Nurzaniec się rozpuszcza :( - aha i jakieś pałeczki nawozowe...

ODPOWIEDZ

Autor
denkmal
Uzależniony
Posty: 551
Rejestracja: wt lut 09, 2016 6:53 pm
Lokalizacja: Ursynów
Na imię mam: Aleksander
Płeć:

Nurzaniec się rozpuszcza :( - aha i jakieś pałeczki nawozowe...

#1

Post autor: denkmal »

Hej,

Mam nurzaniec... od mariom222 ...
... dam znać czy przeżyje, wsadzony w 2 różne zbiorniki...

... jednen dużo małych rybek (u mnie) ...
... drugi, dużo dużych rybek (u sąsiadów) ...

na razie słabo wygląda i tu i tu...

U mnie podłoże jakieś takie granulki... średnia półka cenowa... nie jest to ADA... tylko ... hmm... jakieś japońskie - muszę znaleźć opakowanie.
U sąsiadów... sam w miarę drobny żwir (ale super się w tym sadzi, w porównaniu z lekkim podłożem)

Zobaczę jak to się rozwinie...

A - i jeszcze coś, aby nawieźć nieco podłoże u sąsiadów.
U sąsiadów JAŁOWY żwir... - nie chcę kulek glinianych, bo one robią straszny syf jak się je ruszy, wyciągnie na powierzchnię.
Jakieś takie NIE TRUJĄCE pałeczki nawozowe, pod korzeń (np. pod korzeń żabienicy) ... nie trujące, bo w zbiorniku jest dużo silnych kopiących ryb, zbrojniki + dużo starych bocji...

Polecicie coś? :)

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Nurzaniec się rozpuszcza :( - aha i jakieś pałeczki nawozowe...

#2

Post autor: DanielP »

Jeżeli ryby podkopują rośliny rosnące w podłożu to żadna roślina nie da rady. Zabezpiecz je odpowiednio przed wykopaniem chociażby obkładajać je kamieniami. Większość nawozów po uwolnieniu się z podłoża do wody robi sporo bałaganu więc sposobem na to jest ich odpowiednie zabezpieczenie. Oprócz kulek gliniano torfowych polecam pałeczki nawozowe do roślin zielonych kupione chociażby w zwykłym sklepie ogrodniczym. Nurzańce to dość łatwe w utrzymaniu rośliny ale czasem sprawiają problemy. U mnie oprócz wyżej wspomnianych nawozów na start pomogło dodatkowe dołożenia oświetlenia.
Ostatnio zmieniony wt maja 12, 2020 9:51 pm przez DanielP, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Nurzaniec się rozpuszcza :( - aha i jakieś pałeczki nawozowe...

#3

Post autor: mariom222 »

tak sobie myślę że w Twoim konkretnym przypadku najlepszym rozwiązaniem byłoby wyjęcie z filtra kilku tulejek ceramicznych, obwiązanie korzenia każdej rośliny na nich i wciśnięcie w to pałeczki nawozowej, takiej o której pisał DanielIP, stosowałem to kiedyś na blyksie z niezłym skutkiem

dzemzeswini
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: wt paź 27, 2020 1:33 pm
Lokalizacja: Służewiec
Płeć:

Nurzaniec się rozpuszcza :( - aha i jakieś pałeczki nawozowe...

#4

Post autor: dzemzeswini »

DanielP pisze: pn maja 11, 2020 10:38 pm Jeżeli ryby podkopują rośliny rosnące w podłożu to żadna roślina nie da rady. Zabezpiecz je odpowiednio przed wykopaniem chociażby obkładajać je kamieniami. Większość nawozów po uwolnieniu się z podłoża do wody robi sporo bałaganu więc sposobem na to jest ich odpowiednie zabezpieczenie.
odkopię bo mam ten problem. Czyli trzeba zasypać kamlotami korzenie. Zrobi się, dzięki za info.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny - Roślinność”