Moje akwarium

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
EliBi
Uczestnik
Posty: 29
Rejestracja: czw cze 20, 2019 2:29 pm
Lokalizacja: Wrocław/Sępolno
Płeć:

Moje akwarium

#1

Post autor: EliBi »

Wiem, wiem - sztos. Wszyscy mi to mowia ;)

Obrazek
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Moje akwarium

#2

Post autor: Komarowa »

:) kto malował rybki ?

Cała strona z kabelkami do odsadzenia roślinami.
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.

Autor
EliBi
Uczestnik
Posty: 29
Rejestracja: czw cze 20, 2019 2:29 pm
Lokalizacja: Wrocław/Sępolno
Płeć:

Moje akwarium

#3

Post autor: EliBi »

Corcia :)
Dodano do tego postu po 1 godzinie 25 minutach 17 sekundach
Komarowa pisze: czw cze 20, 2019 3:35 pm Cała strona z kabelkami do odsadzenia roślinami.
Przepraszam, nie odpisalam. Rosliny mi marnieja, dlatego tu trafilam. Na razie dodaje oswietlenie, jak pomoze to OK, jak nie to bede szukala przyczyny dalej. Dopiero kiedy ogarne czemu zdychaja to wtedy bede obsadzac. Szkoda mi mordowac kolejnych roslin...

Wojtekxxx9
Fanatyk
Posty: 1927
Rejestracja: pn sty 29, 2018 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Na imię mam: Wojtekxxx9
Płeć:

Moje akwarium

#4

Post autor: Wojtekxxx9 »

Podstawa to kryptokoryny?
Niektore wymagaja potasu i.zelaza. inaczej sie czaene robia

Autor
EliBi
Uczestnik
Posty: 29
Rejestracja: czw cze 20, 2019 2:29 pm
Lokalizacja: Wrocław/Sępolno
Płeć:

Moje akwarium

#5

Post autor: EliBi »

Wojtekxxx9 pisze: czw cze 20, 2019 5:22 pm Podstawa to kryptokoryny?
W innym miejscu napisalam Ci Wojtkuxxx9, ze sie zastanawiam czy warto obsadzac, jak i tak zdechna... Jak uwazasz, ze warto, to po weekendzie zabieram sie ze obsadzanie :)

Rozumiem, ze jak obsadze to nawozic potasem i zelazem. Mam troche roznych "suplementow", bo jak szlam do akwarystycznego i mowilam, ze roslinki zdychaja, to zawsze wylazilam z jakims suplem. Dluga historia :) Tak jak pisalam, ucze sie na bledach... ale jaram sie tym nieziemsko, a nigdy sie o to nie posadzalam, ze pokocham swoje brzydkie akwarium i jego mieszkancow :)

[Edit] dopiero teraz skumalam, ze to bylo pytanie. Z tego co wiem to jest tam kilka gatunkow roslin. Na pewno sa kryptokoryny (o ile dobrze mysle, ze to sa te, ktore musza byc w gruncie to one wyblakly i sa zoltawo-brazowawe, szczegolnie najmniejsze listki, te w srodku) i microsorum (ono jest na korzeniu o ile ich nie myle z kryptokorynami, ta roslinka jest w najlepszej formie, choc troche czarnieje). Zostawilam sobie metki, ale nie jestem na 100% pewna ktora jest ktora. Mam tez mech, ktory na poczatku rosl jak szlony, ale potem byla wtopa z takimi nitkowymi glonami i sie go pozbylam, a to co zostala to jakies smutne resztki i sa brazowawe :/ Galezatki wygladaja przyzwoicie, jako jedyne. Na 90% jest anubias, ktory czernieje. Jest tez watrobowiec na rurkach ceramicznych, on jest brazowawy. A najgorzej wyglada moczarka, nie wiem czy nie byloby najlepiej ja wywalic, niektore galazki sa calkiem brazowe, czesc lisci poczarnialych. Przykro patrzec. Jest tez cos w stylu pistii, na powierzchni i ona ma sie calkiem niezle (tylko korzenie brazowieje, ale mnozy sie na potege, wiec co chwile oddaje lub wyrzucam.
Ostatnio zmieniony czw cze 20, 2019 6:33 pm przez EliBi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Moje akwarium

#6

Post autor: mariom222 »

malowane rybki dość oryginalne ale ani szkodzą ani pomagają,
filterkiem bym się martwił bo ten aquael asap 700 da sobie radę tylko z niewielką obsadą
kiedyś warto by dokupić jakiś zewnętrzny
z tymi marniejącymi roślinkami to dopytałbym jeszcze czy pod żwirem coś jest, jakiś substrat, cokolwiek
bo to dziwne że takie proste rośliny marnieją

Wojtekxxx9
Fanatyk
Posty: 1927
Rejestracja: pn sty 29, 2018 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Na imię mam: Wojtekxxx9
Płeć:

Moje akwarium

#7

Post autor: Wojtekxxx9 »

Nie ma co na sile nawozic. Raz w tygodniu da rade

Autor
EliBi
Uczestnik
Posty: 29
Rejestracja: czw cze 20, 2019 2:29 pm
Lokalizacja: Wrocław/Sępolno
Płeć:

Moje akwarium

#8

Post autor: EliBi »

mariom222 pisze: czw cze 20, 2019 6:21 pm filterkiem bym się martwił bo ten aquael asap 700 da sobie radę tylko z niewielką obsadą
Nie planuje zwiekszania obsady, ale dzieki, bede pamietala.
mariom222 pisze: czw cze 20, 2019 6:21 pmz tymi marniejącymi roślinkami to dopytałbym jeszcze czy pod żwirem coś jest, jakiś substrat, cokolwiek
bo to dziwne że takie proste rośliny marnieją
I tu niestety pierwszy moj blad, ktory pokutuje, a nie wiem czy da rade cos zrobic bez restartu... jest zwir na szkle i nic wiecej tam nie ma. Pod kazda roslinka jest kapsulka aqua art planta gainer. Zakladalam, ze marne sa wszystkie rosliny (nawet te, ktore sie nie ukorzeniaja), wiec myslalam, ze jest inna przyczyna, niz brak podloza, ale biore pod uwage, ze moze byc to glowny problem. Myslisz, ze jest szansa cos z tym zrobic bez restartu i przy moich umiejetnosciach bliskich zera?
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Moje akwarium

#9

Post autor: mariom222 »

EliBi pisze: czw cze 20, 2019 6:40 pm Zakladalam, ze marne sa wszystkie rosliny (nawet te, ktore sie nie ukorzeniaja), wiec myslalam, ze jest inna przyczyna, niz brak podloza,
temat rzeka, ale tak na szybko, to co pod żwirem też ma zawsze jakiś kontakt z wodą, świadczy o tym ilość żelaza w wodzie kiedy w podłożu jest glina
bez restartu spróbowałbym kulek gliniano-torfowych albo pałeczek nawozowych z jakiegoś sklepu ogrodowego
w ogóle po tej fotce mam wrażenie jakby akwarium było sterylne, nawet glony tam nie rosną :)

dasz jeszcze jakieś info jakie masz tam światło i jak długo świecisz oraz jak wyglądają podmiany wody

Autor
EliBi
Uczestnik
Posty: 29
Rejestracja: czw cze 20, 2019 2:29 pm
Lokalizacja: Wrocław/Sępolno
Płeć:

Moje akwarium

#10

Post autor: EliBi »

mariom222 pisze: czw cze 20, 2019 7:19 pm spróbowałbym kulek gliniano-torfowych albo pałeczek nawozowych z jakiegoś sklepu ogrodowego
OK, pojde w poniedzialek. A wtykac jakos konkretnie (przy roslinach) czy w miare systematycznie. No i ile, zebym po bandzie nie poszla :)
mariom222 pisze: czw cze 20, 2019 7:19 pm mam wrażenie jakby akwarium było sterylne, nawet glony tam nie rosną
Troche tak jest ;/ walczylam z wysokimi fosforanami i podmiany robilam dwa razy w tygodniu i to znaczna czesc (prawie 30%). Teraz juz jest OK (ponizej 1), wiec wracam do raz w tygodniu po ok. 20%.
mariom222 pisze: czw cze 20, 2019 7:19 pm jakie masz tam światło i jak długo świecisz
To jest temat z ktorym tutaj przyszlam. Wklejam co bylo w innym watku:
"Dzień dobry, jestem nowa i nie znam sie za diabla na akwarystyce. W akwarium, ktore mam od stycznia sa brzydkie rosliny. W koncu znalazlam czlowieka, ktory sie zna (jak twierdzi, a ja tego nie potrafie zweryfikowac, wiec zakladam, ze tak jest). Zbadal parametry wody, obejrzal akwa. Wyliczyl, ze mam za malo oswietlania i zalecil dokupienie drugiego LEDa. Powiedzial, ze nie jest dobrze ze swiecenia jednym LEDem przez 8h (tak bylo przed jego wizyta) przejsc na 10h dwoma ledami. Mialam to robic stopniowo, wiec dokladalam po pol godziny dodatkowego swiecenia starym LEDem co kilka dni, az doszlam do 10h starym. A w czasie swiecenia starego, dokladalam tez swiecenie nowym (w 1. tygodnii 1h, w 2. tygodniu 2h, w 3. tygodniu 3h). Jest to nieco klopotliwe, bo robie to recznie. Mam zatem pytanie czy rzeczywiscie warto to robic w ten sposob? Bede wdzieczna za wszelkie wskazowki. Z gory dziekuje.

Ostatnio zmieniony czw cze 20, 2019 3:18 pm przez EliBi, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę


Wojtekxxx9Moderator

Dodawanie oświetleniaZgłoś ten postCytuj

#2

Post czw cze 20, 2019 3:38 pm

Warto. Zbyt szybka zmiana wywalic mize glony. Pokaz te światełka. Zeby sie nienokazalo, ze zaraz za duzo go bedzie

Na górę


Autor

EliBiGość

Dodawanie oświetleniaEdytujZgłoś ten postCytuj

#3

Post czw cze 20, 2019 3:45 pm

Akwa ma 127 l, wymiary 80x45x35. Oswietlenie stare Aquael Leddy tube 16W sunny, nowe Aquael Leddy tube 16W Plant. Z gory dziekuje za feedback.

Na górę


Wojtekxxx9Moderator

Dodawanie oświetleniaZgłoś ten postCytuj

#4

Post czw cze 20, 2019 5:20 pm

To nawet niezłe polaczenie

Na górę


Autor

EliBiGość

Dodawanie oświetleniaEdytujZgłoś ten postCytuj

#5

Post czw cze 20, 2019 5:23 pm

Ufff. Dziekuje!"

Wojtekxxx9
Fanatyk
Posty: 1927
Rejestracja: pn sty 29, 2018 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Na imię mam: Wojtekxxx9
Płeć:

Moje akwarium

#11

Post autor: Wojtekxxx9 »

Moze to byc kwestia swiatla. Aquael plant szalu nie robi. Nie ma w ogóle pasma czerwonego. Ktore jest potrzebne do wzrostu. Dla odmiany plant ma go za duzo w porownaniu do niebieskiego, wobec czego rosliny beda rosly ale beda rzadkie. Idealne polavzenie to plant i sunny
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Moje akwarium

#12

Post autor: Tygrys »

To nie jest akwarium, to jakaś głupota. Usuń te durne naklejki, bo szpeca akwarium.
Roślin podowaj żelazo i classic nawuz popłynie firmy aqaart. I kulki jbl glinianotorfowe, raz na 12miesiecy.
zawieszony profil
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Moje akwarium

#13

Post autor: Komarowa »

Tygrys, postaraj się poprawić swój post tak, żeby dało się go zrozumieć.
Dziękuję.
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Moje akwarium

#14

Post autor: Tygrys »

Napisałem poprawnie i delikatnie. Oki napiszę szczeze, to akwarium to szopka.
Totalna głupota i komercja akwariów.
Prosze komarowa.
zawieszony profil

Wojtekxxx9
Fanatyk
Posty: 1927
Rejestracja: pn sty 29, 2018 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Na imię mam: Wojtekxxx9
Płeć:

Moje akwarium

#15

Post autor: Wojtekxxx9 »

Tygrys, majac porownanie takich naklejek zrobionych przez dziecko i dawanie wody zestudni po tym jak sasiad pryskal pole jak u Ciebie, to wybacz, ale zostane przy naklejkach. A po drugie, to ile lat Tobie zajęło ZROZUMIEĆ jak akwa prowadzić?
Czy wklec zdjecia twojego "akwarium" z muszlowcami?
Ostatnio zmieniony pt cze 21, 2019 8:46 pm przez Wojtekxxx9, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Moje akwarium

#16

Post autor: Tygrys »


!

kolega Tygrys kolejny raz zaprezentował zachowanie poniżej krytyki co skutkuje banem .
Ostatnio zmieniony pt cze 21, 2019 8:57 pm przez Komarowa, łącznie zmieniany 1 raz.
zawieszony profil

Autor
EliBi
Uczestnik
Posty: 29
Rejestracja: czw cze 20, 2019 2:29 pm
Lokalizacja: Wrocław/Sępolno
Płeć:

Moje akwarium

#17

Post autor: EliBi »

Chcialam napisac, ze po prawie restarcie, moje akwarium ma nowe podloze i wcisnelam tam ponad 200 sadzonek ze 20 roslin. Oczywiscie nie wszystkie sie przyjely, ale po miesiacu akwarium zaczelo byc zarosniete i ostatnio je pierwszy raz przycinalam :)

Zmienilam tez filtr - mam Fluvala 206.

Zdjecie przed przycinka:
Obrazek
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Moje akwarium

#18

Post autor: Komarowa »

Nooo :mrgreen: Proszę Pani.
:oklaski:
Brawo !
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Moje akwarium

#19

Post autor: Lech-u »

Ładnie!
Awatar użytkownika

Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Moje akwarium

#20

Post autor: Samotny77 »

Podoba mnie się :D

spidercio
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: pn wrz 04, 2017 5:15 pm
Lokalizacja: Kraków
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Moje akwarium

#21

Post autor: spidercio »

Robi wrażenie.... Muszę przyznać że przeskok ogromny :oklaski:
Awatar użytkownika

fajerka
Fanatyk
Posty: 1770
Rejestracja: wt gru 01, 2009 9:52 pm
Lokalizacja: Warszawa Rembertów
Na imię mam: Asia
Płeć:

Moje akwarium

#22

Post autor: fajerka »

Bardzo fajnie :-)
Come back :oklaski:
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Moje akwarium

#23

Post autor: mariom222 »

jak to kilka postów może zmienić zwykłego człowieka w akwarystę :)

i szczególne brawa ze tego fluvala 206
Awatar użytkownika

Kamila
Uzależniony
Posty: 521
Rejestracja: pt sty 13, 2012 11:39 am
Lokalizacja: Łomianki
Płeć:

Moje akwarium

#24

Post autor: Kamila »

Jaka zmiana! Wygląda świetnie teraz :oklaski:
crookass
Awatar użytkownika

Lena_Ned
Zapaleniec
Posty: 256
Rejestracja: ndz sie 13, 2017 12:03 pm
Telefon: 533570669
Lokalizacja: Świnoujście
Na imię mam: Lena
Płeć:

Moje akwarium

#25

Post autor: Lena_Ned »

Różnica ładna, a rybki uważam że też pozytywne. Nic się nie przejmuj :).
ODPOWIEDZ