Górzyste 48 litrów.

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#211

Post autor: Samotny77 »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Komarowa pisze: ndz maja 03, 2020 8:30 pm A jaki jest filtr w tym dużym akwarium ? Przypomnij.
Kubełek JBL e700. Mam nadzieję, że to filtr, ale to sprawdzę jutro , bo dziś boję się nawet dolać litr wody.

Sąsiadka którą zalałem powiedziała mi, że woda zaczęła jej kapać z sufitu o 7:00 rano ja wróciłem do domu o 17:00. Wstępnie obejrzałem akwarium i nie widzę pęknięcia, a wody zostało mniej niż 1/3. Gdyby było jakieś rozszczelnienie to możliwe, żeby w takim czasie cała woda wylała się na podłogę? A może to jednak filtr, choć wokół niego, ale też na szafce było sucho? Próbować zalać czy jak?

A ktoś powie co mogło być przyczyną zgonu tylu krewetek? :(
Ostatnio zmieniony pn maja 04, 2020 12:23 am przez Samotny77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#212

Post autor: Lech-u »

Samotny77 pisze: ndz maja 03, 2020 7:49 pm Dziś wróciłem i co? około 100 trupków, prawie wszystko padło
Napisz coś więcej o tym zdarzeniu.
Samotny77 pisze: ndz maja 03, 2020 8:35 pm Próbować zalać czy jak?
Przede wszystki zlokalizuj skąd pociekło. A więc na pewno trzeba zrobić próbę wtedy gdy jesteś w domu i masz kontrolę.
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#213

Post autor: Samotny77 »

Lech-u pisze: pn maja 04, 2020 6:00 am Napisz coś więcej o tym zdarzeniu.
W piątek przed wyjazdem nakarmiłem krewetki, sprawdziłem, że wszystko jest ok. Może trochę wolniej działała kaskada, ale tym miałem się zająć po powrocie. Kiedy w niedzielę wróciłem koło 17:00 już od progu wiedząc, że coś się w mieszkaniu stało po ogłoszeniach na klatce bloku usłyszałem dziwne rzężenie filtra (nie wiem którego), po otworzeniu drzwi zobaczyłem zalane mieszkanie, duże akwarium bez wody, a ja w amoku od razu odłączyłem zasilacz od prądu. Po kilku minutach załamki postanowiłem nakarmić stworzonka w dwóch pozostałych zbiornikach. Spojrzałem na krewetki, że jakaś woda taka mętna, wziąłem siatkę zanurzyłem i okazało się, że całe dno jest usłane martwymi krewetkami. Jak przesunąłem po dnie to usypałem całkiem sporą górkę. Być może zapchała się kaskada i za mało tlenu się dostawało do krewetkarium? Nie wiem?
Lech-u pisze: pn maja 04, 2020 6:00 am Przede wszystki zlokalizuj skąd pociekło. A więc na pewno trzeba zrobić próbę wtedy gdy jesteś w domu i masz kontrolę.
Zaraz tym się będę zajmował, ale sądzisz że nie mógł tego spowodować kubełek?
Ostatnio zmieniony pn maja 04, 2020 2:09 pm przez Samotny77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#214

Post autor: Lech-u »

Samotny77 pisze: pn maja 04, 2020 12:42 pm ale sądzisz że nie mógł tego spowodować kubełek?
Mógł to być kubełek. Owszem.
Jak i każde inne połączenie. Na przykład rurki plastikowej z wężem. Lub szkła z silikonem.
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#215

Post autor: Samotny77 »

Wczoraj zalałem akwarium i dzięki bogu jest szczelne :). A więc za zniszczenie moich paneli podłogowych, zalanie sąsiadki winny jest kubełek JBL e700. Dzisiaj sprawdzę co z nim nie tak, a na szybko będę szukał czegoś w zamian.

Krewetki padły z mojej winny niestety :(. Słabo działająca kaskada, za dużo jedzenia, zmiana parametrów wody i po sprawie :(
Ostatnio zmieniony wt maja 05, 2020 1:50 pm przez Samotny77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#216

Post autor: Lech-u »

A może to kaskada a nie kubełek spowodowała małą powódź?
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#217

Post autor: Samotny77 »

Lech-u pisze: czw maja 07, 2020 7:18 am A może to kaskada a nie kubełek spowodowała małą powódź?
Nie ma takiej opcji, bo kaskada była zamontowana na najmniejszym zbiorniku (już nie istniejącym :(), a na największym gdzie woda została wypompowana był kubełek. Na bank na 100% to on jest winny, ale jeszcze nie sprawdziłem czemu? Co się z nim stało?
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#218

Post autor: Lech-u »

Samotny77 pisze: czw maja 07, 2020 1:22 pm Co się z nim stało?
Włącz filtr i zatkaj całkowicie wylot węża z filtra. Zwiększone ciśnienie powinno pokazać nieszczelność.
UWAGA: nieszczelność może być wewnątrz głowicy, więc przez kilka chwil możesz nic nie widzieć.
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#219

Post autor: mariom222 »

tak sobie to czytam z rozdziawioną gębą i jakoś za chiny nie mogę zrozumieć co tam się u Ciebie stało

fakt że mam małe doświadczenie bo jeszcze żaden filtr nigdy mi nic nie zalał
nie tylko jbl ale każdej marki

kiedyś jeden popuścił mi chyba z pół szklanki (właśnie e-701) ale moja wina bo słabo dopasowałem kosze
kiedyś też źle dokręciłem nakrętkę na zaworze w eheim 2215 i trochę popryskało

jedyna możliwość jaka mi przychodzi do głowy to że może puściły przyssawki i deszczownica pryskała po pokoju
albo, ale to już trochę naciągane (chociaż u mnie się zdarzyło)
niski poziom wody w akwarium a deszczownica skierowana pod zbyt stromym kątem ku górze, wtedy wyleje się aż do poziomu prefiltra potem się zapowietrzy i filtr tylko będzie terkotał

trochę też poczytałem na forach o tych zalaniach przez filtr i na roslinyakwariowe.pl znalazłem taki wpis

,,A ile razy zdarzyło Ci się że filtr puścił wodę i zalał mieszkanie?

W 15 letniej karierze zero razy....,,

https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusj ... l?p=606705



naprawdę sprawa niczym z archiwum x
Ostatnio zmieniony czw maja 07, 2020 5:24 pm przez mariom222, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#220

Post autor: Samotny77 »

mariom222 pisze: czw maja 07, 2020 5:14 pm naprawdę sprawa niczym z archiwum x
Masz rację. Ja nie zrozumiem chyba nigdy co się stało. Dzisiaj sprawdziłem filtr i śmiga bez zarzutu. Nie widzę wycieku. Więc co się stało?
mariom222 pisze: czw maja 07, 2020 5:14 pm jedyna możliwość jaka mi przychodzi do głowy to że może puściły przyssawki i deszczownica pryskała po pokoju
albo, ale to już trochę naciągane (chociaż u mnie się zdarzyło)
niski poziom wody w akwarium a deszczownica skierowana pod zbyt stromym kątem ku górze, wtedy wyleje się aż do poziomu prefiltra potem się zapowietrzy i filtr tylko będzie terkotał
To jest jedyne aczkolwiek naciągane wytłumaczenie.

No bo podsumujmy co wiem o tym zdarzeniu:
- wypompowana woda z akwarium na zniszczone panele akurat idealnie do wlotu filtra
- po wejściu do domu zastany rzężący filtr, ale na pierwszy rzut oka wszystko jest na swoim miejscu
- ponowne zalanie akwarium, brak przecieków
- ponowne uruchomienie filtra również brak przecieków

Zniszczyłem sobie mieszkanie a wciąż nie wiem jak.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#221

Post autor: Lech-u »

Samotny77 pisze: pt maja 08, 2020 1:12 pm Zniszczyłem sobie mieszkanie a wciąż nie wiem jak.
To faktycznie ciekawe.
Może masz jakiś dyfuzor na końcu węża? Bo jeśli się coś przytkało, to woda mogła pójść przez wężyk powietrzny z dyfuzora.
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#222

Post autor: Samotny77 »

Obrazek
Lech-u pisze: pt maja 08, 2020 1:19 pm To faktycznie ciekawe.
Może masz jakiś dyfuzor na końcu węża? Bo jeśli się coś przytkało, to woda mogła pójść przez wężyk powietrzny z dyfuzora.
Chyba nie ma takiej opcji? Na zdjęciu widać gdzie jest wlot filtra i jak wygląda jego wylot. Po wejściu do domu wszystko było na swoim miejscu, jednak gdzieś musiała być nieszczelność, niestety nie wiem gdzie?
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#223

Post autor: Lech-u »

Dużo do przeanalizowania to raczej nie ma.

Poszukaj, bo warto wiedzieć.

Proponuję lekko ponaginać króćce w filtrze i wszelkie połączenia.
To może być małe pęknięcie w plastiku, które ujawnia się dopiero po lekkim naprężeniu materiału.
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#224

Post autor: Samotny77 »

Póki co akwaria nie istnieją 😔
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Górzyste 48 litrów.

#225

Post autor: Komarowa »

O ! A dlaczego ?
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#226

Post autor: Samotny77 »

Komarowa pisze: czw cze 18, 2020 9:29 pm O ! A dlaczego ?
Po awarii i zniszczeniu mieszkania nie zdążyłem podłączyć ponownie filtra, bo trafiłem z problemami zdrowotnymi do szpitala. Po wyjściu z niego po około 5 dniach zastałem zaglonione akwaria, pływającą rzęse wodną i ciała krewetek i ryb. Widok przerażający zniechęcił mnie i chwilowo się poddałem, ale mam nadzieję, że niebawem wrócę z nowym projektem.
Ostatnio zmieniony pt cze 19, 2020 10:23 pm przez Samotny77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Górzyste 48 litrów.

#227

Post autor: Komarowa »

Trzymam kciuki.
Cieszę się, że już myślisz o nowym projekcie.
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
ODPOWIEDZ