Dodawanie oświetlenia

ODPOWIEDZ

Autor
EliBi
Uczestnik
Posty: 29
Rejestracja: czw cze 20, 2019 2:29 pm
Lokalizacja: Wrocław/Sępolno
Płeć:

Dodawanie oświetlenia

#1

Post autor: EliBi »

Dzień dobry, jestem nowa i nie znam sie za diabla na akwarystyce. W akwarium, ktore mam od stycznia sa brzydkie rosliny. W koncu znalazlam czlowieka, ktory sie zna (jak twierdzi, a ja tego nie potrafie zweryfikowac, wiec zakladam, ze tak jest). Zbadal parametry wody, obejrzal akwa. Wyliczyl, ze mam za malo oswietlania i zalecil dokupienie drugiego LEDa. Powiedzial, ze nie jest dobrze ze swiecenia jednym LEDem przez 8h (tak bylo przed jego wizyta) przejsc na 10h dwoma ledami. Mialam to robic stopniowo, wiec dokladalam po pol godziny dodatkowego swiecenia starym LEDem co kilka dni, az doszlam do 10h starym. A w czasie swiecenia starego, dokladalam tez swiecenie nowym (w 1. tygodnii 1h, w 2. tygodniu 2h, w 3. tygodniu 3h). Jest to nieco klopotliwe, bo robie to recznie. Mam zatem pytanie czy rzeczywiscie warto to robic w ten sposob? Bede wdzieczna za wszelkie wskazowki. Z gory dziekuje.
Ostatnio zmieniony czw cze 20, 2019 3:18 pm przez EliBi, łącznie zmieniany 1 raz.

Wojtekxxx9
Fanatyk
Posty: 1927
Rejestracja: pn sty 29, 2018 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Na imię mam: Wojtekxxx9
Płeć:

Dodawanie oświetlenia

#2

Post autor: Wojtekxxx9 »

Warto. Zbyt szybka zmiana wywalic mize glony. Pokaz te światełka. Zeby sie nienokazalo, ze zaraz za duzo go bedzie

Autor
EliBi
Uczestnik
Posty: 29
Rejestracja: czw cze 20, 2019 2:29 pm
Lokalizacja: Wrocław/Sępolno
Płeć:

Dodawanie oświetlenia

#3

Post autor: EliBi »

Akwa ma 127 l, wymiary 80x45x35. Oswietlenie stare Aquael Leddy tube 16W sunny, nowe Aquael Leddy tube 16W Plant. Z gory dziekuje za feedback.

Wojtekxxx9
Fanatyk
Posty: 1927
Rejestracja: pn sty 29, 2018 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Na imię mam: Wojtekxxx9
Płeć:

Dodawanie oświetlenia

#4

Post autor: Wojtekxxx9 »

To nawet niezłe polaczenie

Autor
EliBi
Uczestnik
Posty: 29
Rejestracja: czw cze 20, 2019 2:29 pm
Lokalizacja: Wrocław/Sępolno
Płeć:

Dodawanie oświetlenia

#5

Post autor: EliBi »

Ufff. Dziekuje!
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Dodawanie oświetlenia

#6

Post autor: Lech-u »

EliBi pisze: czw cze 20, 2019 3:02 pm Jest to nieco klopotliwe, bo robie to recznie.
Zainwestuj w sterownik. Zwykły sterownik czasowy do kupienia w każdym Leroy Merlin lub innym OBI za jakieś 20-30 PLN. Sugeruję elektroniczny bo daje więcej możliwości nastawienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny - Roślinność”