Woda... powietrze

Parametry wody i sposoby ich poprawy.
ODPOWIEDZ

Autor
yoda50
Gaduła
Posty: 100
Rejestracja: wt mar 31, 2020 1:41 pm
Lokalizacja: wwl

Woda... powietrze

#1

Post autor: yoda50 »

Witajcie. Chciał bym się zapytać jak z napowietrzaniem wody u Was ? Pewnie większość jedzie z CO2 a co sądzicie o tym ? Wystarczy duży ruch tafli czy napowietrzanie ??? Ja mam małe akw filtr mam z możliwością napowietrza. Jedni mówią po co jak duży ruch inni dawaj powietrze.....



Chciałem zapytać was jako fachowców bo przeglądam forum i duża część Was nie jest laikami jak np ja :)

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Woda... powietrze

#2

Post autor: Lech-u »

Napowietrzanie i CO2 to są zupełnie przeciwstawne działania.

Więc jakie będzie następne pytanie lub link do super stronki?

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Woda... powietrze

#3

Post autor: DanielP »

Jak już zapewne zauważyłeś nikt nie da Ci jednoznacznej odpowiedzi. Moim zdaniem filtrację i co za tym idzie ilość tlenu w wodzie należy dobrać pod obsadę. Są ryby, które żyją w dość szybkim nurcie wody ale są i takie , które żyją w spokojnych i ubogich w tlen wodach. Wszystko zależy od tego jakie masz ryby.

Autor
yoda50
Gaduła
Posty: 100
Rejestracja: wt mar 31, 2020 1:41 pm
Lokalizacja: wwl

Woda... powietrze

#4

Post autor: yoda50 »

Lech-u pisze:Napowietrzanie i CO2 to są zupełnie przeciwstawne działania.

Więc jakie będzie następne pytanie lub link do super stronki?
To jako admin forum mógł byś odp coś sensownego. Nie jestem doświadczony dlatego piszę na takim czymś jak, forum ta twoja odpowiedź jest mega pomocna.

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka
Dodano do tego postu po 18 sekundach
DanielP pisze:Jak już zapewne zauważyłeś nikt nie da Ci jednoznacznej odpowiedzi. Moim zdaniem filtrację i co za tym idzie ilość tlenu w wodzie należy dobrać pod obsadę. Są ryby, które żyją w dość szybkim nurcie wody ale są i takie , które żyją w spokojnych i ubogich w tlen wodach. Wszystko zależy od tego jakie masz ryby.
Dzięki za odpowiedź

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Autor
yoda50
Gaduła
Posty: 100
Rejestracja: wt mar 31, 2020 1:41 pm
Lokalizacja: wwl

Woda... powietrze

#5

Post autor: yoda50 »

DanielP pisze:Jak już zapewne zauważyłeś nikt nie da Ci jednoznacznej odpowiedzi. Moim zdaniem filtrację i co za tym idzie ilość tlenu w wodzie należy dobrać pod obsadę. Są ryby, które żyją w dość szybkim nurcie wody ale są i takie , które żyją w spokojnych i ubogich w tlen wodach. Wszystko zależy od tego jakie masz ryby.
Dzięki za odpowiedź

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Woda... powietrze

#6

Post autor: Lech-u »

yoda50 pisze: śr kwie 01, 2020 8:59 pm Wystarczy duży ruch tafli czy napowietrzanie ???
Jak zwykle: to zależy co masz w akwarium.

Jako akwaryści, a więc osoby odpowiedzialne za ŻYWE stworzenia, jakimi są ryby i inni mieszkańcy naszych akwariów, musimy zapewnić im jak najlepsze warunki.
A to jakie są warunki zależy od wielu czynników.

Na przykład w moich akwariach nie mam osobnego napowietrzacza. Woda jest napowietrzana za pomocą dyfuzowa na końcu rury wylotowej z filtra. W innym akwarium mam tylko ruch tafli wody i nic więcej.

Tak samo z CO2. Podawanie CO2 ma sens jedynie w przypadku akwarium roślinnego i to też nie każdego.

Pokaż swoje akwarium w Galerii a na pewno postaramy się pomóc.

Autor
yoda50
Gaduła
Posty: 100
Rejestracja: wt mar 31, 2020 1:41 pm
Lokalizacja: wwl

Woda... powietrze

#7

Post autor: yoda50 »

Dzięki mniej więcej oto mi chodziło. To ja też mam podobny Filtr. Stąd moje pytanie bo w necie jest kilka odp. Jedni piszą po co napowietrzanie jak np jest duży ruch tafli wody.


Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Woda... powietrze

#8

Post autor: Lech-u »

Pokaż swoje akwarium w Galerii.
Podpowiemy co nieco.

Autor
yoda50
Gaduła
Posty: 100
Rejestracja: wt mar 31, 2020 1:41 pm
Lokalizacja: wwl

Woda... powietrze

#9

Post autor: yoda50 »

Oki wieczorem wrzucę fotkę

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka


Marek141
Gaduła
Posty: 138
Rejestracja: pt maja 13, 2016 10:52 am
Telefon: 695237773
Lokalizacja: Warszawa,Ursynów-Imielin
Na imię mam: Marek
Płeć:

Woda... powietrze

#10

Post autor: Marek141 »

Ja powiem tak. Od dawna nie stosuje napowiytrzaczy. Ruch wody z reguły wystarcza. Przynajmniej Mi. Ja daje też co2 i staram się ustawiać wylot wody tak by tzw fala była niewidoczna czy też najmniejsza. Bo gdybym chciał napowietrzać mocno to wylot wody bym ustawił tak by tworzyły się fale. Jeśli chcesz podawać co2 i napowietrzać to twoje co2 będzie w powietrze szło a nie w wodę. Pomyśl co chcesz uzyskać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ