Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 369
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#1

Post autor: Agagin »

ObrazekObrazek
Dodano do tego postu po 2 minutach 34 sekundach
Kolezanka z dolnego zdjęcia jest oczywiście tylko w odwiedzinach żeby Mietek nie był samotny:)
Wiem,nie ma się czym chwalić, wszystkie rośliny chaotycznie,korzeni nie ma bo nadal szukam idealnych, na inne dekoracje brakuje kreatywności,ale rybki wyglądają na zadowolone więc mam nadzieję że im u mnie dobrze
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#2

Post autor: Ziemiojad »

Agagin
Hej. Nr 1 ma potencjał. Razi ta doniczka z kwiatkiem. Znaczy roślinką.
Na nr 2 strasznie przytłacza ten filtr. Chyba jest zbyt duży. Może jakaś kaskada? Wtedy filtr nie będzie zajmował małej powierzchni akwarium.
Roślinki troszkę chyba zaglodzone.?
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#3

Post autor: Dzik »

Czesc. Spoko zbiorniki .
rosliny z doniczek
temperaturomierze do szuflady lub na bok
Osobiscie zastosowalbym mniejsze gatunki roslin bo i akwaria nieduze .

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 369
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#4

Post autor: Agagin »

Dziękuję bardzo za sugestie:)
Ta doniczka to rzeczywiście nie do końca tam powinna być,to miała być roślinka dla szwagra,ale odwiedziny były odwołane więc ją wrzuciłam do siebie zanim byłaby skazana na mozliwe kilkutygodniowe oczekiwanie w wiadrze z wodą. Filtr z drugiego też mnie irytuje i jestem na etapie szukania innego,ale ja zanim się na coś zdecyduję to muszę sto opcji przemyśleć i skonsultować, także jeśli macie pomysł na coś małego pasującego to będę oczywiście bardzo wdzięczna:)
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#5

Post autor: Dzik »

Kiedy zalane zbiorniki ? Jakie wymiary ? Jaki sprzet ? Itp

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 369
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#6

Post autor: Agagin »

A co do rozmiarów roślin to sama byłam w szoku że tak rosną, nie są niczym nawożone (ja jestem w temacie roślin zwolenniczką naturalnego podejścia,najsilniejsze przetrwają:). Akurat zdjęcie jest sprzed chwili,na późniejsze popołudnie jest zaplanowane strzyżenie.
Dodano do tego postu po 1 godzinie 37 minutach 39 sekundach
Kawalerka 40x25x30, zalana w grudniu, Mietek mieszka od paru dni. Grzałka jest,inaczej by woda miala może z 19 stopni:) filtr jak już zauważyliście nie najlepszy, Aquaball,dostalam w spadku po mężu (on ma 200l, akwa z odzysku i poprzedni właściciel próbował te 200l tym filtrować,co by wyjaśniało wyglad akwa po przybyciu do nas:), światło w pokrywie LED jakieś 6W,zakupione razem z akwa i zabijcie mnie,nie mam pojęcia czy to dobre czy nie bardzo...
Dodano do tego postu po 5 minutach 52 sekundach
60l zalane w listopadzie,3 dziewczyny sie wprowadziły po koniec grudnia, myślałam żeby od razu tam zrobić harem ale sie bałam że sie będą kłócić,wiec kawaler dostał własny kąt. U nich grzałka oczywiście też jest coby nie zamarzły, temp. W obu 26 stopni, filtr u dziewczyn tetra easy Crystal, światło w pokrywie 15W (to akurat chyba za mało jak na tyle roślin,ale z drugiej strony nie chciałam jeszcze dokładać za dużo żeby rybkom nie świecić, wolę rośliny zmarnować niż zwierzaki męczyć na Solarium).
Termometry jak widać w obu z przodu na szybach bo mam jakies zaburzenia obsesyjno kompulsywne, nie ufam grzałkom i sprawdzam temp. chyba z dziesięć razy dziennie:)
Dodano do tego postu po 3 minutach 42 sekundach
Parametry wody mierzę paskami, czyli chyba niezbyt mogę ufać wynikom, ale teoretycznie wszystko jest w normie bojownikowej, NO2-0,NO3 max.10,pH 6,8-7,2
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#7

Post autor: Dzik »

To akwa ma 60 litrow ? :shock: nie wyglada . Filtr jest ok tylko trzeba go zaslonic roslinami bo brzydal . Na roslinach jest nalot - zazwyczaj objaw slabego swiatla .

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 369
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#8

Post autor: Agagin »

Zaraz tu całą książkę napiszę:) ogólnie zdaję sobie sprawę że oba akwa bardzo ale to bardzo amatorskie,ale mam nadzieję się poprawić. Co do roślin to muszę przyznać że poszłam na ilość i efekty wizualne (moje subiektywne:), za mało zagłębiając się w temat ich potrzeb, więc liczę się z tym, że z częścią sie będę musiała pożegnać
Dodano do tego postu po 1 minucie 54 sekundach
To pierwsze ma 60,drugie 30,taki ze mnie profesjonalny fotograf że nie widać:)
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#9

Post autor: Dzik »

Roslin na starcie powinno byc duzo ale dobrane rozmiarami /jako dorosle/ do zbiornika . Ale zawsze mozna to zmienic .

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 369
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#10

Post autor: Agagin »

No i na górze są dwie dziewczyny w 60 litrach (57x34x31cm) a na dole 30litrow i normalnie sam chłopak,ale wrzuciłam mu tą najbardziej aktywną dziewczynę żeby się zapoznali, myślałam że może jej się coś chce że tak lata po całym akwarium,to niech ma chłopaka na chwilę:)
Dodano do tego postu po 5 minutach 9 sekundach
No i właśnie z tymi roślinami zrobiłam błąd, że nie przemyślałam tego dokładnie,tylko jakie były ładne i wiedziałam że spore urosną to wrzuciłam,ale nie przyszło mi do głowy że będą tak szybko rosły...

r10
Uzależniony
Posty: 674
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#11

Post autor: r10 »

Jeśli oddzielisz jedną samiczkę od sióstr, a później ją przywrócisz, to może być atakowana jako "nowa".

Z roslinami różnie bywa - potrafią rosnąć jak głupie przez parę tygodni, by nagle równie jak głupie się rozpuścić.
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 369
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#12

Post autor: Agagin »

r10
Też się bałam że tak może być,ale raz już ją oddzieliłam i było ok (może to siostry,kupowane z jednego akwarium w każdym razie, zależało mi na tym bo myślałam że będzie większa szansa na pokojową koegzystencję). A oddzieliłam ją raz bo miała brzuch wielki i się bałam że zaczyna chorować, chciałam ją przeglodzic trochę dłużej żeby zobaczyć czy to nie z przejedzenia ale ona chyba żarła nawet rośliny, po trzech dniach głodówki brzuch jej spadł więc wróciła do reszty i nadal sie lubiły, może miałam szczęście:)
Dodano do tego postu po 6 minutach 6 sekundach
W ogóle z jedzeniem dla nich też już nie mam pomysłu,one najchętniej by jadły tylko ochotke mrożoną której bym im oczywiście nie chciała dawać 6 dni w tygodniu. Dzisiaj pierwszy raz z wielką łaską ruszyły artemie, na żywe i suszone żarcie nawet nie spojrzą. W końcu kupiłam granulat i płatki które też chyba nie są dla nich najzdrowsze? I też nie są zachwycone...

r10
Uzależniony
Posty: 674
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#13

Post autor: r10 »

Agagin pisze: ndz sty 30, 2022 5:01 pmmiała brzuch wielki i się bałam że
Być może od ikry, wtedy trzeba ją próbować do samca, ale moje samczyki jakieś nie ten tego, i tak właśnie jedna samiczka z wielkim brzuchem zatkanym białym koreczkiem mi padła :chory:. A siostrze brzuch nie rośnie :anioł:.
Swoją drogą mam je z pół roku i są malutkie przy niemal dwa razy większych samczykach :roll:.

Mój jeden samczyk to albo liofilizowane larwy Sera z 15-letnich zapasów, albo strajk - no nie wiem co zrobię, dno pudełka już widać. Żywy też od łaski zje, ale zamiast kupować robaki po 150 zł/kg wolę dać łososia ;-).
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 369
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#14

Post autor: Agagin »

r10
To że od ikry było moim drugim podejrzeniem,dlatego ją do niego wpuściłam szybciej niż planowałam. A jeśli nie od ikry,to wydaje mi się że ona po prostu najlepiej trawi ochotke, robiłam z nią eksperymenty kilkudniowe jedzeniowe i po ochotce ten brzuch jest najmniejszy (aczkolwiek też nie 'normalny' ale przypuszczam że ona po prostu żre wszystko co jej stanie na drodze)

Gbr

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#15

Post autor: Gbr »

Bojowniki z natury kochają pływające rośliny (limnobium, salvinia, rzęsa) gdzie biją pianę na gniazdko oraz chowają się w półcieniu. Akwarium z miękkim drobnoziarnistym podłożem, dekoracje gładkie bez zadziorów dla unikniecia kaleczenia długich płetw. Zatopiony listek ketapangu jest wskazany, natomiast filtracja niekoniecznie lub delikatna bez nurtu wody. Temperatura optymalna 25°C. Bojowniki lubią dojrzałą wodę, spokój i raczej są samotnikami jak kot Garfield. Ich bebechy przystosowane są do szybkiego trawienia larw podwodnych owadów przy leniwym metabolizmie.

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 369
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#16

Post autor: Agagin »

Rośliny pływające są, ale rośnie toto tak szybko ze co tydzień max muszę połowę wyrzucać bo zarasta za bardzo i boję się że te głupole nie znajdą wolnego miejsca żeby zaczerpnąć świeżego powietrza:) Zanim założyłam akwa to czytałam, że profesjonaliści nie mają u bojowników żadnych filtrów,ale że ja jestem amator to się bałam. Wiadomo,lepiej dla rybek jakby nie było żadnego ruchu wody,no i lepiej dla mnie wizualnie:) w starszym akwa ładnie roślinki zarosły przed filtrem i go nie widać,a w młodszym jakoś bez sensu je posadziłam i Aquaball można podziwiać w całej okazałości :duży uśmiech:
Dodano do tego postu po 6 dniach 14 godzinach 1 minucie 49 sekundach
Biorę się za naprawianie błędów amatora i byłabym ogromnie wdzięczna za jakieś wsparcie:)
Po pierwsze, dzięki wam się dowiedziałam, że kiryski potrzebują piasku, więc biegnę jutro po piasek do 60l akwa żeby miały chociaż kawałek do kopania (5 kirysków jakichś kundelków pando-nakrapianych mi pani w sklepie bardzo polecała,ale o podłożu dla nich niestety nie wiedziałam).
Po drugie, zamieniłabym oświetlenie na LED. Znalazłam jakieś 2400l, 8000K,24W i nie do końca jestem pewna,czy to by miało przy moich roślinach sens i czy miałabym przy tym szansę posadzić małego henia na kawalku kokosa/kamienia i czy będzie rósł. Nie chciałabym nawozić czymkolwiek,chyba że nie będzie innego wyjścia.
Z góry dziękuję za wsparcie!
Dodano do tego postu po 10 minutach 13 sekundach
No i oczywiście najważniejsze- termometr z przedniej szyby zniknął :viva:

Eva
Gaduła
Posty: 126
Rejestracja: pn lip 12, 2021 9:16 am
Lokalizacja: Warszawa, Ochota
Na imię mam: Ewa
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#17

Post autor: Eva »

AgaginJa niczym nie nawożę i rośliny jakoś rosną, te łatwe w hodowli. Na kamieniu/ korzeniu możesz przykleić/ przywiązać tzw. epifity np. Anubias, Microsorium, Bucephalandra. Mchy na korzeniach. Z rosnących w podłożu łatwe są wszelkie Hygrophile, Żabienice, Cryptocoryny.
Wydaje mi się, że Heniek to nie epifit i wymaga posadzenia w podłożu. Można też włożyć w podłoże kulki gliniano torfowe, żeby było żyźniej.
Trzymanie Bojka bez filtra rzeczywiście wymaga doświadczenia i bardzo częstych podmian wody. Malutki ruch wody bojownikom nie zaszkodzi. Byle nimi nie telepało ;) Mój to nawet specjalnie wchodzi w deszczownicę, bo lubi wrażenia ;)
Ja mam u Bojownika filtr Diversa Claro 300 z deszczownicą w 37,5l. Do 30l też się nada.

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 369
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#18

Post autor: Agagin »

Ja filtry też mam,jedna z samic tez specjalnie wpływa tak żeby ją przemiotlo przez pół akwarium:) pytam o henia,bo gdzieś wyczytałam że niby można na kamieniu, ale że on lubi być nawożony CO2 i mieć dużo światła. Ja mam złe doświadczenia z sadzeniem małych roślin w podłożu bo mi odpływają albo po prostu nie chcą rosnąć...
I jeszcze pytanie dodatkowe: czy w 60litravh można by trzymać samca bojownika i razborki galaxy?i jeśli tak,to ile tych razborek? wiadomo, że z bojownikami nigdy nic nie wiadomo,ale może ktoś przypadkiem się może podzielić własnym doświadczeniem:)
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#19

Post autor: Dzik »

Powinnas zwrocic uwage na to , ze kazde dodanie swiatla wzmozy tez proces fotosyntezy a co za tym idzie zapotrzebowanie roslin na co2 , nawozy itp .
Jezeli wszystko dziala to znaczy ze jest zbalansowane i kazda ingerencja poprowadzi do zwiekszenia nakladow tak pracy jak i finansowych . Nie zebym chcial Cie zniechecic ,... wrecz odwrotnie ale musisz przemyslec czy chcesz isc do przodu . Galaxy moga byc z bojownikiem w 60 litrach , z duza iloscia kryjowek /korzenie , rosliny itp / . Czy rosliny sa posadzone juz , czy nadal w doniczkach ? Nie ma glonow ?

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 369
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#20

Post autor: Agagin »

Ta jedna nieszczęsna w doniczce nadal jest i czeka na oddanie... glonów sie troche pojawia na szybach,a nie mogę nigdzie trafić na porządne ślimaki które by się tym zajęły (o ile się nie mylę to military helmet by sie nadawały?). Z nakładami finansowymi powiedzmy że nie mam problemu,tzn wiadomo że się z takowymi liczę w miarę rozwoju akwarium. A że chciałabym sie rozwijać,to myślałam żeby zacząć właśnie od światła i małego henia tudzież innego kawałka trawnika/mchu (nie ukrywam że dlatego, że w jakiejś tam odległej przyszłości chciałabym tam wrzucić może parę krewetek). Generalnie ja sobie zdaję sprawę jak to moje akwarium wygląda i chciałabym je trochę podrasować w miarę możliwości:) mąż ma 200l ale mi sie nie pozwala tam bawić bo mówi że by zza roślin ryb nie widział gdybym mu się zaczęła wtrącać:)

r10
Uzależniony
Posty: 674
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#21

Post autor: r10 »

Agagin pisze: ndz lut 06, 2022 3:57 pmmyślałam żeby zacząć właśnie od światła
Mamy XXI wiek, szukaj lampy z możliwością 4-kanałowego sterowania WRGB (White Red Green Blue). Z dowolną inną lampą o stałej temperaturze barwowej °K jest ryzyko, że nie trafisz w swój gust lub Twoje rośliny nie będą chciały rosnąć lub będą Was uwielbiać glony i nie będziesz miała możliwości zmiany. Ze świetlówkami był o tyle mały kłopot, że do czasem drogiej lampy dokupywało się później świetlówki z kilkudziesieciu do wyboru i bywało co jakiś czas inne. Skoro mąż ma 200 l to możesz zgodzić się na swoje mniejsze, ale w żadnym razie tańsze ;-).
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 369
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#22

Post autor: Agagin »

Jak na razie to nie wiem czy moje dwa małe nie wyszły drożej niż jego 200l :roll: bo ja tu roślinki,tam rybki,tu szukam innego światła, tu mu każę kokosa piłować na pół :duży uśmiech: a z tym światłem to jestem głupia już, jedno które znalazłam nie ma w ogóle podanych barw,w jednym była podana ilość białych,czerwonych itd ale costam innego mi nie odpowiadało... są jakieś lepsze/gorsze firmy?czy obojętnie jakie chińskie też są ok?ja akwarium pamiętam sprzed 25 lat jak tata costam hodował,to nie było jeszcze takich bajerów...
Dodano do tego postu po 57 minutach 46 sekundach
Tak ogólnie to ja się nie upieram przy nowym oświetleniu,ale nie wiem czy na henia albo jakiś mech mi wystarczy te fabryczne t8 15W w pokrywie..?
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#23

Post autor: Dzik »

Na henia nie . Na mchy tak .

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 369
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#24

Post autor: Agagin »

To ja pójdę najpierw w ekonomiczną wersję, znajdę jakiś mech a światło zostawię stare:)
Dziękuję bardzo!

Eva
Gaduła
Posty: 126
Rejestracja: pn lip 12, 2021 9:16 am
Lokalizacja: Warszawa, Ochota
Na imię mam: Ewa
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#25

Post autor: Eva »

Anubiasy też nie potrzebują dużo światła.

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 369
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#26

Post autor: Agagin »

Anubiasy mam w innym akwarium,czekam czy coś z nich będzie:)na razie od 2 tygodni stoją w miejscu więc jeszcze nie wiem czy je lubię:)ale dziękuję bardzo za pomoc!
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#27

Post autor: Komarowa »

Anubiasy rosną bardzo wolno.
Dwa tygodnie to mało żeby zauważyć jakieś zmiany :)
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 369
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#28

Post autor: Agagin »

A to chyba że tak:) czyli moje inne rośliny mnie za bardzo rozpiescily bo rosły od początku jak szalone a ja teraz od każdej wymagam cudów... dziękuję bardzo!

r10
Uzależniony
Posty: 674
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#29

Post autor: r10 »

Agagin pisze: ndz lut 06, 2022 6:57 pmfabryczne T8 15W
Kup odbłyśnik (najlepiej JBL typu "M" podwójna parabola, ale może być inny).

rozpiescily
A jak u Ciebie z ropieszczaniem interhetero? Bo my tu w Houston mamy problem - dwa samce bojownika i jakoś żaden nie ten teges do dziewczyn, tylko do bitki się rwą :razz:. W ogólnym jedna mi nawet zeszła zakorkowana ikrą, to uruchomiłem kotnik 25 l myśląc, że chłopaki może się wstydzą tak przy ludziach :x. W kotniku mała różnica - jeden dodany do samicy (rósł jej brzuszek w ogólnym i nie chciałem, żeby poszła śladem siostry) prawie ją zamęczył, to podmieniłem na drugiego i ciągle bez mięty.
W poprzednim akwa lata temu tarły mi się w ogólnym, jedynie był kłopot z odchowaniem narybku.
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 369
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#30

Post autor: Agagin »

No u mnie wszystko było fajnie z tarłem,costam się udało,ale jestem okropnym człowiekiem i ponieważ nie miałam w planie zakładać hodowli,to pozwoliłam tatusiowi trochę dzieci pozjadac zanim go odlowilam. Reszta narybku z nieznanych mi przyczyn nie przeżyła (albo się dobrze chowa,ale od 3 dni żadnego malucha nie widziałam więc raczej nic z tego nie będzie, przypuszczam że przez za niską temperaturę,nagle mi się zrobiło mimo grzałki 24 stopnie, tak sobie po prostu widocznie przestała grzać).
Problem mam inny- wrzuciłam Mietka do akwarium 3 samic coby sobie chłopak trochę poganiał...no i będę szukać nowego samca.l ;( przez dwa dni było ok,wszyscy pływali w zgodzie, trzeciego dnia wróciłam po 3 godzinnej nieobecności a Mietek ledwo dycha,resztki płetw się ledwo trzymały. Baby go wykończyły, a mnie wykończą wyrzuty sumienia chyba.
ODPOWIEDZ