Przeróbka pokrywy pod belkę LED.

Wiesz jak samemu wykonać pokrywy, filtry lub masz inne ciekawe pomysły, to jest dział dla ciebie. Zrób to sam czyli Adam Słodowy radzi :) Zrobiłeś coś ciekawego ? Pochwal się, nie kryj talentu przed światem....
ODPOWIEDZ

Autor
kazmirz_pawlak
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: śr kwie 19, 2017 4:22 pm
Lokalizacja: Otwock
Na imię mam: Maciej
Płeć:

Przeróbka pokrywy pod belkę LED.

#1

Post autor: kazmirz_pawlak »

Witam,
W związku z pierwszym postem na forum chciałbym się z Wami przywitać i od razu poprosić o radę.

Posiadam pokrywę Juwel MonoLux 80 tylko starszej generacji (bez logo na środku tylko po prawej stronie, wąska pokrywa do świetlówki) i mam tam tylko świetlówkę T8 18W. Dzisiaj zamówiłem sobie z Chin ledy 1W na płytkach PCB 20x6500k, 10x8500k, 10x4300k, 10xFull Spectrum oraz 10x Royal Blue. Beleczkę sobie zrobię na 3 driverach 2x12 diod plus 1x36 (tylko białe + ściemniacz). Tylko teraz pojawia się pytanie. Warto wybebeszać pokrywę, ciąć korytko na statecznik i zrobić całość od wewnątrz na gładko i do tego przytwierdzić moją belkę led? A może zrobić jakieś dodatkowe mocowania pod beleczkę w pokrywie i ją po prostu tam położyć i zostawić sobie świetlówkę?

Zależy mi na pokrywie bo raz, że woda mniej paruje, dwa ciszej w pomieszczeniu i trzy ryby nie wyskakują (raz mi się to zdarzyło a akwa mam od 3 miesięcy).

Jeśli zrobię belkę na profilu 100mm to wejdzie bez cięcia, jedynie przysłoni trochę otwory do karmienia, przy belce 160mm będzie bardzo ciasno i chyba nie obejdzie się bez cięcia.

Czy ktoś w ogóle wstawiał belkę led w pokrywę?

Z miłą chęcią czekam na rady bardziej doświadczonych osób.
Miłego wieczoru :beer:
ODPOWIEDZ