125l from UK

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Martoszka
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 9:01 pm
Lokalizacja: United Kingdom
Na imię mam: Marta
Płeć:

125l from UK

#1

Post autor: Martoszka »

Witam,
Powracam z większym litraże czyli 70l from UK urosło do 125l from UK postawione 8 grudnia 2018r :viva:
Po wielu wzlotach i upadkach nauce na własnych błędach udało mi się stworzy całkiem przyjemy dla oka podwodny świat :] oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania i to co mi sie podoba nie musie sie podobać każdemu :języczek:

Akwarium z założenia staram się prowadzić w stylu low tech :roll:

Zaczynając od strony technicznej:
aquarium fluval roma 125 (Tetra)
LED lighting system with 10W
Fluval U3 Internal Filter jednak postanowiłam wymienić na Fluval 306 Canister Filter
Fluval Heater M50 jak dobrze pamiętam
air pump Wave Point AP-200

Koleiny krok to DeponitMix Professional 9in1 4,8kg jako podstawa dla rosli , dla lepszego ich samopoczucia dorzuciła tu i ówdzie Tetra- Initial Sticks na górę wysypałam żwirek.

Jak już jesteśmy przy gruncie postaram się podać wszystkie rośliny jakie posadziłam :?
Ludwigia palustris
Tiger Lotus Nymphea Zenkeri Red - przez przypadek zamówiłam pestkę i przyznam ze jest to fascynujące obserwować jak wzrasta :)
Echinodorus Ozelot
Hydrocotyle leucocephala
Moss ball
mix cryptocorynes chyb mam :Wendtii brown i green, costata, nevellii, petchii, moehlmenni,
carpet nie pamietam co to :x
anibias ale nie wiem który :x

I tak oto przechodzi do najbardziej fascynującej części czyli co tam w 125l from UK pływa
Jako gwiazdy mamy harem Cockatoo Dwarf cichilid 1 samiec i 3 samice chłopak nie próżnuje i mam malutkie "kijanki" pływające z mama
3 albino kiryski
5 gGow lLght tetra
9 Runny Nose tetra
7 otoskow
7-8 Amano Shrimp
2 assassin snail
4 slimaki

ObrazekObrazekObrazek

i czas na bąbelki

ObrazekObrazekObrazek

a teraz czkamy 2 miesiące aż wszyto dojrzeje zanim wpuścimy życie oczywiście w międzyczasie okazało się że jeden ze ślimaków ukrył się w korzeniu i został odkryty po 2 tygodniach żyje do tej pory

nie przynudzając dłużej po 4 długich miesiącach wszystko prezentuje sie nastepujacoObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek :

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony sob mar 09, 2019 12:44 am przez Martoszka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

125l from UK

#2

Post autor: mariom222 »

Martoszka pisze: pt mar 08, 2019 11:49 pm DeponitMix Professional 9in1 4,8kg
znam ten substrat, nie jest najtańszy ale postawione na nim akwarium zadziwiało obfitą roślinnością

i faktycznie przyjemny dla oka ten Twój podwodny świat :)

Wojtekxxx9
Fanatyk
Posty: 1927
Rejestracja: pn sty 29, 2018 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Na imię mam: Wojtekxxx9
Płeć:

125l from UK

#3

Post autor: Wojtekxxx9 »

Ja go znam ale nie znalem nikogo kto na nim mial baniak. Zadowolona?
Dodatkowo jego struktura pomaga namnazac sie bakteriom
Awatar użytkownika

Karat
Uzależniony
Posty: 596
Rejestracja: pt lis 14, 2014 11:40 am
Lokalizacja: Warszawa - Zacisze
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

125l from UK

#4

Post autor: Karat »

Akwarium ładne, można powiedzieć klasyczne.
Jednak brakuje jednego, piasku dla kakadu i kirysków. Dwie garści w rogu akwarium poprawią im samopoczucie

DanielP
Moderator
Posty: 1936
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

125l from UK

#5

Post autor: DanielP »

Miałem napisać to samo co Karat czyli żebyś umieściła w zbiorniku trochę piasku :biggrin: Ze względów estetycznych ukryłbym, jeśli się da grzałkę. Akwarium przyjemne dla oka :D
Ostatnio zmieniony sob mar 09, 2019 11:45 am przez DanielP, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor
Martoszka
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 9:01 pm
Lokalizacja: United Kingdom
Na imię mam: Marta
Płeć:

125l from UK

#6

Post autor: Martoszka »

tak tez się bałam ze dostane po uszach za brak piasku :zawstydzony: piasek miał być specjalny pod Cockatoo ale niestety angielski kurier zawalił długa historia i dość droga wiec musiała znaleźne inna alternatywę. w obronie własnej :języczek: dodam że po środku akwarium mam bardzo drobniutki żwirek po bokach znacznie większy do celowo piasek będzie ale murze się odkuć finansowo albo zdemontować male akwarium ;( z drugiej strony ciesze sie ze sie podoba i otwarta jestem na wszelkiego rodzaju sugestie porady, dodatkowo jak ktoś jest z UK okolic Oxfordu i by był zainteresowany posiadanie Cockatoo Dwarf cichilid proszę pisać śmiało jak mi się uda odchować moje maluchy możemy się dogadam :twisted: :D

odpowiadając na pytanie tak bardzo zadowolona roślin rosną jak szalone a nawęd kwitną

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony sob mar 09, 2019 7:12 pm przez Martoszka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

125l from UK

#7

Post autor: Samotny77 »

Zbiornik prezentuje się ładnie :) Jedyne co mi przeszkadza to podłoże. Jak dla mnie momentami za grube.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

125l from UK

#8

Post autor: Lech-u »

Zawsze miałem kirysy na żwirku.
One żyją w takich miejscach gdzie na przestrzeni kilkuset metrów nie ma piasku tylko żwir.
Więc to nic strasznego jeśli nie ma piasku.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
ODPOWIEDZ