valisneria gigantea americana.

ODPOWIEDZ

Autor
zyzio
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: śr kwie 06, 2016 2:11 pm
Lokalizacja: warszawa.praga-południe
Na imię mam: maciek

valisneria gigantea americana.

#1

Post autor: zyzio »

witajcie.niedawno na tym forum była dyskusja na temat valisneria gigantea americana.na pytanie czy aby jest to rzeczywiście ta roślina jej posiadacz zapewnił ,że tak bo dorasta u niego do 2,a nawet 2,6 m długości.nie dyskutuję ze specjalistami zwłaszcza tymi ,którzy są przekonani o swojej nieomylności i uważają się za speców w każdej dziedzinie akwarystyki i są w stanie udzielić rad ,które są absolutnie 100 % fachowe i jedynie słuszne.dlatego zrezygnowaem z pisania tutaj ponieważ zauważyłem,ze z wbitnymi fachowcami nie mam szans.Ale ta kwestia nie daje mi spokoju.otóż to,że roślina wypuściła liść o dł. 2 m.to jeszcze nic nie znaczy jeśli ten liść ma szerokość 5mm.jedyne co to,że ma świetne warunki do wzrostu.jeśli któryś ze znakomitych fachowców w dziedzinie akwarystyki na tym forum zechce sprawdzić to jeśli chodzi o Valisneria gigantea americana roślina ta poza wstęgami długości do dwoch metro charakteryzuje się ich szerokością do 4 cm.Obrazek.tak więc nie każdy facet co ma 2 metry to zaraz koszykarz.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

valisneria gigantea americana.

#2

Post autor: Lech-u »

Zgadzam się z tym, że nie każda Vallisneria to odmiana gigantea.
Znanych jest co najmniej kilka odmian tej popularnej rośliny i może tak być, że niektóre liście będą naprawdę długie.
A dodatkowo, niektórzy mylą rośliny z rodzaju Sagittaria z Vallisneria

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

valisneria gigantea americana.

#3

Post autor: DanielP »

Zgadzam się w 100%. Przy rozpoznaniu gatunku vallisnerii faktycznie nie tylko długość ale przede wszystkim szerokość liści ma znaczenie. Jej budowa począwszy od układu korzeniowego jest zupełnie inna. Z moich obserwacji wynika, iż gigantea rośnie trochę wolniej niż inne vallisnerie i nieco inaczej się rozmnaża.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

valisneria gigantea americana.

#4

Post autor: Lech-u »

DanielP pisze: czw mar 18, 2021 5:31 pm nieco inaczej się rozmnaża.
Powiedz coś więcej o tym rozmnażaniu.

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

valisneria gigantea americana.

#5

Post autor: DanielP »

Miałem na myśli to, że w porównaniu do "zwykłej" vallisnerii rozmnażanie to jest wolniejsze. Gigantea ma mniej sadzonek i wolniej rośnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny - Roślinność”