Kazikowa 30'tka

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
kazmirz_pawlak
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: śr kwie 19, 2017 4:22 pm
Lokalizacja: Otwock
Na imię mam: Maciej
Płeć:

Kazikowa 30'tka

#1

Post autor: kazmirz_pawlak »

Witam Szanowne Grono :)
Jako, że moja 200tka zaginęła gdzieś w czeluściach forum to po ponad pół roku od startu chciałbym pochwalić się swoją 30'tką.
Kostka 30l z zestawu Aquaela, oświetlenie Aquael Leddy Smart 6W Sunny, grzałka z zestawu Aquael 25W stało temperaturowa, filtr pierwotnie był Pat Mini ale wyleciał do 200l a tutaj siedzi FZN mini z dodatkową gąbką na zasysie. Z roślin to głównie nurzaniec, pistia na tafli wody, anubias a reszty z głowy nie pamiętam ;) Obsada: kilka sztuk Bystrzyków Amandy oraz Neonów Simulansów, kilkanaście krewetek kundelków, 3 helenki i bliżej niezidentyfikowane małe ślimaczki w sporej ilości (chyba przytuliczki) jako pokarm dla helenek. Całość nawożę co jakiś czas zestawem Blue Line.

Po starcie:
Obrazek

Atak jakiegoś glona na roślinach:
Obrazek

Po małym restarcie. Nie uporałem się z glonami:
Obrazek

Tak wygląda obecnie:
Obrazek
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Kazikowa 30'tka

#2

Post autor: Lech-u »

Zawsze mnie to fascynuje jak te malutkie akwaria wydają się znacząco większe na zdjęciach.

Fajnie zarosło.
Coś będziesz zmieniać w tym akwarium, czy to już docelowy obrazek?

Autor
kazmirz_pawlak
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: śr kwie 19, 2017 4:22 pm
Lokalizacja: Otwock
Na imię mam: Maciej
Płeć:

Kazikowa 30'tka

#3

Post autor: kazmirz_pawlak »

Muszę zrobić konkretną przycinkę roślin. Czekam, aż się trochę ustabilizuje 200l po przeprowadzce i tam przerzucę rośliny. Czy docelowo? Obsada raczej tak. Z roślin to na pewno chcę coś czerwonego dorzucić aby zgrało się trochę z kamieniami. Myślę nad zainstalowaniem mocniejszej lampy, np Chihiros A301 albo C301/201, lub dorzucenie drugiej Leddy Smart 6W w wersji plant.

Walczę co jakiś czas z takim jakby pyłkiem na szybie. Po dotknięciu się mocno pyli ale żeby doczyścić szybę trzeba trochę docisnąć gąbkę. Mam to od samego początku. 200l stoi na tej samej wodzie i problemu nie mam. Jak startowałem malucha to zalałem jego w 50% wodą z dużego akwa tak z góry aby było mniej syfku z samego dna. Może ktoś podpowie jak to zwalczyć.

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Kazikowa 30'tka

#4

Post autor: DanielP »

Fajny maluch :D Uważam jednak, że neonki mają w nim zbyt ciasno :(
ODPOWIEDZ