Przejście na większy zbiornik - 144/168L

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.

Autor
Lucas
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: ndz mar 21, 2021 12:48 pm
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Przejście na większy zbiornik - 144/168L

#31

Post autor: Lucas »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Kenross pisze: pt kwie 30, 2021 10:06 pm W tak zwanym miedzy czasie na grilla wypadniesz
nie będzie czasu :D będą dwa kursy do Łomianek + trzeba będzie wodę zlać z obecnego zbiornika tylko po to żeby szafkę przemieścić z akwarium na tyle żeby zmieściło się w tamto miejsce nowe. Także to potrwa.
Do tego filtracja wody wciąż nie działa jak powinna także będę nalewał dzbankami filtrującymi... no i to będzie pierwsza próba narzędzi akwarystycznych, ustawianie kubełka... będzie ciekawie :)
Awatar użytkownika

Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Przejście na większy zbiornik - 144/168L

#32

Post autor: Kenross »

Hehehehe no to po wszystkim jak najbardziej się grill należy :) akurat na niedziele... ewentualnie jak by się przedłużyło to i w poniedziałek można :)

Autor
Lucas
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: ndz mar 21, 2021 12:48 pm
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Przejście na większy zbiornik - 144/168L

#33

Post autor: Lucas »

taaak chyba się przedłuży bo już powoli padam na nos a jeszcze masa do zrobienia :D
Dodano do tego postu po 1 dniu 11 godzinach 46 minutach 58 sekundach
Zastanawiam się czy nie przejść z tematem do galerii :)

szafeczka.. średnio ujęcie wyszło bo dopiero teraz zauważyłem ze uchylone drzwiczki :)

Obrazek

ziemia + moskitiera:

Obrazek

i początek sadzenia... z paroma rzeczami dałem ciała, później dałem np. ręczniki papierowe wilgotne na korzenie i dzieki temu roślinki nie schły.. generalnie zrobiłbym wiele rzeczy nieco inaczej :)
Obrazek

i na razie tyle, jak dzisiaj dosadzę po powrotach z tras to jeszcze co nieco wrzucę :)
Dodano do tego postu po 58 sekundach
ps. nigdy nie myślałem że będę sadził rośliny w akwarium z drabiny do malowania :bęc:
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Przejście na większy zbiornik - 144/168L

#34

Post autor: Lech-u »

Lucas pisze: pt kwie 30, 2021 11:05 pm Zastanawiam się czy nie przejść z tematem do galerii
Już jesteś w Galerii...

Autor
Lucas
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: ndz mar 21, 2021 12:48 pm
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Przejście na większy zbiornik - 144/168L

#35

Post autor: Lucas »

wyszło jakoś tak...
:)
Obrazek

brakuje mi jeszcze ze dwóch roślin i zobaczymy jak będzie wszystko rosło :)
Dodano do tego postu po 9 godzinach 40 minutach 15 sekundach
Obrazek

i po prawie ostatnich poprawkach :)

to mnie nieco niepokoi.. takie jakby przerwy w piasku? Para w piasku? Powietrze? Powinienem się tym przejmować
Obrazek

duża tu zasługa @Kiql, @Jarzy i wszystkich rad innych forumowiczów, które zdobyłem pomiędzy :)
Awatar użytkownika

Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Przejście na większy zbiornik - 144/168L

#36

Post autor: Kenross »

Lucas pisze: sob maja 08, 2021 11:31 am i po prawie ostatnich poprawkach
No i jak na razie wszystko pięknie wygląda :) Oby tak już zostało do końca.
Lucas pisze: sob maja 08, 2021 11:31 am to mnie nieco niepokoi.. takie jakby przerwy w piasku? Para w piasku? Powietrze? Powinienem się tym przejmować

Jak po dniu samo nie zniknie to ja bym to "dziabnął" jakimś patyczkiem... Ale niech powiedzą coś na ten temat inni bo na ziemiach ogrodowych to ja się nie znam.

Autor
Lucas
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: ndz mar 21, 2021 12:48 pm
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Przejście na większy zbiornik - 144/168L

#37

Post autor: Lucas »

Kenross pisze: ndz maja 09, 2021 10:27 am No i jak na razie wszystko pięknie wygląda Oby tak już zostało do końca.
Bolbitis niestety odpadł (gumka pękła) także dzisiaj zaczepię na nitkę albo spróbuje znowu z klejem - tym razem w żelu + saggitaria nieco podupadła ale wciąż liczę że nieco odbije.

W samej ziemi nic nie zniknęło także po lekkim ruszeniu to były pęcherzyki powietrza. Nie wiem czym spowodowane.
Awatar użytkownika

Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Przejście na większy zbiornik - 144/168L

#38

Post autor: Kenross »

Lucas pisze: śr maja 12, 2021 4:58 pm Bolbitis niestety odpadł (gumka pękła) także dzisiaj zaczepię na nitkę albo spróbuje znowu z klejem
Ja zawsze stosowałem żyłkę wędkarską.
Lucas pisze: śr maja 12, 2021 4:58 pm po lekkim ruszeniu to były pęcherzyki powietrza. Nie wiem czym spowodowane.
Być może powstały podczas zalewania... i se "przemaszerowały" do szyby bo dalej już nie mogły :D

Autor
Lucas
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: ndz mar 21, 2021 12:48 pm
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Przejście na większy zbiornik - 144/168L

#39

Post autor: Lucas »

Kenross pisze: śr maja 12, 2021 10:57 pm Ja zawsze stosowałem żyłkę wędkarską.
zastanawiałem się nad tym ale ktoś na innym forum mnie nieco przeraził i zwrócił uwagę na to że żyłka jest bardzo ostra. Sprawdziłem i faktycznie. Wiem że szansa minimalna ale jakby jakaś rybka się skaleczyła czy zahaczyła bym sobie chyba nie darował :)

Spróbowałem z klejem ale tym razem w żelu.
Pteropusy się chyba jakoś nawet zaczęły trzymać. Anubias wypuszcza korzenie. Wątpię że mech na kokosie się utrzyma ale zakupiłem już podręczny filtr RO i będę sobie doraźnie podłączał na weekendowe podmianki i mieszał z pół na pół z kranówką. Może przy niższym PH rośliny będą sobie lepiej radziły.

W międzyczasie zrobiłem też testy i No2 wskazuje 0 a No3 pomiędzy 2 a 5 - w stronę 2, także chyba czas na ryby? :)
Kenross pisze: śr maja 12, 2021 10:57 pm Być może powstały podczas zalewania... i se "przemaszerowały" do szyby bo dalej już nie mogły
wydaje mi się że są po całości - testowo na podobną głębokość próbowałem poruszyć piaskiem przed testami i pojawiły się pojedyncze bańki powietrza sunące od razu ku tafli
Awatar użytkownika

Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Przejście na większy zbiornik - 144/168L

#40

Post autor: Kenross »

Lucas pisze: śr maja 12, 2021 11:14 pm zastanawiałem się nad tym ale ktoś na innym forum mnie nieco przeraził i zwrócił uwagę na to że żyłka jest bardzo ostra
To zależy jakiej grubości żyłka. Ja stosowałem dość grube i nie zauważyłem żeby była ostra.
Lucas pisze: śr maja 12, 2021 11:14 pm wydaje mi się że są po całości - testowo na podobną głębokość próbowałem poruszyć piaskiem przed testami i pojawiły się pojedyncze bańki powietrza sunące od razu ku tafli
Czyli nie maszerują ... ale powstały podczas zalewania. Jakieś ryby kopiące albo np. ślimaki świderki załatwiły by sprawę :)

Autor
Lucas
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: ndz mar 21, 2021 12:48 pm
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Przejście na większy zbiornik - 144/168L

#41

Post autor: Lucas »

Kenross pisze: czw maja 13, 2021 12:02 am Jakieś ryby kopiące albo np. ślimaki świderki załatwiły by sprawę
kiryski robiły i cały czas robią niesamowitą robotę - zostały już same bańki (bardzo mocno pojedyncze) przy samym dnie także poczekam jeszcze nieco na finalne sadzenie i jak coś zostanie to już poprawię w paru miejscach gdzie wizualnie mi to średnio pasuje manualnie a resztę zostawię :)

za ślimakami nie przepadam nawet jak mają swoje zalety :)
Awatar użytkownika

Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Przejście na większy zbiornik - 144/168L

#42

Post autor: Kenross »

Lucas pisze: czw maja 20, 2021 1:31 am za ślimakami nie przepadam nawet jak mają swoje zalety
Też nie przepadam za ślimakami... i właśnie mam stadka kirysków które ładnie przekopują piach :)

Autor
Lucas
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: ndz mar 21, 2021 12:48 pm
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Przejście na większy zbiornik - 144/168L

#43

Post autor: Lucas »

tylko góra taka pusta :)
no i lekko przymgliło..
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Przejście na większy zbiornik - 144/168L

#44

Post autor: Kenross »

Lucas pisze: pt maja 21, 2021 8:36 pm tylko góra taka pusta
Widzę tam z tyłu nurzańca... więc spokojnie... cierpliwości... i będziesz narzekał że cała tafla wody zarośnięta :P :P

Autor
Lucas
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: ndz mar 21, 2021 12:48 pm
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Przejście na większy zbiornik - 144/168L

#45

Post autor: Lucas »

Kenross pisze: pt maja 21, 2021 8:53 pm Widzę tam z tyłu nurzańca... więc spokojnie... cierpliwości... i będziesz narzekał że cała tafla wody zarośnięta
Bardziej chodziło mi o brakujące rybki, ale roślin tez nieco brakuje.
Nurzaniec faktycznie jest, póki co tyle samo go rośnie co wypada :D
czekam zatem na spełnienie się groźby :)

i takie tam :)
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ