Nowy projekt w nowym domu 624l

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.

akfanowyk
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: ndz sty 23, 2022 2:32 pm
Lokalizacja: Wawa

Nowy projekt w nowym domu 624l

#241

Post autor: akfanowyk »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Otóż to. Nie przepadam za hi-techami, nawet ryb nie widzę.

r10
Uzależniony
Posty: 674
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Nowy projekt w nowym domu 624l

#242

Post autor: r10 »

marekmich pisze: wt lut 08, 2022 6:06 pmt5 814W/624l brutto-netto 500
W zaokrągleniu jakieś 90000lm/500l = 180 lumenów/litr netto. Oszczędzasz na statywie :oklaski:.
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).

Autor
marekmich
Zapaleniec
Posty: 347
Rejestracja: ndz kwie 20, 2014 4:50 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Na imię mam: Marek
Płeć:

Nowy projekt w nowym domu 624l

#243

Post autor: marekmich »

Ryby są w zbiorniku BW, to jest dla roślin i tam mają być rośliny, a że gatunków jest blisko 80 no cóż. Takie mam zboczenie. Mi sprawia frajdę kolekcjonowanie roślin, rzadkich. A, że nie każdemu pasuje? Robię dla siebie :języczek:
Dziś roślinne umarły. Jeszcze 7-10 lat temu to było coś. Teraz jakieś iwagumi, i inne dziwoty od amano. Do ludzi typu Macek, Marian, Marcela, i wielu ludzi co już nie pamiętam z for holenderskich brakuje dużo. Ale rośliny zawsze mnie ciągły. Nawet w ogródku z żoną mamy kocioł i setki gatunków.
Ostatnio zmieniony wt lut 08, 2022 6:35 pm przez marekmich, łącznie zmieniany 1 raz.

akfanowyk
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: ndz sty 23, 2022 2:32 pm
Lokalizacja: Wawa

Nowy projekt w nowym domu 624l

#244

Post autor: akfanowyk »

Dla mnie tak samo akłaskejtingi czy iwagumy tak samo własnie jak hitechy i inne dziwne. Nie przepadam i tyle.

Autor
marekmich
Zapaleniec
Posty: 347
Rejestracja: ndz kwie 20, 2014 4:50 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Na imię mam: Marek
Płeć:

Nowy projekt w nowym domu 624l

#245

Post autor: marekmich »

akfanowyk pisze: wt lut 08, 2022 6:34 pm Dla mnie tak samo akłaskejtingi czy iwagumy tak samo własnie jak hitechy i inne dziwne. Nie przepadam i tyle.
Cóż ja poradzę. Każdy ma swój świat. Jeden ma HT, inny LT kolejny ma kopicucha w domu a następny grzeje prundem. Kolejny gołębie i chodzi na kobity na ulicę. Takie życie i klimat. Nie znalazł się człowiek co każdemu dogodził. :viva:
A jeszcze rafa i ściąganie z różnych części świata..... Tosz to już profanacia :D. I ja tak zrobię kiedyś jak dzieciaki już się wyprowadzą z domu.
Ostatnio zmieniony wt lut 08, 2022 6:40 pm przez marekmich, łącznie zmieniany 1 raz.

akfanowyk
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: ndz sty 23, 2022 2:32 pm
Lokalizacja: Wawa

Nowy projekt w nowym domu 624l

#246

Post autor: akfanowyk »

marekmich pisze: wt lut 08, 2022 7:00 pm Troll i nic więcej.
Mocne słowa jak na hodowce latających szczurów zwanych gołębiami obsrywającymi całe osiedla.

Pokaż Uwagi moderatora

Autor
marekmich
Zapaleniec
Posty: 347
Rejestracja: ndz kwie 20, 2014 4:50 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Na imię mam: Marek
Płeć:

Nowy projekt w nowym domu 624l

#247

Post autor: marekmich »

Proszę wypowiedz się w tym wątku.
https://www.fawa.pl/viewtopic.php?t=41028

Lubię dyskutować. Szczególnie jak komuś mogę podnieść ciśnienie. A widzę, że Tobie to pasuje :).
Sądzę, że masz jakiś problem. Może chcesz o tym porozmawiać?
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Nowy projekt w nowym domu 624l

#248

Post autor: Ziemiojad »

Jak można psuć taki wątek? Myślę, że nie ma dziś tutaj nikogo kto by zdrowo nie zazdrościł tego pięknego zbioru zdrowych roślin właścicielowi tego akwarium.
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3145
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Nowy projekt w nowym domu 624l

#249

Post autor: Komarowa »

marekmich Jeśli chcesz, przeniosę ostatnie posty do spamu. To Twój temat i Twoja decyzja :)
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.

Adriel
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 05, 2022 9:19 am
Lokalizacja: łomianki
Płeć:

Nowy projekt w nowym domu 624l

#250

Post autor: Adriel »

Trol do lochu... A Akwarium.... Po przejrzeniu tematu i zdjęć... Cudo... No kawał świetnej roboty 😀Od kilku dni na YT wyświetla mi się Twój zbiornik na YT i się napatrzeć nie mogę 😀

Autor
marekmich
Zapaleniec
Posty: 347
Rejestracja: ndz kwie 20, 2014 4:50 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Na imię mam: Marek
Płeć:

Nowy projekt w nowym domu 624l

#251

Post autor: marekmich »

Szczerze, mnie nic nie zdziwi. Już zdjęcia naszych zbiorników były publikowane pod swoimi materiałami. Zapewne zauważyliście, że ostatnio podpisuje je. To nie uchroni przed kradzieżą i prawami autorskimi, ale może ktoś zwróci uwagę przeglądając sieć.

Komarowa Dziękuje. To już decyzja Moderacji. Mnie krytyka nie boli. A wręcz przeciwnie jeszcze bardziej pcha w słusznym celu. Ale Wasze komentarze czy lepsze, czy gorsze przyjmuję na klatę i mnie motywują. :viva:
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Nowy projekt w nowym domu 624l

#252

Post autor: Ziemiojad »

Komarowa pisze: wt lut 08, 2022 7:29 pm zdjęcia naszych zbiorników były publikowane pod swoimi materiałami
Znaczy ktoś podszywal się pod ich autorstwo? Co za ludzie.

legion94
Bywalec
Posty: 70
Rejestracja: pt wrz 26, 2014 2:25 am
Telefon: 535691329
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Na imię mam: Mateusz
Płeć:

Nowy projekt w nowym domu 624l

#253

Post autor: legion94 »

Sam niedawno postawilem 200x70x60 w bloku, dasz namiar na osobę która obijała Ci stelaż?

Autor
marekmich
Zapaleniec
Posty: 347
Rejestracja: ndz kwie 20, 2014 4:50 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Na imię mam: Marek
Płeć:

Nowy projekt w nowym domu 624l

#254

Post autor: marekmich »

Stelaż robił kolega w swojej firmie. Jagoda jps pod Skierniewicami.
Dodano do tego postu po 9 dniach 16 godzinach 19 minutach 4 sekundach
Siedzę na kwarantannie to i cyknąłem cuś.
Obrazek

Kilka dni temu udało mi się zdobyć floridę. Poprzednia rozpuściła się. Szukałem kilka miesięcy aż się udało. Zaczynam się zastanawiać co jeszcze z rarytasów mógłbym kupić.....
Dodano do tego postu po 19 dniach 16 godzinach 19 minutach 58 sekundach
Dawno nie spamowałem
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Nowy projekt w nowym domu 624l

#255

Post autor: Ziemiojad »

Trzeba Ci farbki zabrać, bo za bardzo kolorujesz te kwiatki :mrgreen:

Bardzo ładne. :oklaski:

Adriel
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 05, 2022 9:19 am
Lokalizacja: łomianki
Płeć:

Nowy projekt w nowym domu 624l

#256

Post autor: Adriel »

Roślinki i ich kolory cudowne... ;) A ogólnie całe akwarium jak i Twój dzisiejszy post w innym temacie sprawiają że człowiek zaczyna się zastanawiać czego może się nauczyć od osób jak Ty ;P
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Nowy projekt w nowym domu 624l

#257

Post autor: Ziemiojad »

Ammannia pedicellata Golden śliczna. Dwa razy próbowałem. I zawsze liście robiły się z żółtych czarne. I koniec.

Autor
marekmich
Zapaleniec
Posty: 347
Rejestracja: ndz kwie 20, 2014 4:50 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Na imię mam: Marek
Płeć:

Nowy projekt w nowym domu 624l

#258

Post autor: marekmich »

Dziękuje, ale mi jeszcze dużooo brakuje do starych wyjadaczy. 25-15 lat temu niestety nie miałem możliwości, aby bawić się w cuda wianki, gdzie ludzie mieli zbiorniki naprawdę świetne(to były czasy prawdziwych holendrów, roślinniaków), a nie było literatury i takiego dostępu do sieci jak teraz. Dopiero jak człowiek się ustatkował i może zająć się czymś co kiedyś uwielbiał może to zrobić. Echhhh ludzie z forum holenderskiego, wyjadacze z RA, for zagranicznych to była wiedza. Teraz takie akwaria umarły..... razem z wiedzą i doświadczeniem. Pozostali nieliczni....Ale teraz to jest proste, kiedyś trzeba było obserwować rośliny, chemia itp.

Ja do floridy podchodzę kolejny raz....niby roślina nie jest trudna, ale coś jej nie pasuje. Podejrzewam, że coś z siarczanami....ale nie mam czasu na zabawę. Idzie wiosna muszę ogarnąć ogródek po zimie, trawnik......a po srowidzie jestem wypompowany i nie mogę dojść do siebie. Każdy większy wysiłek kończy się spaniem.

Adriel
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 05, 2022 9:19 am
Lokalizacja: łomianki
Płeć:

Nowy projekt w nowym domu 624l

#259

Post autor: Adriel »

Marek pewnie masz rację że część wiedzy przepadła... Ale u nas na samym forum są osoby jak Ty Dzik czy Komarowa od których można się dużo nauczyć 😉 a obecnie ta wiedza nie przepadnie tylko zostanie w necie 😉

r10
Uzależniony
Posty: 674
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Nowy projekt w nowym domu 624l

#260

Post autor: r10 »

Fajnie gdybyś podawał parametry fotek: przysłona, czas, czułość, rodzaj oświetlenia, statyw czy z ręki :-).
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).

Autor
marekmich
Zapaleniec
Posty: 347
Rejestracja: ndz kwie 20, 2014 4:50 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Na imię mam: Marek
Płeć:

Nowy projekt w nowym domu 624l

#261

Post autor: marekmich »

Wszystkie zdjęcia z ręki, statywu używam tylko do filmowania, ewentualnie zdjęcia nocne, które wymagają długich czasów. Ale to sporadycznie.
1. F8/1.100s/iso 1250/5200K
2. -||-
3.F8/1.160/iso2000/5200k
4. F8/1.100s/iso 1250/5200K
UStawienia obrazu FD(szczegóły)

Dane zawsze można podejrzeć, nie kasuje exif.

Druga sprawa, każdy odbiera kolory inaczej, i kolejna-każda matryca inaczej wyświetla barwy. Należałoby oglądać na dobrym monitorze typu Eizo skalibrowany. Tam to dopiero jest pięknie widać to czego na zwykłym ekranie nie zobaczymy.
Dodano do tego postu po 18 dniach 21 godzinach 27 minutach 32 sekundach
Minął tydzień od wyrwania wszystkiego, odkurzanie podłoża, dodatkowo łapami robiłem wirówkę aby to co siedzi poszło w wodę, od razu zlanie syfu i następnego dnia sadzenie z podmianą blisko ponad 80% wody. Po tygodniu żadnych problemów z algami. Dodatkowo poszły kapsułki masterline aby wzmocnić podłoże dodatkową dawka papu dla roślin. Oczywiście przepłukanie filtrów jeden od razu, drugi dziś.

Obrazek
Obrazek

Agagin
Zapaleniec
Posty: 369
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Nowy projekt w nowym domu 624l

#262

Post autor: Agagin »

Mąż mi nie pozwala już oglądać twojego akwarium bo się boi że się zainspiruję i pójdziemy z torbami:D
Podobno roślin nie można chwalić, więc powiem że akwarium świetne:)

Autor
marekmich
Zapaleniec
Posty: 347
Rejestracja: ndz kwie 20, 2014 4:50 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Na imię mam: Marek
Płeć:

Nowy projekt w nowym domu 624l

#263

Post autor: marekmich »

Ja z jednej strony żałuję, że baniak nie jest większy. Brakuje mu głębi szczególnie z roślinami nie ma możliwości porobić ciekawych planów. Ale jakbym miał większe to znów górę wzięłoby kolekcjonowanie ciekawych okazów.
Oglądaj, ta choroba lepsza od innych. Ogrody są bardziej czasochłonne i też pochłaniają kupę kasy.

Agagin
Zapaleniec
Posty: 369
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Nowy projekt w nowym domu 624l

#264

Post autor: Agagin »

To wiem,w ogrodzie się zacznę wyżywać jak się zrobi cieplej, ale tam mi się już kończy miejsce:)...ja tam zawsze mówię że można na gorsze głupoty pieniądze przepuszczać niż rośliny i ryby
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Nowy projekt w nowym domu 624l

#265

Post autor: Dzik »

Czesc . Czy masz moze eriocaulon quinquangulare red ? Jezeli tak , to gdzie kupiles ?
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Nowy projekt w nowym domu 624l

#266

Post autor: Ziemiojad »

Dzik
Sam szukam tej roślinki. Cena masakruje. Gość za niewielka szczepke, naprawdę kilka listków chciał 15 Euro. A przecież nie kupisz jednej bo nie da efektu.

Autor
marekmich
Zapaleniec
Posty: 347
Rejestracja: ndz kwie 20, 2014 4:50 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Na imię mam: Marek
Płeć:

Nowy projekt w nowym domu 624l

#267

Post autor: marekmich »

Erio mam sporo. A gdzie kupowałem....nie pamiętam ale kosztowała coś ok 100zł. Cena jest taka, że jej jest bardzo mało na rynku. A jest fajna. Ma Marcela po 60zl. Ja sprzedawałem ostatnio po 45 ale również nie były to okazy duże.

Jak robiłem porządki to taka ilość się uzbierała, ponad 40szt.
Obrazek
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Nowy projekt w nowym domu 624l

#268

Post autor: Ziemiojad »

marekmich
Twoja jest piękna i warta takich pieniędzy.

Autor
marekmich
Zapaleniec
Posty: 347
Rejestracja: ndz kwie 20, 2014 4:50 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Na imię mam: Marek
Płeć:

Nowy projekt w nowym domu 624l

#269

Post autor: marekmich »

Agagin pisze: śr mar 30, 2022 7:52 pm ZgłośSzybki cytat#264Post autor: Agagin » śr mar 30, 2022 7:52 pm
To wiem,w ogrodzie się zacznę wyżywać jak się zrobi cieplej, ale tam mi się już kończy miejsce:)...ja tam zawsze mówię że mo
A wiesz co robimy jak mało miejsca? Trawnik się zmniejsza, już poszło ponad 100m2 i w jego miejsce zielenina nasadzona. Korci mnie zrobienie pergoli przed garażem jako jego przedłużenie albo w miejsc postojowym. Ale nie lubie dużych konstrukcji na podwórku....., na to puścić glicynie i inne pnącza aby zasłonić konstrukcję. Ale na to musimy dojrzeć. Jeszcze korci od rodziców za warzywniakiem odciąć część, ale ojciec stolarz i ma masę drewna sezonowanego.....Póki ma zdrowie to chce to robić.....A siostra nie będzie się grzebać, a to jest ładne 500m2. :).

Ziemiojad Dziękuje.

Agagin
Zapaleniec
Posty: 369
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Nowy projekt w nowym domu 624l

#270

Post autor: Agagin »

My właśnie w zimie zmniejszyliśmy trawnik o jakieś 50m2, stare drzewa wycięte,a i akwaria na tym skorzystały po parę ładnych korzeni się wykopało. Bardziej zmniejszać nie chcę bo pies się na mnie obrazi, że mu miejsce do biegania zabieram:)
Dodano do tego postu po 1 minucie 2 sekundach
Pergolę chcę zrobić jako przedłużenie szopy na drewno,tylko szopa jeszcze nie zbudowana...

Autor
marekmich
Zapaleniec
Posty: 347
Rejestracja: ndz kwie 20, 2014 4:50 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Na imię mam: Marek
Płeć:

Nowy projekt w nowym domu 624l

#271

Post autor: marekmich »

Hmmmm
Czekam na dostawę, z nowości będzie Xyris Sp. Red, Limnophila sp. ‘Belem Variegated’, mytiophylum gold
ODPOWIEDZ