mleczna woda w akwarium

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
wiki777
Gość
Posty: 4
Rejestracja: pt kwie 16, 2021 2:18 pm
Lokalizacja: Siuedlce
Na imię mam: ludwika
Płeć:

mleczna woda w akwarium

#1

Post autor: wiki777 »

Jak czytam forum akwarystyczne to widzę ile błędów popełniłam. Mam 105 litrów akwarium od 4 m-cy, za szybko wpuściłam ryby, były przekarmiane. Efekt wiadomo obecnie mleczna woda. Dodałam niestety bactosan, poprawa była chwilowa, dodałam go drugi raz, teraz już wiem unikać chemii, myć filtry w wodzie z akva lecz tego co zrobiłam nie zmienię. Jak postąpić obecnie wprzedwczoraj dodałam 8 ml bactosanu obecnie woda dalej jest mleczna ale widze już ryby. I teraz pytanie co dalej, czy ubrać 10% wody i dodać bacto active , czy pomimo mlecznej wody czekać na cud. Nie chce lać już chemii ale wiem że wybiłam dobre bakterie. Boję się że jak dodam bacto active to mogą mi rybki pozdychać a tak bardzo je lubię. Mam 2 bocje spore, 2 kirysy 2 kiryśniki 7 neonków 4 danio i z 15 narybku danio z mojego akva, mam 4 mieczyki, glonojady ze 3 i 4 rozborki. Miałam dożo roślin ale jak gasiłam światło to mi pozdychały. Obecnie dosadziłam 2 roślinki. Mam dwa wewnętrzne filtry aquael na 120 litrów, napowietrzacz , światło jest takie dzienne lub ściemnione lub niebieskie na noc. Jak sobie poradzić z tą mleczna wodą dodać jeszcze te bacterie, ująć 10 % wody czy czekać na cud i patrzeć na mleczną wodę. Pozdrawiam. Cała nadzieja w Was doświadczonych akwarystach.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

mleczna woda w akwarium

#2

Post autor: Lech-u »

Ile temu pojawiła się ta mleczna woda?
Czy woda ma jakiś niemiły zapach (zgniły)?

Ja bym niczego więcej nie lał.
Teraz bym podmienił około 25% wody i na kilka dni wstrzymał się od karmienia ryb.
Do tego napowietrzanie na "dużo bąbelków".

Jeśli masz możliwość włożenia do tych filtrów jakiś wkładów, to dość dobrze z mętną wodą radzi sobie wata perlonowa akwarystyczna (do kupienia w każdym sklepie zoo za kilka PLN). Jeśli nie, to może wymień gąbkę na "drobnooczkową".

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

mleczna woda w akwarium

#3

Post autor: DanielP »

Zbiornik opanowały ci pierwotniaki. Zrób podmiankę, możesz też dać węgiel w woreczku i umieścić go w dowolnym miejscu w zbiorniku. Jakie dokładnie filtry pracują w zbiorniku? Pytam o to ponieważ dobrze byłoby zwiększyć filtrację.

Autor
wiki777
Gość
Posty: 4
Rejestracja: pt kwie 16, 2021 2:18 pm
Lokalizacja: Siuedlce
Na imię mam: ludwika
Płeć:

mleczna woda w akwarium

#4

Post autor: wiki777 »

dziękuje że się odzywacie, mam dwa filry aquael pat filter mini Nudny ten mój wątek... to 120 liters, oba filtrują, mam też napowietrzasz w kamieniu na 100 litrów, ale te filtry nie mają pojemnika, nie dodałam jeszcze tych bakterii po stosowaniu bactosanu bo nie wiem co robić, w akwarium ryby lekko widzę nie daję już dla bocji tabletek, wsypywałam im po 6 sztuk bocje mają po 8-9 cm myślałam ze są głodne, no nie wiem same błędy, co roić teraz
Awatar użytkownika

Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

mleczna woda w akwarium

#5

Post autor: Kenross »

Tak jak już Tobie poradził DanielP
wyżej zacznij od podmiany wody i dorzuć węgiel. Na pierwotniaki jest wiele sposobów łącznie z poczekaniem aż same znikną ale przy przekarmieniu
wiki777 pisze: pt kwie 16, 2021 7:32 pm wsypywałam im po 6 sztuk bocje mają po 8-9 cm myślałam ze są głodne
to nie tak szybko.
Najskuteczniejszą ale najdroższą metodą jest lampa UV.
Pierwotniaki też można zwalczyć pozbawiając je światła. Babcina metoda - zasłaniając akwarium kocem na tydzień.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

mleczna woda w akwarium

#6

Post autor: Ziemiojad »

wiki777 pisze: pt kwie 16, 2021 3:46 pm ale te filtry nie mają pojemnika
Czyli co filtruje w tym filtrze?

Autor
wiki777
Gość
Posty: 4
Rejestracja: pt kwie 16, 2021 2:18 pm
Lokalizacja: Siuedlce
Na imię mam: ludwika
Płeć:

mleczna woda w akwarium

#7

Post autor: wiki777 »

to takie filtry z akwarystyka, gąbka nie jest obudowana plastikiem, filtry są każdy na 100 l , wczoraj zrobiłam tak jak radziliście zero chemii, już i tak dużo napsułam, filtry i napowietrzacz na maksa, jeden filtr wyjęłam troszkę nad lustro wody i bardzo dużo napowietrzał, Teraz jest o 70 % lepiej. Dzięki Waszym radom przejdę tę historię z pierwotniakami. Zastanawiałam się nad jedną radą powiesić woreczek w środku z węglem (czytałam że wyciąga chemię) ale jak to ma być , jakiś mały woreczek i do środka kupiony w akva węgiel i to ma tylko sobie wisieć? I jeszcze jedno jak wczoraj podieniłam 20 5 wody to teraz kiedy podmieniać? a może już nie ruszać? Dzięki za pomoc. Pozdrawiam Ludwika
Dodano do tego postu po 1 minucie 8 sekundach
podmieniłam 20 % wody
Dodano do tego postu po 3 minutach 23 sekundach
Jeszcze jedno, miałam dużo roślin dobrze rosły, przez gaszenie światła jakoś wyzdychały. Mam nadal rośliny ale to już nie to. Dzisiaj dokupię kilka niższych i jedną wyższą. Kupuję od Pana co ma 3 akwaria i sprzedaje rybki i rośliny, może wpadnie mi dobra bakteria przy okazji?

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

mleczna woda w akwarium

#8

Post autor: DanielP »

Węgiel w woreczku ma tylko sobie wisieć, jego działanie na tym polega :D Ja na twoim miejscu nie dosadzałbym żadnych roślin. Daj szansę roślinom, może coś odbije. Jeżeli zaczniesz grzebać w podłożu to sytuacja może się pogorszyć.
Awatar użytkownika

wojtek5292
Uczestnik
Posty: 22
Rejestracja: czw kwie 15, 2021 1:12 pm
Lokalizacja: Tomaszów lubelski
Na imię mam: Wojtek
Płeć:

mleczna woda w akwarium

#9

Post autor: wojtek5292 »

Węgiel kupisz już w woreczku, tylko pamiętaj przepłukać go przed włożeniem, ja tego nie zrobiłem i z wody mlecznej wyszła czarna :D

Autor
wiki777
Gość
Posty: 4
Rejestracja: pt kwie 16, 2021 2:18 pm
Lokalizacja: Siuedlce
Na imię mam: ludwika
Płeć:

mleczna woda w akwarium

#10

Post autor: wiki777 »

zastosuje się do waszych rad, bardzo dziękuję,
Awatar użytkownika

Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

mleczna woda w akwarium

#11

Post autor: Kenross »

wojtek5292 pisze: sob kwie 17, 2021 10:36 am Węgiel kupisz już w woreczku

Nie zawsze jest w woreczku. Ale za to raczej w każdym akwarystyku jest woreczek za grosze. Warto więc przed kupnem zajrzeć do środka, zapytać sprzedawcę albo zbadać na opakowaniu, czy dany węgiel jest już w woreczku, jak nie wiadomo dokupić woreczek za te 5 zł. Ewentualnie poszukać węgla w woreczku bo przecież w sklepie zazwyczaj jest więcej niż jeden rodzaj/producent wkładów filtracyjnych.
Awatar użytkownika

wojtek5292
Uczestnik
Posty: 22
Rejestracja: czw kwie 15, 2021 1:12 pm
Lokalizacja: Tomaszów lubelski
Na imię mam: Wojtek
Płeć:

mleczna woda w akwarium

#12

Post autor: wojtek5292 »

O to mi chodziło że są w sklepie różne rodzaje i można kupić gotowe już w woreczku, sorki nie sprecyzowalem 😉

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

mleczna woda w akwarium

#13

Post autor: DanielP »

Ja od zawsze używam takiego i nigdy go nie płukałem.Obrazek
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

mleczna woda w akwarium

#14

Post autor: Ziemiojad »

Po co kupować woreczek? Rajstopy podarte możesz wykorzystać do tego.
ODPOWIEDZ