Filtr kubełkowy z pompą 3000L/h

Wiesz jak samemu wykonać pokrywy, filtry lub masz inne ciekawe pomysły, to jest dział dla ciebie. Zrób to sam czyli Adam Słodowy radzi :) Zrobiłeś coś ciekawego ? Pochwal się, nie kryj talentu przed światem....
Awatar użytkownika

Autor
MokryBajzel
Uczestnik
Posty: 36
Rejestracja: czw paź 24, 2019 5:55 pm
Lokalizacja: Sulejówek
Na imię mam: Miłosz
Płeć:

Filtr kubełkowy z pompą 3000L/h

#31

Post autor: MokryBajzel »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Zrobiłem pomiary realnego przepływu pompy pracującej w akwarium.
Podnoszenie słupa wody około 90cm.
Przewody 32mm
Prefiltr z grubej gąbki (około 20ppi) na wejściu.
Wynik 1930 l/h
Pomiar robiłem 3 razy metodą na wiadro w akwarium.
Ostatnio zmieniony pn gru 30, 2019 2:49 pm przez MokryBajzel, łącznie zmieniany 1 raz.

Wojtekxxx9
Fanatyk
Posty: 1927
Rejestracja: pn sty 29, 2018 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Na imię mam: Wojtekxxx9
Płeć:

Filtr kubełkowy z pompą 3000L/h

#32

Post autor: Wojtekxxx9 »

MokryBajzel, tak ja puścić w tempie 1l/h to może denitryfikator by wyszedł
Awatar użytkownika

Autor
MokryBajzel
Uczestnik
Posty: 36
Rejestracja: czw paź 24, 2019 5:55 pm
Lokalizacja: Sulejówek
Na imię mam: Miłosz
Płeć:

Filtr kubełkowy z pompą 3000L/h

#33

Post autor: MokryBajzel »

Nie chcę całego papu roślinom zabierać. Mam jeszcze małą obsadę rybek :piffffko:
Awatar użytkownika

igor255
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 12:22 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Igor
Płeć:

Filtr kubełkowy z pompą 3000L/h

#34

Post autor: igor255 »

No to brzmi imponująco... Masz może jak zmierzyć rzeczywisty pobór prądu?
Awatar użytkownika

Autor
MokryBajzel
Uczestnik
Posty: 36
Rejestracja: czw paź 24, 2019 5:55 pm
Lokalizacja: Sulejówek
Na imię mam: Miłosz
Płeć:

Filtr kubełkowy z pompą 3000L/h

#35

Post autor: MokryBajzel »

igor255 pisze: pn gru 30, 2019 9:08 pm No to brzmi imponująco... Masz może jak zmierzyć rzeczywisty pobór prądu?
Właśnie się zastanawiam jak to zrobić, pompa jest na prąd zmienny 230v, a multimetr który mam mierzy pobór dla prądu stałego. jak znajdę lepszy do pomiaru prądu zmiennego to zmierzę.
Generalnie gdy kupowałem tą pompę, to z lekkim niedowierzaniem, czy tabliczka znamionowa mówi prawdę.
Porównywałem charakterystyki pomp o tym samym przepływie, lecz o większych poborach prądu, np 40w, 60w i wychodziło, że różnica jest w sprawności pompy przy obciążeniu. Parametr maksymalnego słupa wody jaki może unieść różnił się najbardziej, na korzyść mniej energooszczędnych. W zamkniętym filtrze kubełkowym występuje częściowy efekt cyrkulacji obiegu zamkniętego. Na wejściu słup wody wchodzący do filtra zgodnie z prawem Archimedesa równoważy słup wody podnoszonej do wyjścia z wylotu/deszczownicy. Czyli pompa nie walczy z całkowitym słupem wody, a straty wynikają z pozostałych oporów (media filtracyjne i bezwładność wody w instalacji)

Zielonawena
Gość
Posty: 1
Rejestracja: czw mar 10, 2022 8:16 pm
Lokalizacja: Cieplowody
Na imię mam: Natalia
Płeć:

Filtr kubełkowy z pompą 3000L/h

#36

Post autor: Zielonawena »

MokryBajzel pisze: wt lis 12, 2019 9:38 pm Świetny element. Kilka dni się naszukałem i nic takiego nie znalazłem. Setki ofert systemów nawadniania żeby znaleźć dobre graty, a to jest idealne.
Dodano do tego postu po 3 dniach 8 godzinach 20 minutach 50 sekundach
Tak jak wykrakał kolega mariom222, szybciej powstaje temat "jak tego nie robić" :bęc: Ja się nie zrażam i spamuję dalej.
Dzisiaj przyszły 2 beczki do eksperymentów. Stalowe zabezpieczone emalią od zewnątrz i wewnątrz.

ObrazekObrazek

Denko zamykane na klamrę z grubą uszczelką. Rokuje na prawdę nieźle. Zamyka się hermetycznie i ciekawe jak wypadnie na testach podciśnienia. Będę męczył temat dalej

pozdrawiam
Witam, gdzie można takie beczki z klamrą kupić? Pozdrawiam
ODPOWIEDZ