Budowa "halogenów" power led

Wiesz jak samemu wykonać pokrywy, filtry lub masz inne ciekawe pomysły, to jest dział dla ciebie. Zrób to sam czyli Adam Słodowy radzi :) Zrobiłeś coś ciekawego ? Pochwal się, nie kryj talentu przed światem....
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Budowa "halogenów" power led

#1

Post autor: Coatl1987 »

Witam.

Czas na kolejny projekt. Mianowicie zacząłem wymieniać naświetlacze led (popularne chińskie g..no na power ledy. I teraz sprawa wygląda następująco:
1. Każdy z dotychczasowych naświetlaczy ma mieć docelowo 15w,
2. 4x15w power led da mi 60w światła na około 300l wody w baniaku ale... potrzebuję oświetlić tylko prawą i lewą stronę baniaka a środek zostawić może nie zaciemniony ale bez bezpośredniego oświetlenia (taka koncepcja plaży jakby),
3. każdy halogen ze względu na niską jakość "radiatora"jakim ma być obudowa będzie chłodzony przez wentylator komputerowy,
4. Założenie było na 4x full spectrum, 3x full spectrum white, 2x10000k, 2x8500k, 2x6500k oraz 2x4500k z czego te ostatnie dwa mają mi zatrzeć różowe światło diód FS...

Tyle w kwestii planów a teraz praktyka...
Ad.1 powstały już 2 z 4 halogenów ale nie ustrzegłem się błędów (w pierwszym spaliłem kilka diód a potem przeszachrowałem je tak że w sumie oprócz FS i WFS to nie wiem które są które) czego efektem są dwa różne efekty oświetlenia (pierwszy halogen świeci mniej więcej na biało a drugi bardziej na różowo).
Ad2. Pełno jest różnych wątków na różnych forach o power led i szczerze to nie mam pojęcia ile finalnie potrzebuję ledów w moim akwarium i jakich bo to co zrobiłem to trochę na węch i zobaczymy jak to się spisze ale resztę (2 kolejne) chcę już dopracować możliwie najlepiej pod kątem barwy światła. I tu pytanie o szacownego gremium... Czy ktoś może mi cokolwiek doradzić? ile jeszcze potrzeba na około 200l wody (środek czyli około 1/3 akwarium ma być pusta i bez roślin)? jakie ledy? Gdzieś wyczytałem że FS i WFS obecnie stosuje się zamiast Deep Red i Royal Blue...
Ad3. Tu chyba nie muszę nic dodawać... Chociaż trzeba znaleźć jak najcichsze wentylatory (był pomysł na chłodzenie wodą z akwarium co pozwoliłoby oszczędzić na grzałce ale miedź/aluminium w akwarium to chyba zły pomysł...
Ad.4 jak pisałem w pkt. 2 może ktoś ma jakiś pomysł na inne proporcje światła? Dziś znalazłem jeszcze że daje się diody UV... możliwości jest tak wiele że troszkę już głupieję od tego... Może więcej diód innych niż FS i WFS a może po prostu wrócić do klasyki czerwieni i błękitu?

Jako wisienkę na torcie dodam że widziałem na popularnym portalu aukcyjnym "paski" led na sztywnym profilu aluminiowym w przystępnej cenie na ledach 8520 reklamowane jako odpowiednik "lampy dla roślin" i tu może też ktoś zajmie stanowisko? Może ktoś korzysta z takich "pasków u siebie?

Z góry dzięki za rady
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Budowa "halogenów" power led

#2

Post autor: Lech-u »

O rany!
Zawsze podziwiam takie projekty.

Mam nadzieję, ze Wojtekxxx9 zaraz włączy się do dyskusji i jak zwykle z wypiekami na twarzy będę śledził losy takiego projektu!

Szacun!

Wojtekxxx9
Fanatyk
Posty: 1927
Rejestracja: pn sty 29, 2018 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Na imię mam: Wojtekxxx9
Płeć:

Budowa "halogenów" power led

#3

Post autor: Wojtekxxx9 »

Po pierwsze to diody FS śmiało można wywalić i dać WFS. Nie dość że dają światło 4100k zamiast różu to jeszcze spektrum mają dużo szersze.
Z tym zastępowaniem Deep Red i Royal blue to nie do konca. Dodałem obie te barwy osobno i nie żałuję. Czerwone faktycznie możesz odpuścić ale Blue robią robotę. Zapobiegają bardzo mocnemu ciągnięciu roślin w górę za to pięknie się krzewią. Po pół roku doświadczenia mogę śmiało to potwierdzic. Mimo 90lm/l tnę co 2-3 tygodnie rośliny. Przy mniejszej ilości światła pewnie jeszcze dużo by się wydłużyło.
Takie moje zestawienie: 1RB, 2 6500, 2 7500, 4 9000 4 WFS
To Ci da 13W na naswietkacz. Jeśli użyjesz chipów dual to z 1W masz 160-170lm.
Ale czy wentylator to schłodzi to ciężko będzie. Trzeba by się nad porządnymi radiatorami zastanowić
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Budowa "halogenów" power led

#4

Post autor: Lech-u »

Czy te wartości 6500 lub 7500 to temperatura barwowa spektrum światła?

Wojtekxxx9
Fanatyk
Posty: 1927
Rejestracja: pn sty 29, 2018 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Na imię mam: Wojtekxxx9
Płeć:

Budowa "halogenów" power led

#5

Post autor: Wojtekxxx9 »

Temperatura barwowa. Na jej podstawie nie da rady spektrum wywnioskować

staw3330
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: ndz mar 11, 2018 10:21 pm
Lokalizacja: Gorlice Małopolska

Budowa "halogenów" power led

#6

Post autor: staw3330 »

Ja w swoim akwarium roślinnym 120x50x50 (300l) mam belkę power led zbudowana z: 4500K - 11szt, 6500K - 61szt, 8500k - 8szt, FS - 16szt. Co daje 96W. Beleczka nie daje różowawej poświaty, roślinki rosną super. Nie lepiej zamiast naświetlaczy użyć profilu aluminiowego 160mm przy mocy 96W belka jest lekko ciepła
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Budowa "halogenów" power led

#7

Post autor: Coatl1987 »

Odpowiem na pytania i wątpliwości... Zapomniałem napisać że ledy to bridgelux (chyba tak to się pisze) i mają oznaczenie45 mil... Czyli generalnie 4 fs mogę zastąpić spokojnie Royal blue i nic nie stracić? Co do profilu to chciałem możliwie najwięcej zdziałać na posiadanych materiałach dlatego powstał pomysł halogenów zamiast belki ale myślę żeby przenieść te halogeny na przód (obecnie są w tylnej części) a na tył dać 1m profilu o szerokości 10cm i na to jakiś radiatora tylko... Ja to mam pod pokrywą więc i radiatora może być za mało... A o co chodzi z Chipami dał bo pierwsze słyszę?
Dodano do tego postu po 1 minucie 41 sekundach
A jako uzupełnienie dodam że dozując co2 że zbiornika i przy obecnym oświetleniu 2x30w chińskich naswietlaczy oraz 2x15w moich kombinowanych zauważam pierwsze od dłuższego czasu nowe listki u moich roślinek i zatrzymałem degradację valisnerii... Więc malutki sukces :)
Dodano do tego postu po 5 minutach 57 sekundach
O power Led dual już wiem ale widziałem w internecie minimum 5w dual power Led... Więc trochę dużo
Ostatnio zmieniony sob lis 24, 2018 10:25 pm przez Coatl1987, łącznie zmieniany 1 raz.

Wojtekxxx9
Fanatyk
Posty: 1927
Rejestracja: pn sty 29, 2018 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Na imię mam: Wojtekxxx9
Płeć:

Budowa "halogenów" power led

#8

Post autor: Wojtekxxx9 »

https://www.az-led.pl/index.php?offert= ... &item=1070

Jak dojdą radiatory to i fabryczne obudowy na niewiele się zdadzą :-)
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Budowa "halogenów" power led

#9

Post autor: Coatl1987 »

generalnie wygląda na to że już takie mam :p https://allegro.pl/dioda-power-led-1w-b ... D[quote][b]Dodano do tego postu po 54 sekundach[/b][/quote]zgadza się specyfikacja i zdjęcie i chyba nawet faktyczny wygląd ale nie chcę demontować w celu sprawdzenia...
Dodano do tego postu po 12 minutach 7 sekundach
Tak to wygląda jak są zapalone same ledy diy Obrazek całość nie chce mi się załadować ale generalnie jest jaśniej ze względu na fakt że z przodu świecą 2x30w chińskie
Dodano do tego postu po 1 minucie 24 sekundach
Problem jest taki że nie wiem czy mogę jakoś stwierdzić które są które bo na pewno coś jest źle z tą lewą lampą bo świeci zauwazapnie słabiej
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Budowa "halogenów" power led

#10

Post autor: Komarowa »

Off Topic
:mrgreen: fajne masz zabawki.
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Budowa "halogenów" power led

#11

Post autor: Coatl1987 »

Jak Przekupisz moje dzieci to może dadzą ci się pobawić :)
Dodano do tego postu po 3 godzinach 44 minutach 4 sekundach
Wracając do tematu... Myślę że te dwa które są już zrobione po 15w to zostaną tylko wprowadzę drobne przeróbki tj zmienię 2fs w każdym na RB. W związku z powyższym myślę że zacznę składać powoli sprzęt do zrobienia belki i tu pojawia się problem kolejny a mianowicie ile powinienem dodać ledów żeby miało to ręce i nogi przy profilu 1000x160x10 (taką belke bym widział) na podanej stronie wychodzi że spokojnie 100w powinna dać radę ochłodzić. Z tym że wchodzimy tu w ilość wątków która dla mnie przy lodach nie jest zachwycająca. Zawsze uważałem że ledy powinny być oszczedniejsze w akwarium niż zwykła swietlówka a tu robi się już 0,5w/l (czyli teoretycznie wymagane minimum przy swietlówce) tylko w ledach. Wniosek mój jest taki że coś źle robię lub niewłaściwie dobieram barwy światła... Wypowie się ktoś jaka powinna być moc/ ilość ledów dla mojego akwarium?

staw3330
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: ndz mar 11, 2018 10:21 pm
Lokalizacja: Gorlice Małopolska

Budowa "halogenów" power led

#12

Post autor: staw3330 »

Skup się na doświetleniu roślin bo masz je tylko po bokach zbiornika, środek zrób według własnego uznania i gustu.
Belka lepiej sprawdziła by sie przy akwarium obsadzonym w tym stylu Obrazek
Różnica w jasności może wynikać z różnych parametrów drivera lub skompletowania diod w układzie w zależności od sposobu połączenia.
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Budowa "halogenów" power led

#13

Post autor: Coatl1987 »

no dobrze ale nadal pozostaje pytanie ile powinno być finalnie wat lub lumenów w oświetleniu... oba halogeny są na jednym driverze tak btw. i w sumie równie ważne pytanko czy dawać soczewki czy też nie a jeżeli tak to jakie?

staw3330
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: ndz mar 11, 2018 10:21 pm
Lokalizacja: Gorlice Małopolska

Budowa "halogenów" power led

#14

Post autor: staw3330 »

Jak z lewej będzie tak jasno jak z prawej powinno być ok a prawdopodobnie mogło by być i troszkę mniej.Ogólnie u ciebie będzie ciężko określić ile wat potrzebujesz. Standardowo podaje się na cały zbiornik a ty potrzebujesz oświetlenia punktowego.
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Budowa "halogenów" power led

#15

Post autor: Coatl1987 »

OK. W takim razie powstają następujące pytania z naszej dyskusji jak dotąd:
1. Czy mogę sprawdzić w jakiś sposób które ledy są które żeby wyrównać oświetlenie w obydwu halogenach?
2. Ile wat lub lumen powinno być na cały zbiornik lub na litr?
3. Czy należy używać soczewek skupiajacych dla osiągnięcia lepszych efektów czy wogóle nie używać soczewek?
4. Czy jest jakiś w miarę uniwersalny rozkład barw dla power Led w akwarium (np. Na każde 5 ledów o barwie x powinno być 2 ledy o barwie y)...

Zdaje sobie sprawę z tego że powinienem pojechać na wał i tam pogadać ale niestety z czasem u mnie krucho ostatnio i nie zanosi się na poprawę :p

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Dodano do tego postu po 15 minutach 26 sekundach
I na pytanie nr 4 odpowiem obrazu sobie sam... neoled.com.pl/warunki_oswietlania_roslin_diodami_swiecacymi.html :mrgreen:
Ostatnio zmieniony pn lis 26, 2018 11:01 am przez Coatl1987, łącznie zmieniany 2 razy.

staw3330
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: ndz mar 11, 2018 10:21 pm
Lokalizacja: Gorlice Małopolska

Budowa "halogenów" power led

#16

Post autor: staw3330 »

Darady je odróżnic po wygladzie elementu swiecacego/luminoforu. Gdzies kiedys widziałem opisy jak znajde to wkleje linka

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Budowa "halogenów" power led

#17

Post autor: Coatl1987 »

Byłaby to cenna informacja
Dodano do tego postu po 31 sekundach
Oczywiście nie mówię tu o kolorowych ledach :p

staw3330
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: ndz mar 11, 2018 10:21 pm
Lokalizacja: Gorlice Małopolska

Budowa "halogenów" power led

#18

Post autor: staw3330 »

O ile dobrze pamietam mozna regolowac wzrost/sposob wzrostu roslin za pomoca pasma roslinnego czyli stosunkiem niebieski-czerwony (najefektywniej diodami royal blu i deep red) wiecej niebieskiego rosluny bardziej sie krzewia wiecej czerwonego ida w gore (moglem pomieszac niepamietam)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Tu pokazano roznice w wygladzie 28:55
Ogolnie polecam skorzystanie z poradnikow tego uzytkownika mn-tech.pl
Ostatnio zmieniony pn lis 26, 2018 3:02 pm przez staw3330, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Budowa "halogenów" power led

#19

Post autor: Coatl1987 »

Tylko dzięki niemu świecą mi 2 halogeny :) ale zajrzę i do tego filmiku
Dodano do tego postu po 2 minutach 49 sekundach
Poprawka. Filmik widzialem ale niestety różnice na żywo są prawie żadne...

staw3330
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: ndz mar 11, 2018 10:21 pm
Lokalizacja: Gorlice Małopolska

Budowa "halogenów" power led

#20

Post autor: staw3330 »

4500KObrazek
6500KObrazek
8500KObrazek
BlueObrazek
Royal BlueObrazek
RedObrazek
Deep RedObrazek
GreenObrazek
FSObrazek
WFSObrazek

Poproś płeć piękniejszą ona odróżni różnice w kolorach
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Budowa "halogenów" power led

#21

Post autor: Coatl1987 »

Moja Kuba wlasni3 walczy o życie więc no way że będzie patrzeć nabjakis głupie ledy :) zaraz jak padnie moje stado specjalistów od zabawek to siadam i spróbuję poprawić ten lewy halogen. Do tego mam jeszcze troszkę zapasu na driverze od wentylatorow więc dodam troszkę ledów z paska i zobaczymy jaki będzie efekt... Mm też 9 paneli białych po 3 SMD 1.75w każdy.. Kiedyś zrobiłem z tego pokrywę do kostki i w polacz2niu z paskami które mam z demontażu reklam dało mi to naprawdę świetny efekt... Reasumując mam zamiar dziś kombinować z wyrównanie jasności i spróbuję określić ledy które są które... :) Czy ktoś może zająć stanowisko w sprawie soczewek?
Ostatnio zmieniony pn lis 26, 2018 8:31 pm przez Coatl1987, łącznie zmieniany 1 raz.

staw3330
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: ndz mar 11, 2018 10:21 pm
Lokalizacja: Gorlice Małopolska

Budowa "halogenów" power led

#22

Post autor: staw3330 »

Soczewki zawężają strumień światła. Jeśli potrzebujesz bardziej skupić światło w danym miejscu możesz je zainstalować
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Budowa "halogenów" power led

#23

Post autor: Coatl1987 »

OK. Więc tak. Raportuje posłusznie ze 11 z 15 diod potrafię nazwać bezbłędnie :mrgreen: ... Problem jest z pozostałymi 4 gdyż prawdopodobnie są to diody 8500k(albo pies wie jakie) a co za tym idzie świecą gorzej niż 10000k w prawym halogenie ( jest tam obecnie 2x10000 i 2x8500, do tego 4x fs, 3x wfs 2x4500 i 2x6500) podczas gdy lewy wygląda na to że ma 4x fs, 3x wfs, 2x4500, 2x6500 I 4 diody niewiadomej temperatury ale podejrzewam że są to jednak 8500k. Eksperyment z paskami i innymi modułami spalił na panewce (stanowczo zbyt mało światła) ale to było do przewidzenia. Myślę że dam na te dwa halogeny soczewki 90 lub 120st (raczej te pierwsze) i jak powstaną dwa kolejne to te starsze dam na przód uzupełniając ten słabszy o diody 10000k (miałoby to na celu mocniej doswietlic dno a co za tym idzie spowodować powstanie jakiejś namiastki trawnika). W trakcie dzisiejszej pracy powstał mi w głowie jeszcze plan na dwa pozostałe halogeny żeby miały następujące ledy... 4x10000, 6x8500, 2xRoyal blue i 3xDeep Red (obydwa w identycznym rozłożeniu i oba z tyłu i bez soczewek) powinienem w ten sposób całkowicie zniwelować efekt kolorowych ledów (now wiem czy poprawnie) i odpowiednio doswietlic rośliny 3-go planu aby wspomóc ich wzrost... Nie wiem jeszcze czy to dobra koncepcja ale rady z waszej strony będą mile widziane...

Wojtekxxx9
Fanatyk
Posty: 1927
Rejestracja: pn sty 29, 2018 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Na imię mam: Wojtekxxx9
Płeć:

Budowa "halogenów" power led

#24

Post autor: Wojtekxxx9 »

Co do soczewek musisz sprawdzić organoleptycznie bo nic innego nie wymyślisz. Mi wyszło z obliczeń 60° ale teraz widzę ze to za mało.
Możesz spróbować sprawdzić spadki napięcia na diodach, jest szansa że beda się różnić w zaleznosci.od partii. Ale to takie trochę pobożne życzenie
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Budowa "halogenów" power led

#25

Post autor: Komarowa »

Off Topic
czarna magia.. mi to wygląda jak próbki na posiew w laboratorium :-D
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.

staw3330
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: ndz mar 11, 2018 10:21 pm
Lokalizacja: Gorlice Małopolska

Budowa "halogenów" power led

#26

Post autor: staw3330 »

Bez eksperymentow sie nie obejdzie

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Budowa "halogenów" power led

#27

Post autor: Coatl1987 »

Generalnie jak patrzyłem na filmiki na YT to 60 st to trochę zbyt skupione światło więc spróbuję z 90st ale to po wypłacie :P natomiast wszyscy są zgodni że więcej światła dociera do dna przy soczewkach i na to mam nadzieję bo wtedy po przeniesieniu na przód owych halogenów powinno mieć to pozytywny wpływ na rośliny "trawnikowe". Zobaczymy, na pewno pochwalę się efektami...
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Budowa "halogenów" power led

#28

Post autor: Lech-u »

Coatl1987 pisze: wt lis 27, 2018 8:29 am Zobaczymy, na pewno pochwalę się efektami...
Czekamy.
Awatar użytkownika

patryk94
Zapaleniec
Posty: 410
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 2:14 pm
Lokalizacja: Warszawa.Grochów
Na imię mam: Patryk
Płeć:

Budowa "halogenów" power led

#29

Post autor: patryk94 »

Tak czytam i przeglądam aż sam się zastanawiam czy czasem nie zamienić swoich 4x18w i 2x30w na własnej produkcji belke. Ktoś doradzi ile ledów by oświetlić 200l też bym chciał by rośliny lepiej rosły.Podłoże żwir ziemia i glina :D
Mój fp https://www.facebook.com/LanosByPatryk

PFD Polskie Forum Daewoo
lanos.com.pl

Wojtekxxx9
Fanatyk
Posty: 1927
Rejestracja: pn sty 29, 2018 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Na imię mam: Wojtekxxx9
Płeć:

Budowa "halogenów" power led

#30

Post autor: Wojtekxxx9 »

50lm/l to jest ht.
50*200=10000
10000/150=67sztuk power LED Dual
ODPOWIEDZ