kolejnym resecie akwa lub filtra biologicznego.
Awatar użytkownika

kwiat
Gaduła
Posty: 149
Rejestracja: czw wrz 25, 2014 3:01 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Na imię mam: Kwiat
Płeć:

Easy Life EasyStart

#4

Post autor: kwiat »

Dokładnie tak jak pisze Boro1. Po 3 miesiacach prawidłowego prowadzenia zbiornik powinien być stabilny, nawet jeśli był zalany 100% świeżą wodą. Przy restarcie i użyciu dużej ilości wody z dotychczasowego zbiornika praktycznie od razu masz odpowiednie warunki. Ja np. zrezygnowałem z podmian 20% raz w tygodniu i podmieniam 5% codziennie, bo i tak siedzę na zdalnej. To już nawet czyścika do szyb nie używam, bo nie ma potrzeby.
na pochyłe drzewo to i Salomon nie naleje
ODPOWIEDZ