Algocaps Pond zoolek - opinie porady.

Identyfikacja. Profilaktyka. Zwalczanie. Porady.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Algocaps Pond zoolek - opinie porady.

#1

Post autor: Kenross »

Witam. Czy ktoś z was stosował produkt z opisu w akwarium ??? Ogólnie sprzedawcy piszą że do akwarium... jednak na opakowaniu tylko wspominają o oczkach wodnych.
Składu tego specyfiku też za bardzo nie ma. Zastanawiam się czy np. po podaniu tego specyfiku w akwarium nie wybiło by młodziutkich zbrojników... lub młodych i w kwiecie wieku kirysków. O molinezję się nie martwię bo one to przeżyją wszystko :)
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Algocaps Pond zoolek - opinie porady.

#2

Post autor: Tygrys »

Wiem jedno ze żadnych preparatów na glony niestsojue się akwarium. Narybkiem.
Po drugie na stronie zoolka jest na pewno opisany skład.
zawieszony profil

Gbr

Algocaps Pond zoolek - opinie porady.

#3

Post autor: Gbr »

Specyfik przeznaczony do oczek wodnych z rybami i mocnymi roślinami zimnolubnymi. Niszczy delikatne egzotyczne rośliny, mchy oraz niekorzystnie działa na wrażliwe rybki akwariowe. Do celów akwarystycznych jest "Algocaps" z tej samej firmy https://zoolek.pl/produkty/algocaps/
Awatar użytkownika

Autor
Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Algocaps Pond zoolek - opinie porady.

#4

Post autor: Kenross »

Gbr pisze: pn kwie 12, 2021 12:53 am Specyfik przeznaczony do oczek wodnych z rybami i mocnymi roślinami zimnolubnymi. Niszczy delikatne egzotyczne rośliny, mchy oraz niekorzystnie działa na wrażliwe rybki akwariowe. Do celów akwarystycznych jest "Algocaps" z tej samej firmy
Super wszystko jasne. Wielkie dzięki za odpowiedź. jedno słówko "pond" i tyle zmienia :duży uśmiech:
Dobrałem na szybko do zaokrąglenia rachunku (zamówienia smart z allegro :duży uśmiech:). Więc mi się nie przyda (będę jednak chyba szczoteczką do zębów czyścił korzeń) :). ktoś może ma oczko wodne i mu się przyda ??? oddam za darmo :) a może ktoś chce w akwarium po testować ??? :bęc:
Awatar użytkownika

K-bomba
Zapaleniec
Posty: 227
Rejestracja: czw mar 18, 2021 8:53 am
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Algocaps Pond zoolek - opinie porady.

#5

Post autor: K-bomba »

Nie wiem dokładnie co zoolek pakuje do tych tabletek, ale ogólnie to
Algicydy
najpewniej jakiś chelat siarczanu miedzi.

Myślę, że wszystkie te cud-tabletki to takie związki, które nie tylko zniszczą glony, ale również niektóre rośliny.
Co gorzej, mogą się odkładać w podłożu i spowalniać rozwój roślin, nawet tych nowych, posadzonych długo po stosowaniu stop-glonów.

Oczywiście jony miedzi są zabójcze dla wielu drobnych organizmów, nie tylko roślinnych.

Gbr

Algocaps Pond zoolek - opinie porady.

#6

Post autor: Gbr »

Kenross pisze: pn kwie 12, 2021 6:11 am Super wszystko jasne. Wielkie dzięki za odpowiedź. jedno słówko "pond" i tyle zmienia
Znam skrajny przykład literówki która ma różne znaczenia : Robić komuś łaskę, a laske wiele zmienia.
Awatar użytkownika

Autor
Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Algocaps Pond zoolek - opinie porady.

#7

Post autor: Kenross »

K-bomba pisze: pn kwie 12, 2021 4:21 pm Nie wiem dokładnie co zoolek pakuje do tych tabletek, ale ogólnie to
Algicydy
najpewniej jakiś chelat siarczanu miedzi.
Ooooo i to jest reż wyczerpująca odpowiedź... Algicydy.
Gbr pisze: pn kwie 12, 2021 7:07 pm Znam skrajny przykład literówki która ma różne znaczenia : Robić komuś łaskę, a laske wiele zmienia.
hehehehe no diametralnie zmienia sens zdania :D :D
Podobna sytuacja była w "Klanie" gdzie pani pochodzenia ukraińskiego nie wymawiała "Ł" i poprosiła męża : "Stefan (imię losowe) podaj mi śmiętanę z łaski swojej" :D
ODPOWIEDZ