Skimmer

Wiesz jak samemu wykonać pokrywy, filtry lub masz inne ciekawe pomysły, to jest dział dla ciebie. Zrób to sam czyli Adam Słodowy radzi :) Zrobiłeś coś ciekawego ? Pochwal się, nie kryj talentu przed światem....
ODPOWIEDZ

Autor
don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

Skimmer

#1

Post autor: don_Vall »

Cześć

Znalazłem w sieci skimmer do akwarium AquaStalka (

i postanowiłem samodzielnie wykonać coś na jego podobieństwo. Zakupiłem odpowiednią rurę (fi wewnętrzne 28)... i w zasadzie się zaciąłem.

Mam odpływ fi 16/22 i na niego założę wspomnianą rurę i mam problem jak uzyskać po pierwsze stabilność całości tj. jak zrobić aby rury były zamocowane osiowo i jak wyregulować moc ssania skimmera. Na oryginale widać, że skimmer jest przymocowany na stałe, nie ma możliwości dostosowywania się do poziomu lustra wody (to mi nie przeszkadza).

Może ktoś używał albo używa lub chociażby oglądał i ma jakąś wiedzę i zechciałby się podzielić.

pozdrawiam

Darek
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki

TPI
Gaduła
Posty: 142
Rejestracja: wt mar 31, 2015 5:44 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Łukasz
Płeć:

Skimmer

#2

Post autor: TPI »

W korpusie jest regulacja. Należy ustawić dobry stosunek zaciągania wody z góry i z dołu. Tu jest podobnie.
https://www.plantica.pl/produkty/filtra ... niowy-9064

Boro1

Skimmer

#3

Post autor: Boro1 »

miałem podobną Istę, ale sprawowało się co najwyżej średnio.
W mojej opinii albo dajesz oddzielny skimmer (Eheim najskuteczniejszy) albo deszczownię / dużo bąbelków na powierzchnię

Autor
don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

Skimmer

#4

Post autor: don_Vall »

Też już doszedłem do takich wniosków. Zakupiłem ISTE i ew będę próbował ją przerobić. Chyba dosyć ciężko dobrać/wyregulować przepływy w takim skimerze.
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki
ODPOWIEDZ