Zagadkowe 54

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Martwa_Zagadka
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: pt cze 24, 2011 7:22 pm
Lokalizacja: Otwock
Na imię mam: J.
Płeć:

Zagadkowe 54

#1

Post autor: Martwa_Zagadka »

Witam, po przeszlo 6 latach przerwy wracam do ulubionego zajęcia. Tym razem u boku mam ciekawskiego 5 latka , żądnego wiedzy.

Baniak soi od miesiąca. Jest to taka zbieranina, nic konkretnego. Ma cieszyć oko. Niewykluczone jest, iż za jakis czas ,po zarazie, ukiernkuje sie na cos konkretnego. Plany byly inne,a wyszło tak jak zawsze. :p

54 litry szczęścia, filtr aquaEl 3 Fan - stary, ale jary - docelowo czeka na wymiane, grzałka 50w, podłoże tetra complete substrate +żwirek, tło tymczasowe - docelowo czarne, bądź zielone , trwają negocjacje z młodzieżą xD oświetlenie standard.
Roślinność różna z przycinki od znajomego.. kryptokoryny, jakieś zabieniczki, anubiasek, rotala, trawnik i gałęzatki, jakas bakopa? I troche mchu bliżej nieokreślonego uplątane do korzenia. Docelowo akwarium rośline, jak lubię.. :)

Od dwoch dni w baniaku, oprócz ślimaczorów, pojawiła sie licha obsadka, 8 x neon inessa i Bojowa dusza (początkowo nie mialo być żadnego bojka, bo obiecałam sobie, że nigdy wiecej nie bede ich hodowała, ale syn podrzucił i okazalo sie, ze jestem w dym temacie miętka bułka i finalnie pojawił się paskud nazwany przez syna wdzięcznie - Rekin).
Na poczatku miała w planie Razbory galaxy i amano jednak w czasach zarazy.. wyszlo jak wyszlo. Teraz myślę co zrobic dalej. Nie planowałam rybek przydennych i chyba przy tym zostaje, wpuszczę może ze dwa neritiny albo jakies inne skorupy.. amano przy bojku.. no nie jestem przekonana, kiedyś już był ten zestaw.. niby jakos żyły,ale trudno mi sie odnieść, bo za chwilę musiałam likwidować akwa.. chyba zostanie bojek i dokoptuje jeszcze ze dwa neony . . Może podpowiecie coś co pokombinowac..
Obrazek
Obrazek
Nie ma ZAGADKI - nie ma ryzyka. Nie ma ryzyka - nie ma zabawy.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Zagadkowe 54

#2

Post autor: Lech-u »

No i fajnie. Warto robić takie powroty do akwarystyki.
Awatar użytkownika

aquilamp
Zapaleniec
Posty: 443
Rejestracja: czw mar 21, 2013 11:26 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Zagadkowe 54

#3

Post autor: aquilamp »

Nerityny bym odpuścił, dosyć kłopotliwy ślimak. Lepsza klasyka jak ampularie. Na dno może Piskorki . Trochę tak bardziej biotopowo. Lub przylgi chińskie.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

Autor
Martwa_Zagadka
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: pt cze 24, 2011 7:22 pm
Lokalizacja: Otwock
Na imię mam: J.
Płeć:

Zagadkowe 54

#4

Post autor: Martwa_Zagadka »

Ampularie juz mialam.. w sumie to piekny ślimor mialam je, moze dlatego chcialabym cos innego.. ale przemyślę, piskorki mialam.. nieee to zupelnie nie ta liga.. a przylga.. no przepiękna jest, tylko martwi mnie rozpietosć temperatury wody z bojownikiem.. i szczerze nigdie ich u siebie w okolich nie widzialam
Nie ma ZAGADKI - nie ma ryzyka. Nie ma ryzyka - nie ma zabawy.
Awatar użytkownika

aquilamp
Zapaleniec
Posty: 443
Rejestracja: czw mar 21, 2013 11:26 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Zagadkowe 54

#5

Post autor: aquilamp »

Jeżeli szukasz coś nowego to może ślimaka tylomelania. Całkiem fajny, ale ampularia fajniejsza. Nerityny po pewnym czasie składają jajka . Nic z tego się nie wykluje ale brzydko wygląda i ciężko usunąć. Przylgi są bardzo fajne w obserwacji. Mocne i wytrzymałe ryby. Ale potrzebują glonu, więc przed ich wpuszczeniem musisz trochę zapuścić akwarium.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

Autor
Martwa_Zagadka
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: pt cze 24, 2011 7:22 pm
Lokalizacja: Otwock
Na imię mam: J.
Płeć:

Zagadkowe 54

#6

Post autor: Martwa_Zagadka »

Ampularie tez mi zawsze składały jaja, a potem bylo dziesiątki maluszków w akwarium, bo bojek i helenki nie nadążały, ale naprawdę je przemyśle.. tak namawiasz na te przylgę.. no musze się zagłębić w ten gatunek .. :) wiesz te neritiny to tak rzucilam, bo ich nie mialam jeszcze :) cenne są dla mnie informacje od Ciebie, na ich temat..

W sumie po tych 6latach bez akwarium jestem zaskoczona rynkiem akwarystycznym .. te 10lat temu gdy zaczynałam przygodę wszystk bylo okropnie drogie lub zwyczajnie niedostępne u nas w kraju.
Nie ma ZAGADKI - nie ma ryzyka. Nie ma ryzyka - nie ma zabawy.
ODPOWIEDZ