Krewetka sparaliżowana przez helenkę?

Krewetki, ślimaki i inne
ODPOWIEDZ

Autor
Patryker1
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: śr lis 18, 2020 8:06 pm
Lokalizacja: Nysa
Na imię mam: Patryk

Krewetka sparaliżowana przez helenkę?

#1

Post autor: Patryker1 »

Witajcie mam pytanie kupiłem kilka dni temu 2 krewetki filtrujące do akwa 72l w którym mam kilka kirysów glonka 5 krewetek neocardinów i helenki i tu moje pytanie do was czy jest możliwe że podczas wylinki krewetka filtrująca została "zaatakowana" przez helenki i sparaliżowana? druga krewetka normalnie śmiga ta pierwsza do południa to samo a nagle pod wieczór zauważyłem że leży bokiem za kamieniem i siedzą obok niej helenki a ona tylko bezradnie rusza nóżkami i nie może uciec. Od razu ją przeniosłem do mniejszego baniaka ale z samymi krewetkami i mam nadzieje że "odżyję" jeszcze. Pierwsza myśl że może wylinkę zaczęła przechodzić i ją helenki grupowo zmolestowały :P

Gaber
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: ndz sie 07, 2022 1:37 am
Lokalizacja: City

Krewetka sparaliżowana przez helenkę?

#2

Post autor: Gaber »

Heleny to drapieżniki i padlinożerce. Od bidy mogą połaszczyć się na łatwy posiłek w postaci bezbronnego świeżego, mięciutkiego żywego mięska krewetkowego. Liniejąca krewetka mogła mieć wyczerpujący proces zrzucania pancerzyka połączony z komplikacjami po przebytych wcześniej urazach. Wygłodniałe helenki w akcie desperacji ubiją ślimaka ampularię.

taipan3
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: sob lut 26, 2022 6:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Krewetka sparaliżowana przez helenkę?

#3

Post autor: taipan3 »

Ja myślę że to wina zmiany środowiska, inna woda, inne jej parametry do tego wylinka. Krewetki to delikatne istotki i coś im nie podpasowalo.
Do tego nie wiadomo jaka jej była historia, może nieodpowiedni transport, wychłodzenie urazy

Autor
Patryker1
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: śr lis 18, 2020 8:06 pm
Lokalizacja: Nysa
Na imię mam: Patryk

Krewetka sparaliżowana przez helenkę?

#4

Post autor: Patryker1 »

taipan3 pisze: czw gru 08, 2022 9:39 pm Ja myślę że to wina zmiany środowiska, inna woda, inne jej parametry do tego wylinka. Krewetki to delikatne istotki i coś im nie podpasowalo.
Do tego nie wiadomo jaka jej była historia, może nieodpowiedni transport, wychłodzenie urazy
Na górę
Może coś w tym jest bo jedną krewetkę dostałem za oddanie innych ryb a drugą kupiłem w innym moim ulubionym zoologicznym i akurat ta druga normalnie sobie śmiga bez problemu a tamta padła :<
ODPOWIEDZ